Pohár je doma! Zubři otočili souboj se Zlínem a radují se z prvenství v ZUBR Cupu

P ř e r o v – Hokejisté Přerova po pěti letech vyhráli domácí turnaj ZUBR Cup. Na závěr přemohli extraligový Zlín 2:1. Hanáci sice prohrávali, když se tečí Novotného střely prosadil Sedláček. Dvěma brankami na sklonku druhé třetiny však skóre obrátili, v obou případech se ujala spolupráce Jakuba a Jana Svobodových. Těsné vedení Zubři udrželi a z rukou jednatele klubu a ředitele Pivovaru ZUBR Tomáše Pluháčka převzali velký stříbrný pohár. Čtvrteční utkání nedohrál přerovský obránce Hrdinka, který v prostředním dějství opustil led na nosítkách. Jeho zranění ale naštěstí není vážné.
ZUBR Cup, čtvrtek 19.8.2021
HC ZUBR Přerov - Berani Zlín
2:1
(0:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 39. Jakub Svoboda (Seemann, Jan Svoboda), 40. Jan Svoboda (Jakub Svoboda) – 30. Sedláček (Novotný, Sebera). Rozhodčí: Dědek, Fiala – Gančarčík, Zedník. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 731. Střely na branku: 18:37. Průběh utkání: 0:1, 2:1. Nejlepší hráči zápasu: Michael Petrásek – Štěpán Fryšara.
Petrásek – Hrabal, Černý, Hrdinka, Kubeš, Seemann, Ševčík, Gréč – Süss, Pšurný, Doležal – Jakub Svoboda, Kratochvil, Jan Svoboda – M. Svoboda, Dvořák, Kuchta – Fencl, Indrák, Dobša
Kašík – Němec, Suhrada, Ferenc, Trška, Gazda, Novotný, Dluhoš – Kubiš, Fořt, Mikúš – Šlahař, Fryšara, Chludil – Luža, Hejcman, Okál – Dobiáš, Sedláček, Sebera

Hned na úvod putovali Zubři do čtyř a Petrásek hasil oheň na střeše, když vykopl betonem Mikúšovu střelu do odkryté branky. Na opačné straně měl možnost skórovat v úniku Hrabal, jehož střela sice Kašíkovi vypadla, nikdo z Přerovských ale dorážet nestihl. Zlín nezužitkoval ani druhou početní výhodu, byť se v pásmu s pukem pohyboval hbitě a stejně tak později netrestali ani domácí. Po dvaceti minutách tak svítilo bezbrankové skóre.

Druhou třetinu začali Přerované dobře ubráněným oslabením, zlínský tlak však narůstal a času stráveného v pásmu domácích přibývalo. Ševci si nakonec pro první branku zaslouženě došli. V polovině zápasu Sebera poslal puk na modrou čáru Novotnému, jehož střelu protečoval mezi Petráskovy betony Pavel Sedláček. Hru poté přerušilo zranění Hrdinky, pro něhož musely na střídačku vyrazit nosítka. Zubři se však přesto mohli brzy zaradovat, když dělovkou mezi betony využil přesilovku Jakub Svoboda. Stejný muž stál o minutu později i u druhé branky, když v přečíslení nastřelil Kašíka a od něj mohl do odkryté branky dorážet Jan Svoboda.

Berani po ledové sprše začali v poslední třetině opět zvyšovat tempo, zbrzdilo je však oslabení, ve kterém Jakub Svoboda nebezpečně hledal Kubeše. Matěj Svoboda měl pak skvělou šanci, když mu do tandemu přenechal puk Kratochvil. Na opačné straně zase nastřelil ze strany břevno Okál. Zákrok večera ve stylu Dominika Haška vytáhl proti Jakubu Svobodovi v úniku Kašík, jenže čas Zlína se krátil. Byť chvílemi tlačil, dveře si zavřel dvěma vyloučeními ke konci zápasu a o vítězi zápasu i celého turnaje bylo jasno! Zubři poté uspěli i v doplňkových nájezdech, které rozhodl Matěj Svoboda.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Třetí zápas ve třech dnech na nás byl znát. Bylo to upracované, ale ani Zlín nepůsobil čerstvým dojmem. V přesilovkách nás trápil. Nepovedla se nám druhá třetina, ve které podal fantastický výkon v bráně Míša Petrásek. Třetí část byla z naší strany úplně v pohodě a jednogólové vedení jsme si v klidu pohlídali. Zranění Františka Hrdinky není zaplaťpánbůh tak fatální, jako bylo loni to u Jirky Goiše. Franta bude v pohodě a myslím si, že i tohle nás nějakým způsobem semklo.

Robert Svoboda (PSG Berani Zlín): Jsme zklamaní, že jsme nevyhráli. Druhou třetinu jsme paradoxně prohráli 1:2, i když jsme byli silnější a měli spoustu příležitostí. Stejný stav vydržel až do konce, trápíme se v koncovce. Domácím musíme pogratulovat k tomu, že zaslouženě vyhráli turnaj.