Přerované potřetí na Vsetín nevyzráli, souboj na Lapači rozhodla jedna situace

V s e t í n – Ani jednu ze svých šancí nedokázali v prvním zápase roku 2020 využít hokejisté Přerova. S moravským sokem ze Vsetína dlouho hráli bez branek, v poslední třetině ovšem dvakrát inkasovali a z Lapače odcestovali s porážkou 0:2. Rozhodující hodnotu měl moment ze 44. minuty, kdy se prosadil Volf. Zubři Valachům podlehli poprvé v letošní sezoně, v tabulce vyšší nadstavby Chance ligy jim aktuálně patří třetí místo.
37.kolo, sobota 4.1.2020
VHK ROBE Vsetín - HC ZUBR Přerov
2:0
(0:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 44. Volf (Teper), 60. Tůma (Březina, Slováček). Rozhodčí: Fiala, Kopeček – Blažek, Lukš. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4020. Střely na branku: 27:35. Zblokované střely: 9:19. Vhazování: 27:34. Průběh utkání: 2:0.
Bláha – Teper, Slováček, Holomek, Hryciow, Jeřábek, Drtina, Ondračka – Dostálek, Kucharczyk, Jonák – Tůma, Pechanec, Březina – Gorčík, Rehuš, Procházka – Vítek, Šilhavý, Volf
Klimeš – Kubeš, Krisl, Weinhold, Zbořil, Šnajnar, Forman – Navrátil, Pšurný, Doležal – Berger, Hejcman, Moučka – Š. Kratochvil, M. Kratochvil, Goiš – Číp, Süss, Dvořák

Přerov na Lapači nasadil i svou posilu do obrany Lukáše Formana. Na pravém křídle čtvrtého útoku nastoupil Číp, který se prezentoval nebezpečným průnikem i dorážkou. Z pravé strany prověřil Klimeše Vítek, přerovský gólman puk v pokleku zachytil, stejně jako na druhé straně Bláha střelu Hejcmana.

Vsetínský brankář se musel ohánět i proti Moučkovi, který zakončoval v ponechané výhodě. Na ránu Doležala už nedosáhl, ale pomohlo mu břevno. Hosté v početní výhodě skórovali, branka však nemohla platit, protože Berger dostal kotouč do sítě rukou.

Zkraje druhé třetiny Bláhu neúspěšně ostřelovali Hejcman s Moučkou. Mezi domácími beky se při přesilovce zjevil Goiš, ve velké šanci ale přestřelil. Skóre nezměnil ani slibný tlak první přerovské řady či možnost Dostálka. Hanákům se povedlo ubránit dvojnásobné oslabení, Březina zblízka Klimeše nepřekonal.

Vedení se ve 44. minutě ujal Vsetín. Přihrávku Pšurného zachytil Lukáš Volf a zavěsil do horní části branky. Pšurný se mohl přičinit o vyrovnání, před Bláhou hledal Doležala, od jehož hole se puk odrazil mimo. Po dalším pasu prvního centra Zubrů pálil Kubeš, domácí gólman byl na místě. Když už se Klimeš přesunul na střídačku, nepřelstil Bláhu Doležal. Triumf Valachů pojistil střelou do prázdné klece David Tůma.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Byl to hodně těžký zápas. Přerov má výborné mužstvo s propracovanou defenzivou, hraje jednoduchý, silový hokej. Když se dostane do útočného pásma, je velmi nebezpečný a má obrovský tlak do brány. Když se člověk díval na mistrovství světa dvacetiletých a viděl, co se píská tam, tak podle mě i v tomto za světem zaostáváme. Tady se pískne až každý pátý, šestý faul. Pro nás jsou to výborné tři body. Soupeř měl taky spoustu možností. Dnes patří celému mančaftu velká pochvala za bojovnost a nasazení. Vyzdvihl bych brankáře Ondru Bláhu, který podal vynikající výkon.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Byl to vyrovnaný zápas, ve kterém jsme byli dvě třetiny lepším týmem. Měli jsme tam spoustu vyložených šancí, ale Vsetínu skvěle zachytal brankář Bláha. Ustáli jsme také dlouhé oslabení ve třech, ale bohužel jsme to byli my, kdo udělal tu hrubou chybu a domácí nás potrestali. Dá se říci, že to byla jedna ze dvou našich chyb a domácí nám po ni už nedali čichnout víc jak ke dvěma šancím. My jsme si ten zápas prohráli v prvních dvou třetinách, kde jsme měli vstřelit minimálně dva tři góly.