Po vynikajícím výkonu vezou Zubři z ValMezu tři body !

V a l a š s k é   M e z i ř í č í - Zubři se do svého soupeře pustili velmi aktivně téměř od začátku. Velmi dobře zahrály všechny útočné řady, obrana i brankář. Po většinu zápasu tak měli Zubři více ze hry a častěji stříleli než Bobři. Zvláště v první půli třetí třetiny předvedli excelentní výkon, když Bobry mezi 41. a 48.minutou uzamkli před Vlachynským a vypadalo to, jako kdyby hráli přesilovku. Domácí byli v takových "kleštích", že si museli vzít ve 45.minutě oddechový čas. Zubři tohoto náporu využili ke vstřelení dvou pojišťujících gólů a zápas v pohodě dovedli k dalšímu zaslouženému vítězství venku. Bobři dnes byli nebezpeční pouze v závěru první třetiny a v přesilovkách, v nichž vstřelili své jediné dva góly.
16.kolo, středa 3.11.2010
HC Bobři Valašské Meziříčí - HC ZUBR Přerov
2:5
(0:0, 2:3, 0:2)
Góly: 26.Tatarčík (Bacul, Matějný), 27.Balga (Růčka, Blažek) - 31.Coufal (Sprušil), 33.Kotásek (Kočara, Hanák), 38.Hanák (Kotásek, Kočara), 42.Hanák (Kočara, Kotásek), 47.Faltýnek (Sedlák, Sprušil) Rozhodčí: Škrobák - Poláček, Smilek. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Buly: 38:45. Střely: 34:51. Průběh utkání: 2:0, 2:5.
Vlachýnský - Bacul, Balga, Blažek, Bokroš, Dvořák, T. Fojtík, Kostelňák, Martiník, Matějný, Palík, Růčka, Tatarčík, M. Varga, Mir. Varga, D. Varga, Vašut
Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Osina, Vlček, Novajovský, Pírek - Coufal, Sedlák, Sprušil - Kočara, Hanák, Kotásek - Menšík, Kohút, Kundrátek - Sršeň, Palička, Holík

Zubři přijeli do Valašského Meziřičí s Coufalem, který se postavil do první útočné řady. Ta tak hrála v složení Coufal - Sedlák - Sprušil. Ostatní řady zůstaly nezměněny. Stále jim chyběli Ditrich s Kolářem. Očekával se velký tlak Bobrů, protože ti měli po prvním zápase v Přerově Zubrům co oplácet.

Začátek zápasu byl z obou stran velmi opatrný. Úvodní čtyři minuty se žádný tým prakticky nedostal "na dostřel" k soupeřovu gólmanovi. Teprve od 5.minuty začal zápas nabírat tempo, ale zprvu velmi zvolna, když se střílelo hlavně z dálky. Ještě dalších 9 minut trvalo, než si některý z týmů vytvořil vyloženou šanci. Jako první to byli Zubři, kteří do té doby stříleli přeci jen častěji než domácí. Na přelomu 13. a 14.minuty si v přesilové hře nabruslil až před branku Kotásek, ale minul. Asi minutu po něm to vyzkoušel hned třikrát Kundrátek. Při tom třetím pokusu měl část Vlachynského svatyně odkrytou, ale neměl přesnou mušku. Bobři si vytvořili dvě své největší příležitosti první třetiny až v jejím samotném závěru. V 18.minutě ve vlastním oslabení prudce stříleli od modré čáry. Puk přerovskou klec sice minul, odrazil se však od zadního mantinelu zpět před Tihláře a po odrazu od hokejky domácího hráče a levé tyče Tihlářovy svatyně zůstal ležet někde blízko brankové čáry. Někteří diváci se již radovali z gólu, Tihlář měl však kotouč pod svým tělem před brankou a rozhodčí rozpažil ruce. Další velkou příležitost měl ve 20.minutě Bacul, když jeho nepříjemnou střelu vyrazil Tihlář opět na levou tyč své branky. V první třetině se tedy skóre nezměnilo.

Druhou třetinu zahájili aktivně Bobři. Zubři se museli bránit ve třech oslabeních a tak prvních 8 minut druhé třetiny bylo v režii ValMezu. Už v závěru 21.minuty museli Zubři zastavit sólový nájezd Tatarčíka jen za cenu faulu. Ve 23.minutě vystrašil Tihláře těsně před brankovou čárou Bacul, ale ani ten ještě skóre neotevřel. V dalším oslabení hráli Zubři od 24.minuty a Bobři je za faul tentokrát ztrestali. Po Matějného přihrávce poslal puk před branku Bacul a Tatarčík na dvakrát ležícího Tihláře překonal - 1:0. Ve 27.minutě odešel na trestnou lavici Hanák, ale byl na ní jen 6 sekund. Od modré čáry střílel na Tihláře Růčka, puk před bránou ještě tečoval Balga a domácí vedli už 2:0. A ani ne minutu poté se do nájezdu 2 na 1 dostala dvojice Bobrů Matějný s Tatarčíkem. Tomu naštěstí ale "neposlušný" kotouč utekl z hole. V tu chvíli se zdálo, že již Bobři převezmou definitivně otěže zápasu do svých rukou. Ale Zubři se nevzdali. Ve 31.minutě Sprušilovu střelu vyrazil Vlachynský jen do prostoru mezi kruhy, tam prudce střílel Coufal a puk zůstal ležet těsně za nic netušícím domácím gólmanem. Coufal k němu dojel a doťukl kotouč za brankovou čáru. Vstřelil tak kontaktní gól na 2:1. Krátce poté měli Bobři šanci znovu útéci na rozdíl dvou gólů, ale spálili další přečíslení 2 na 1. Ve 33.minutě odešel za držení hole na trestnou lavici pro změnu domácí Blažek a ani on na ni dlouho nepobyl. Po přihrávkách Hanáka a Kočary mířil přesně Kotásek a vyrovnal tak na 2:2. Ve 34.minutě nejprve Zubry přibrzdilo další oslabení, ale v závěru 38.minuty otočili zápas ve svůj prospěch. Po Kočarově a Kotáskově pasu měl nikým nekrytý Hanák dostatek času si mezi kruhy "nachystat" střelu a pak poslat puk do z velké části odkryté klece Bobrů - 2:3. Do šaten se šlo tedy veseleji Zubrům.

Asi všichni diváci na zimním stadionu očekávali ve třetí třetině velký nápor Bobrů. Ten se však nekonal. Zubři se totiž rozhodli, že těsné vedení nebudou jen bránit, ale pokusí se raději držet hesla "nejlepší obranou je útok". Od prvních sekund třetí třetiny se hra přestěhovala na dlouhou dobu před Vlachynského a Zubři před ním rozpoutali pravé "peklo". Hned ve 41.minutě si šikovně objel branku Kotásek, ale Vlachynského ještě nepřekonal. Podobné akce ale pokračovaly i nadále a vše vypadalo,jako by Zubři hráli přesilovou hru. Ve 42.minutě zakončil jednu takovou akci gólem Hanák - 2:4. A tlak Zubrů se stále stupňoval. Nebezpečně stříleli například Faltýnek, Sprušil nebo Sedlák. Domácí byli tak vyvedení z míry, že si museli v závěru 45.minuty dokonce vzít oddechový čas. Smršť, která dorážela na jejich svatyni, ale nezastavili a za 90 sekund poslal Sprušil puk z rohu hřiště Sedlákovi. Ten zpoza branky našel před domácí klecí šikovně najetého Faltýnka a ten střelou z první rozvlnil téměř prázdnou branku soupeře - 2:5. O půl minuty později ještě mohl zvýšit Kočara, který prokličkoval mezi hráči útočným pásmem až před Vlachynského, ale ten tomu dobrým zákrokem zabránil. Teprve ve 49.minutě se začalo hrát znovu na obě strany, ale větší šance si ještě několik minut vytvářeli stále Zubři. V 50.minutě se objevil zcela sám před Vlachynským Kotásek a o necelé dvě minuty později musela po Sprušilově střele Vlachynskému pomoci pravá tyč jeho branky. Domácí tým měl ve třetí třetině největší šanci v 55.minutě, když Tihlář vyrazil Baculův sólový nájezd. Teprve v 57.minutě se podařilo Bobrům Zubry definitivně zastavit, když odešel na trestnou lavici Vlček. Zubři se v oslabení soustředili na obranu a soupeřům dovolili střelbu jen z dálky. Zubři ani Bobři už díky tomu neskórovali, zápas skončil spravedlivým vítězstvím Zubrů 2:5, kteří si tak z Valašska na Hanou odvezli z venku další tři body.