ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Vsetín 2:6 | JUNIOŘI: Přerov - Mountfield HK 1:0 | DOROST: Plzeň - Přerov 8:1

Podpora od fanoušků Zubrům chyběla, proti nováčkovi z Vrchlabí vyválčili bod

P ř e r o v – Ve zvláštní atmosféře absolvovali dohrávku prvního kola Chance ligy hokejisté Přerova. Na tribunách chyběli diváci, které tam poprvé nepustilo aktuální nařízení ministerstva zdravotnictví. Nepřítomnost fanoušků byla na zápase s Vrchlabím znát. Zubři bez nich ve druhé třetině inkasovali dva slepené góly, druhý od svého odchovance Matouše Kratochvila. Ještě do přestávky ale přišlo snížení a v poslední desetiminutovce Hanáci zásluhou Doležala srovnali. O vítězi rozhodly samostatné nájezdy, v nichž skórovalo pouze Vrchlabí. Přerované zapsali do tabulky bod.
1.kolo, pondělí 5.10.2020
HC ZUBR Přerov - HC Stadion Vrchlabí
0:5
(0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Původní výsledek 2:3 (SN).
Utkání bylo kontumováno výsledkem 0:5 kvůli neoprávněnému startu brankáře Ondřeje Kacetla
.
Branky a nahrávky: 37. Hrabal (Dostálek), 52. Doležal (Král, Pšurný) – 25. Heřman, 26. Kratochvil (Paulovič), rozhodující nájezd Heřman. Rozhodčí: Vrba, Šudoma – Otáhal, Vašíček. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 31:23. Zblokované střely: 7:8. Vhazování: 47:20. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
Kacetl – Hrabal, Král, Kubeš, Zbořil, Dřímal, Kučeřík – Doležal, Pšurný, Dostálek – Hajšman, Hejcman, Číp – Svoboda, Dvořák, Süss – Dobša, Indrák, Ryšavý
Soukup – Kajínek, Niko, Linhart, Hrádek, Oliva, Jirků, Blažej – Heřman, Chrtek, Nouza – Kratochvil, Pochobradský, Paulovič – Mrňa, Urban, Matýs – Hozák, Dubský, Chalupa

Vůbec první třetina ve stylu letošního play-off NHL, tedy s prázdnými tribunami, do statistik zapisovala pouze tresty. Hosté nijak nevyužili první dvě výhody, v té třetí už se ale dokázali před Kacetlem konečně usadit a hrozil Chalupa. Zubři si mnoho prostoru k útoku nevytvořili, proto vynikal hlavně jejich brankář, když likvidoval rozštěpem střelu Jirků a ve vlastní přesilovce s velkou porcí štěstí neinkasoval od prchajícího Nouzy.

Do druhého dějství si domácí přenesli dvě a půl minuty v přesilovce, ani oni z ní však nic nevytěžili. Slovo a tempo hry si tak pod svou taktovku vzalo Vrchlabí. Martin Heřman ve 25. minutě využil minely Kučeříka a zblízka Kacetla překonal. Během ani ne minuty pak přerovská obrana nepohlídala Pauloviče s Matoušem Kratochvilem a rozdíl byl dvoubrankový. Přerované se přes aktivní hru soupeře stále nemohli propracovat k vážnějším šancím, přesto se ale dočkali snížení, když z ostrého úhlu poslal puk přesně do rožku branky Josef Hrabal.

Zubři nabuzení kontaktní brankou nastoupili do třetí třetiny už v lepším tempu a nezbrzdil je ani trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Po něm totiž přišlo srovnání, kdy puk motající se mezi bruslemi vylovil Tomáš Doležal a Soukupa z mezikruží prostřelil mezi betony. Brzy nato měl velkou šanci Hejcman, Soukup na něj ale vyzrál levým betonem a zápas tak směřoval do prodloužení.

Nejprve mohl rozhodnout Jirků, který nevyužil brejku s Heřmanem, na opačné straně si neúspěch zblízka znovu okusil Hejcman. Utkání proto dospělo až do nájezdové loterie, kde o vítězství Vrchlabí rozhodl nápřahem Martin Heřman.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Po tom průběhu, který byl od první třetiny, musíme bod brát. V první části jsme měli spoustu vyloučených hráčů, což nám sebralo hodně energie. Od druhé inkasované branky, kdy jsme si vzali time-out, jsme začali hrát, co jsme chtěli. Posledních deset minut jsme byli i lepší. Když ale prohráváte s takto silným soupeřem 0:2, musíte ten bod brát. V prodloužení jsme měli stoprocentní šanci, ale nedali jsme ji. V nájezdech byl šťastnější soupeř.

Václav Baďouček (HC Stadion Vrchlabí): Se dvěma body jsem určitě spokojený. Myslím, že jsme sahali i po třech, ten druhý vyrovnávací gól byl dost nešťastný. Měli jsme tam šance v oslabení, dvakrát jsme jeli sami na bránu. Jedna prázdná brána, jedna tyčka, takže ty tři body by nám možná slušely víc. Spokojenost ale panuje i se dvěma.