Poslední derby v základní části skončilo výhrou Zubrů!

P ř e r o v – Zápasová bilance Přerova a Prostějova, tedy dvou obrovských rivalů, je po základní části východní skupiny druhé ligy vyrovnaná. Čtvrtý souboj na ledě Zubrů ovládl domácí tým výsledkem 4:1 a svému soupeři se bodově vzdálil. Přerov se opět prezentoval hodně bojovným výkonem a velmi dobře si počínal také v obranné činnosti. Rychlý gól navíc modrožluté povzbudil. Prostějov se v utkání trefil pouze jednou, krátce po polovině zápasu snížil, ale Zubři brzy přidali třetí gól, který lze označit jako zlomový. Na výborně chytajícího Tihláře už Jestřábi ve třetí třetině recept nenašli, naopak Zubři se střelecky prosadili ještě jednou. Po základní části Přerov skončí nejhůře třetí a svého soupeře pro čtvrtfinále play off se může dozvědět již zítra.
43.kolo, sobota 11.2.2012
HC ZUBR Přerov - LHK Jestřábi Prostějov
4:1
(1:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Kolář (Ditrich), 30. Pala (Faltýnek), 37. Kočara (Faltýnek, Sakrajda), 57. Kotásek (Hanák, Menšík) - 34. Čuřík (Černý, Osina). Rozhodčí: Pokorný - Linhart, Toman. Vyloučení: 10:10, navíc Kumstát (Prostějov) 10 minut osobní trest, Paška (Prostějov) 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2060. Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
Tihlář - Pala, Faltýnek, V. Sklenář, Ferenc, Vlček, Krajíček, Pospíšil - Kolařík, Sedlák, Sakrajda - Ditrich, Kolář, Brančík - Hanák, Menšík, Kotásek - Kundrátek, Kočara, Blinka
Sedlář - Kumstát, Doseděl, Osina, Kolibár, Paška, Peštuka, Finkes, Tomiga, Stejskal, Duba, Smejkal, Ševčík, D. Šebek, Mikšovský, Čuřík, Černý, Meidl, Stráněl, Berčák

Derby dvou rivalů začalo v obrovském tempu a oba soupeři si nedarovali na ledě ani malý kousíček místa. Jako první sice zahrozili Jestřábi, konkrétně to byl Smejkal, který se snažil Tihláře nachytat u tyčky, ale poté už byl častěji v útočnému pásmu Přerov. Zubři z mírného tlaku brzy vytěžili vedení. Jan Kolář nic velkého nevymýšlel, prudce napálil kotouč na Sedláře a ten jej propustil za svá záda. Prostějovský brankář musel být v pohotovosti i během dalších minut, kdy mu dělal problémy agilní Kolařík. Stav se však po jeho dvou velkých šancích neměnil.

Od 13. minuty už více zabrali také Jestřábi, kteří se snažili potrestat faul Paly. Vyrovnat jim však nepovolil brankář Tihlář i obránce Vlček, který po velké chybě defenzivy musel situaci před svatyní hasit krásným skokem. V závěru prvního dějství se hra na ledě přiostřila a trestná lavice proto byla často zaplněná. Prostějov nevyužil ani následnou přesilovku, i když střela Stejskala od modré šla těsně vedle.

Druhá třetina odstartovala naopak menším náporem Prostějova. Během krátké chvíle zkoušel Tihláře překonat Peštuka a také Stejskal. Ani domácí se však nenechali zahanbit a jejich první pětka podnikla ostrý útok, na jehož konci byl projektil obránce Paly. Také další minuty byly na události hodně bohaté a gólové šance zase proložené spoustou vyloučení. Zvýšit vedení Zubrů mohl Sakrajda, který hodně drze vyjel až před branku a na druhé straně zase spálil ideální možnost na skoróvání Čuřík. Proti jeho nájezdu po chybě zadních přerovských řad vytáhl Tihlář famózní zákrok lapačkou.

V polovině utkání domácí fanoušci slavili dvoubrankové vedení a také využitou přesilovku. Ostrostřelec Radomír Pala se na modré pořádně opřel do puku a ten zapadl do horního růžku Sedlářovy branky. Stejnou mincí po chvíli odpověděl také Prostějov a při přesilovce rozbouřil svůj kotel fanoušků. Jakub Čuřík se sice nejdříve střelou neprosadil, ale při druhém pokusu už mířil přesně. Ze snížení stavu ale Jestřábi příliš dlouho radost neměli. Vladimír Kočara si totiž po Faltýnkově střele našel odražený kotouč a využil Sedlářova horšího výhledu. V závěru druhé části přerovským fandům hodně zatrnulo, když Paška u mantinelu tvrdě poslal k zemi Hanáka. Ten se ale naštěstí do hry na startu třetí třetiny vrátil, prostějovský hráč naopak v kabině už zůstal s trestem do konce zápasu.

Ve třetí třetině se Prostějov snažil s nepříznivým stavem něco udělat, ale byl znovu hodně omezován dobře pracující přerovskou obranou. Zubři mohli brzy po střele Faltýnka už soupeře dorazit, ale nastřelený kotouč Sedlářovu kasu těsně minul. Jestřábi se nedokázali prosadit ani ve 48. minutě při přesilovce. V tomto čase se opět skvěle ukázal Tihlář a Čuříkův pokus z velké blízkosti chytil do lapačky. A když následně v souboji s přerovským brankářem neuspěl ani Peštuka, přišel na druhé straně konečný úder do srdce Jestřába. Zubři zužitkovali po chybě prostějovských beků přečíslení a Martin Kotásek zkušeně poslal kotouč pod horní tyč.

sestřih videozáznamu naleznete na TV ZUBR

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Na začátku jsme byli trošku zakřiknutí, ale jak jsme dali první gól, tak se celá hra uklidnila. Měli jsme mírnou převahu nad soupeřem a také o něco více šancí. Druhá třetina byla hodně nervózní a díky tomu se často vylučovalo. Sice jsme po druhém gólu inkasovali, ale ten náš třetí už přinesl definitivní klid. Dobrým pohybem ve středním pásmu jsme Prostějovu ve třetí třetině dělali problémy a ten se díky tomu těžko dostával do šancí. Kluci znovu předvedli velmi dobrý výkon.

Petr Zachar (LHK Jestřábi Prostějov): Přerov nás dnes předčil v důrazu u brankoviště a v nasazení. Navíc jsme se nechali úplně zbytečně rozhodit rozhodčím. Pokud nebudeme mít chladnější hlavu, tak nemůžeme myslet na lepší hru. Po druhé třetině jsme museli hráče trochu zklidnit a některé jsme navíc stáhli ze hry, protože je potřebujeme mít připravené na play off.