Pátá výhra v řadě! Zubři v čele se skvělým Petráskem v bráně pokořili doma Vsetín

P ř e r o v – Hokejisté Přerova porazili v dohrávce 39. kola Chance ligy Vsetín 4:1 a sérii výher prodloužili na pět zápasů. Svěřenci trenérů Roberta Svobody a Dočkala ustáli v první třetině nápor Valachů a díky Šoustalovu úniku šli do vedení. To pak v prostředním dějství dvakrát navýšili a potvrdili zlepšený výkon. Gólman Petrásek, který předvedl 33 zákroků, sice deset minut před koncem přišel o čisté konto. Hanáci ale drama nepřipustili a v závěru přidali pojistku v podobě trefy do prázdné brány.
39.kolo, sobota 12.2.2022
HC ZUBR Přerov - VHK ROBE Vsetín
4:1
(1:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 11. Šoustal, 33. Jakub Svoboda (Kubeš, M. Kratochvil), 37. Süss, 57. Jan Svoboda – 50. Berger (Ondračka, Zeman). Rozhodčí: Svoboda, Valenta – Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 997. Střely na branku: 29:34. Zblokované střely: 8:13. Vhazování: 34:30. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
Petrásek – Kudělka, Kubeš, Hrdinka, Černý, Krisl, Ševčík, Dluhoš – Jan Svoboda, M. Kratochvil, Jakub Svoboda – Doležal, Süss, Šoustal – Herman, Pechanec, Sebera – Indrák, Král, Š. Kratochvil
Málek (41. Gába) – Ondračka, Jerofejevs, Říha, Hryciow, Štach, Smetana, Buchta – Rob, Pšurný, Půček – Zeman, Kucharczyk, Gago – Klímek, Vlach, Berger – Hořanský, Březina, Vítek

V úvodní třetině byli více vidět hosté. Těžiště hry se hlavně prvních deset minut drželo před Petráskem, který několikrát musel vytáhnout těžké zákroky. Skóre ale otevřeli Zubři. Právě ze vsetínského obléhání, kde se mohl proti „svým" trefit Pšurný, se totiž v 11. minutě zrodil únik Tomáše Šoustala. Ten přebruslil soupeře a v nájezdu překonal Málka. Valašská optická převaha poté začala mírně ochabovat a zamířilo se do šaten.

Hra se po přestávce srovnala a Málek už měl práce více než jeho konkurent naproti. Žádný z celků se nedostával do vyložených příležitostí a Zubři zahodili přesilovou hru. Po polovině zápasu ale přišlo vyloučení Smetany, které už potrestáno bylo. Domácí využili přesilovku už po 22 vteřinách, kdy poblíž modré napřáhl Jakub Svoboda a jeho dělovku zastavila až síť Málkovy branky. MEO šlo na koně a rázem mohlo slavit potřetí, dočkalo se ale „až“ o čtyři minuty později. Rob chyboval na modré a Jan Süss se po pravém křídle šikovně natlačil před brankoviště, kde brankáři nedal šanci střelou pod víko.

Dobrý výkon si domácí přenesli i do třetí třetiny, zatímco Vsetín kupil v rozehrávce jednu chybu za druhou. Zubři z toho mohli nejednou odskočit na čtyři góly, Valaši ale v 50. minutě ještě vykřesali naději, když Ondračka zpoza branky přesně našel z první střílejícího Jana Bergera. Po oddechovém čase se do posledních čtyř minut vrátili hosté na led v šesti, Jan Svoboda ale prázdné branky brzy využil a pojistil pátou přerovskou výhru v řadě.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Přestože Vsetín minulý zápas prohrál doma s Porubou, byli jsme si vědomi jeho síly. Ukázal ji v úvodu utkání. Byl aktivnější a my jsme se s tím těžko vyrovnávali. Pomohl nám proměněný brejk Tomáše Šoustala, zápas se pak lámal ve využité přesilovce, kdy to tam Kuba Svoboda trefil. Tým narostl a oboustranně šlo o velmi dobrý hokej. Diváky musel bavit, včetně koncovky vítězství, které je pro nás důležité a cenné. Jsme velmi rádi, že se nám to povedlo.

Jan Srdínko (VHK ROBE Vsetín): I když jsme v první třetině dostali gól, byla z naší strany nejpovedenější. Vypracovali jsme si několik dobrých šancí, ale paradoxně jsme z první šance soupeře inkasovali. Ve druhé třetině se nám na to nepodařilo navázat. Vázla nám kombinace, uskakovaly kotouče a vůbec to z naší strany nebylo dobré. Navíc jsme dostali gól v oslabení a to jsou momenty, které rozhodují zápasy. My jsme si přesilovou hrou nepomohli, pak přidal soupeř třetí gól a už hrál hodně zodpovědně do obrany a bylo těžké se přes něj dostávat. Ještě jsme chtěli vykřesat naději a snížili jsme na 1:3, ale soupeř si výhru čtvrtou brankou pojistil.