Po dvou zápasech výhra, Přerov doma zdolal Karvinou

P ř e r o v – Po nevydařených zápasech doma s Havířovem a venku v Prostějově se přerovští hokejisté znovu radují ze zisku tří bodů. Na domácím ledě se jim povedlo zdolat 5:2 Karvinou, která má ve svém kádru spoustu hráčů hodně zvučných jmen. Zubři sice nezačali utkání dobře, hodně rychle prohrávali, ale po vyrovnávací trefě se jejich hra výrazně zlepšila a navíc oproti minulému duelu s Havířovem přidali i koření – stříleli góly. Ve druhé třetině dokázala Karviná snížit na rozdíl jediné branky, ale poté se do střelecké listiny zapsali jen domácí. V závěrečném dějství už soupeř Zubrů recept na spolehlivě chytajícího Tihláře nenašel potřetí v řadě prohrál.
10.kolo, středa 12.10.2011
HC ZUBR Přerov - HC Baník Karviná
5:2
(3:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Ditrich (Pospíšil, Goiš), 12. Ditrich (Goiš, Brančík), 14. Pospíšil (Brančík, Goiš), 25. Goiš (Brančík, Ditrich), 60. Kolařík - 2. Novák (Blatoň), 24. Škatula (Galvas, Novák). Rozhodčí: Škrobák - Štěpán, Hanzlík. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1058. Buly: 34:39. Střely: 36:47 z toho na branku: 29:32. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2.
Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Krajíček, Pospíšil, Sklenář, Vávra - Černý, Hanák, Kotásek - Kundrátek, Sedlák, Kolařík - Ditrich, Brančík, Goiš - Vaněk, Loupal, Blinka
Iláš - Tomis, Samiec, Rosůlek, Novák, Mikšan, Blatoň, Studený, Urbánek, Štefanka, Holuša, Moravec, Matušinský, Galvas, Ivan, Javín, Ciupa, Luka, Škatula, Sznapka, Hegegy

Utkání desátého ligového kola s Karvinou se ze začátku pro Zubry vůbec nevyvíjelo dobře. Hosté byli mnohem aktivnější a brankář Tihlář měl hodně složitou pohotovost. Brzy díky tomu přišel o čisté konto, když jej na konci 2. minuty překonal osamocený Novák. Další gól mohla posléze přinést spolupráce Moravce s Lukou, ale druhý jmenovaný při zakončení tentokrát narazil na Tihlářovu lapačku. V úvodu utkání se Přerovu vůbec nedařilo, vše ale změnil gól Ditricha, který se v 9. minutě prosadil z dorážky. Následně byl sice ještě ve velké šanci po objetí branky Luka, ale poté už začali diktovat tempo hry Zubři.

V polovině 12. minuty byl u kasy hodně důrazný Ditrich a dokázal ze vzduchu poslat kotouč za záda brankáře Iláše podruhé. A když za necelé dvě minuty vše před sebou propálil Pospíšil, vedl Přerov už 3:1. Svůj náskok měl možnost ještě zvýšit při dvojnásobné přesilovce, kterou hrál více než minutu a půl, ale stav už se do sirény ukončující první třetinu nezměnil.

Úvod druhé třetiny přinesl pro změnu početní výhodu Karviné, i ona s ní ale nenaložila dobře. Do jediné šance se během dvou minut přesilovky dostal Javín, jehož střele scházela síla. Přesto se však Plus Oil dokázal Zubrům ve skóre znovu přiblížit. Na přelomu 24. a 25. minuty nechala přerovská defenzíva na chvíli volného Škatulu, který pohotově snížil. Než se ale hráči soupeře stačili nadechnout k dalšímu možnému náporu, zchladil je domácí útočník Goiš, který společně Brančíkem vyrazil do přečíslení a trefil se parádně do horní části branky.

Následující minuty druhé třetiny byly na šance poměrně bohaté, ale skóre se neměnilo. Brankáři nebezpečné situace buď vždy vyřešili, nemuseli zasahovat díky špatné koncovce a nebo jim pomohla dávka štěstí, jako tomu bylo po Kolaříkově střele která rozezněla tyčku. Karviná hned z protiútoku mohla znovu snížit na rozdíl jediného gólu, jenže Tihlář vytáhl parádní zákrok lapačkou a vychytal Blatoně. Neuspěšný byl pak na protější straně i Sedlák, který míříl příliš vysoko.

Na začátku třetí třetiny přišel podle očekávání tlak Karviné, navíc ještě podpořený přesilovou hrou. Tihláře zkoušel překonat Galvas a následně také Škatula, ale s oběma pokusy si strážce přerovské svatyně poradil. A úspěšný byl i nadále, když jej ohrozil jedovatou střelou Mikšan. V poslední desetiminutovce se však Plus Oil o svůj pokračující tlak zbytečným faulem na chvíli připravil a zahrozit mohli také Zubři. Práci pro brankáře Iláše měl Kotásek, který střílel z kruhu.

Dvě minuty před koncem třetí třetiny měla Karviná jednu z posledních šancí něco z nepříznivým stavem udělat. Luka s rychlým zakončením u tyče však neuspěl a tak Plus Oil už vsadil na hru vabank se šesti muži v poli a bez brankáře. Ta se mu ale hrubě nevydařila, když si hned po buly dojel kotouč Kolařík a s přehledem trefil prázdnou kasu.

Sestřih videozáznamu utkání naleznete na TV ZUBR

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Po dvou prohraných zápasech jsme dnes měli s Karvinou jasný cíl bodovat. Její výsledky sice zatím nejsou dobré, ale je to výborný soupeř. Ze začátku jsme byli hodně nervózní, z čehož vyplynula chyba u prvního gólu. Pak jsme se ale po vyrovnání dostali do hry, kluci se uklidnili a začali předvádět hokej, který chceme hrát. Dnes to skvěle v zakončení vycházelo třetí lajně, která dala čtyři góly a hodně nás podržel brankář Tihlář.

Aleš Flašar (HC PLUS OIL Karviná): V posledních třech zápasech jsme se střelecky trápili a dnes to bohužel pokračovalo. Kdybychom v desáté minutě vedli 3:0, tak by se nikdo nemohl divit. Místo toho jsme góly dostali a domácí vedli 3:1, což byl takový rozhodující moment. Nám se znovu nedařilo nic, i když jsme byli chvílemi lepší. Hokej se hraje na góly a těch jsme dnes dali méně, než soupeř a proto jsme prohráli.