Poprvé venku za tři body! Zubři po skvělém výkonu porazili Havířov i na jeho ledě

H a v í ř o v – Již brzy ohlásí WSM Liga přestávku, ale tento týden ještě nabízí obvyklý program. Středa proto byla ve znamení 18.kola, v němž Zubři zamířili na led Havířova. V těžkém souboji měli domácí převahu, té ovšem Přerované se skvěle chytajícím Klimešem odolávali a navíc v půli zápasu dostal Zubry do vedení ostrostřelec Dostálek. Ten poté na svědomí měl i druhý gól, který už soupeře hodně nalomil. Definitivně pak duel rozhodla trefa Popelky. Přerov tak zvítězil 3:0 a zlomil i sérii venkovních zápasů, v nichž doposud za tři body nevyhrál.
18.kolo, středa 28.10.2015
AZ Havířov - HC ZUBR Přerov
0:3
(0:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 31. Dostálek (Procházka, Pšurný), 50. Dostálek (Chmelíř, Grof), 55. Popelka (Sikora). Rozhodčí: Fiala – Konvička, Vengřín. Vyloučení: 5:9, navíc Goiš (Přerov) trest ve hře. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2456. Střely na branku: 51:32. Průběh utkání: 0:3.
Hrubec – Mazanec, Lenďák, Krisl, Bahounek, Korím, Peslar, – Maruna, Maliník, Kanko – Sztefek, Pechanec, Kalus – Tomi, Meidl, Štumpf – Rimmel, Sedláček, Kotala
Klimeš – Grof, Chmelíř, Pala, Dujsík, Sedlák, Ferenc, Běhal – Procházka, Pšurný, Dostálek – Sikora, Popelka, Šťastný – Goiš, Hrazdira, Stoklasa – Š. Kratochvíl, Kovařík

Dnešní utkání začalo po slavnostním úvodu, kdy zazněla Česká státní hymna k připomenutí 97. výročí založení Československa. Do zápasu vstoupili lépe domácí hráči, kteří si svým dobrým pohybem vytvořili řadu šancí a nutili soupeře faulovat.

Hned ve 3. minutě měli dvě velké šance domácí Rimmel s Kotalou, ale Klimeš v brance Zubrů se dokázal včas přesunout a obě šance zhatil. O minutu později se po Štumpfově střele dostal k dorážce Tomi, ale jeho rána těsně minula branku Přerova. V polovině 6. minuty našel Kotala mezi kruhy Sedláčka, ale Klimeš jeho ránu chytil do lapačky.

Na začátku 14. minuty bodnul Koríma špičkou hole přerovský Goiš, jenž si za tento zákrok vysloužil trest ve hře a byl potrestán i domácím Kalusem, jenž jej vyzval na pěstní souboj, který s přehledem vyhrál. Havířov hrál pětiminutovou přesilovku, v ní měl největší šanci Sztefek, který ale ani nadvakrát Klimeše nepřekonal. V závěru dlouhé početní výhody byl ještě vyloučen hostující Ferenc, ale AZ přesilovku 5 na 3 nevyužil. Po první třetině tedy platil bezbrankový stav 0:0.

Do druhé třetiny vstoupili hosté s výhodou přesilové hry, protože 12 vteřin před koncem první části se provinil sekáním Tomi. V ní se přerovští dokázali udržet v útočném pásmu, ale chyběla střelba a tak této výhody nevyužili. Blízko ke vstřelení branky byli hosté ve 25. minutě při dorážce Sikory, ale Hrubec dokázal puk vyrazit mimo tyče. O chvíli později měli šanci domácí, kdy po Pechancově přihrávce pálil Sztefek, ale trefil jen hostujícího gólmana Klimeše. Vzápětí přišla nastřelená tyč, když hned po vhazování pálil domácí Tomi.

Brankou neskončila ani obrovská šance Kanka z 29. minuty, jehož vychytal Klimeš. A tak o dvě minuty později udeřilo na druhé straně, kdy se z nenápadné akce prosadil Vlastimil Dostálek, jehož pokus Hrubcovi propadl mezi chrániči do sítě. V závěru třetiny ještě hráli domácí přesilovku, ale bez úspěchu. Po dvou třetinách vedl Přerov 0:1, i když aktivnějším týmem byl domácí AZ.

Domácí hráči vstoupili do třetí části s odhodláním otočit skóre zápasu a zatlačili hráče Přerova do jejich obranného pásma. Množství střel vyslaných na Klimeše jen ve třetím dějství by jinde stačil na celý zápas. Ale útočníkům Havířova dnes nebylo přáno a nedostali puk do sítě ani po největších šancích. Příkladem může být závar ze 48. minuty, kdy puk poskakoval na brankové čáře, ale Maruna s Kankem ho za ni nedokázali dostat, naopak obránce Zubrů dostal kus černé gumy za branku.

O dvě minuty později už gól padl, ale k nelibosti domácích fanoušků to bylo opět do branky AZetu. Po vyhraném vhazování napřáhl na modré čáře Chmelíř, do jeho rány vložil puk Vlastimil Dostálek a puk skončil až za zády Hrubce. Obrovská radost pochopitelně vypukla v početném táboru fanoušků Přerova. Azet se nevzdával, stále se tlačil do útoku, jenže přišla třetí branka z hole hostujícího hráče. Tím byl Michal Popelka, jenž využil samostatný únik přesnou střelou do horního rohu Hrubcovy branky.

Havířovští se i nadále snažili alespoň o čestný úspěch, ale Klimeš byl dnes nepřekonatelný. Zubři si do Přerova odvážejí cenné vítězství, které řádně oslavili se svými fanoušky.

Štefan Mikeš (AZ Havířov): Prohráli jsme 0:3, nevstřelili jsme žádnou branku. Moc víc se k tomu dodat nedá, snad jen, že nemám chlapcům co vytknout. Bojovali, makali, ale bez vstřelené branky se vyhrávat nedá. Bohužel to není poprvé, co nás neproměňování šancí stálo lepší výsledek. Proto budeme muset na tuto situaci zareagovat.

David Kudělka (HC ZUBR Přerov): Dnes jsme si dokázali, že když se poctivě připravíme a dodržíme stanovenou taktiku, můžeme uspět i na venkovním hřišti. To se nám letos moc nedařilo. Naše vítězství je zásluha především velké bojovnosti všech hráčů, podpořené vynikajícím výkonem brankáře.