Paráda! Zubři po zásluze předčili Chomutov a na tripu si vysloužili pět bodů

P ř e r o v – Trip do severních Čech se hokejistům Přerova vydařil. Den po skalpu Litoměřic porazili v předehrávce 42. kola Chance ligy Chomutov 2:1 po prodloužení. Svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře měli po většinu zápasu herní převahu. Dlouho také drželi jednobrankové vedení, jenže stejně jako v pondělí inkasovali ve vlastní přesilovce. Prodloužení ovšem rychle ukončili, po 42 sekundách zařídil druhý bod pro MEO krásnou střelou Tomáš Doležal. Zubři zapsali třetí triumf v řadě, z opačného konce republiky vezou na Hanou cenný pětibodový zisk.
42.kolo, úterý 14.1.2020
Piráti Chomutov - HC ZUBR Přerov
1:2p
(0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 43. Hlava (Lang, Stloukal) – 16. Pšurný (Doležal, Navrátil), 61. Doležal (Pšurný). Rozhodčí: Sýkora, Šindel – Kotlík, Šimánek. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1683. Střely na branku: 27:41. Zblokované střely: 15:14. Vhazování: 28:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Pavlát – Žovinec, Rýgl, Havel, Blaha, Lang, Štochl, Seemann – Chrpa, Sklenář, Rudovský – Hlava, Pitule, Stloukal – Tomica, J. Svoboda, Llewellyn – Koláček, Matyáš Svoboda
Petrásek – Forman, Kubeš, Šnajnar, Weinhold, Dřímal, Krisl – Navrátil, Pšurný, Doležal – Číp, Hejcman, Berger – Š. Kratochvil, M. Kratochvil, Goiš – Dvořák, Süss, Indrák – Matěj Svoboda

Úvod zápasu postrádal větší šance. Živěji v útočném pásmu začalo být až od páté minuty, kdy Zubři měli k dispozici přesilovku. Tu sehráli sympaticky, ale střela Formana nebyla úspěšná, stejně jako zakončení Navrátila po přihrávce Pšurného. Piráti o sobě dali vědět v minutě osmé, když Rudovský nachystal šanci pro Chrpu, který jen těsně minul. Zakrátko měl dobrou příležitost Llewellyn, ale odražený puk od Weinholda napálil zblízka příliš vysoko.

Ve 14. minutě museli Zubři do oslabení, ale hru ve čtyřech zvládli a chvíli po ní otevřeli skóre. Roman Pšurný si výborně sjel do prostoru mezi kruhy, kam dostal přihrávku zpoza brány od Doležala a zacílil přesně za Pavlátova záda. Po úvodním dějství tak byli Hanáci o gól vpředu.

Náskok Zubrů mohl být ve druhé periodě výraznější. Těsně po začátku ale Matěj Svoboda nepřelstil Pavláta, který pak při tutovce Hejcmana vyškrábl puk holí z brankové čáry. Spolehlivá přerovská obrana dělala Chomutovu problémy, který tak v této části hry Petráska příliš nezaměstnal.

Naopak modrožlutí měli útočné choutky, leč bez gólového efektu. Střelu Šimona Kratochvila brankář Pavlát zlikvidoval a při další obrovské šanci Hejcmana puk s velkým štěstím vyrazil. Piráti se k ohrožení přerovské klece dostali až v závěru druhé části. Petrásek však s přehledem držel čistý štít a při Tomicově šanci mu pomohl obranným zákrokem Krisl, který zblokoval puk do horní sítě.

Kvůli faulu Navrátila zahajovali Zubři třetí třetinu v oslabení, ale Sklenářův nedovolený zákrok výhodu otočil. Přerov mohl v přesilovce odskočit, jenže naopak inkasoval. Lang nahodil kotouč na bránu, kde jej za Petráska tečoval Nicolas Hlava. Gól domácí povzbudil a u přerovské brány bylo rázem nebezpečno. Prudká rána Llewellyna zakrátko orazítkovala tyčku.

Ve 48. minutě už se Piráti radovali, ale Sklenář po Rýglově střele tečoval kotouč vysokou holí, proto gól nemohl být uznán. Krátce na to si výbornou příležitost získal Rudovský, po obkroužení brány však zakončil jen do boční sítě. Čtyři minuty před koncem přišla pro Zubry komplikace v podobě Dvořákova vyhození puku mimo hřiště, hru v oslabení ale Hanáci přežili. Dokonce v posledních vteřinách mohli rozhodnout, jenže Hejcman z prostoru mezi kruhy pálil mimo.

O vítězi tak rozhodlo prodloužení. Hlava svůj únik nezakončil a Zubři následně uzmuli druhý bod. Pšurný v útočném pásmu přihrál na Tomáše Doležala, který prostřelil Pavláta. Přerov tak ve venkovní sérii pokračuje velmi úspěšně, ze tří zápasů má už osm bodů!

Petr Martínek (Piráti Chomutov): První dvě třetiny jsme se nemohli dostat do hry. Bylo to i hrou soupeře, protože výborně bránil střední pásmo. S tím jsme měli velké problémy, a hráli jsme složitě. Ve třetí třetině jsme hráli hokej, který jsme chtěli hrát od začátku. Z naší strany to byla dobrá hra. Bohužel padl jen jeden gól. Trefili jsme tyčku, ale na to se nehraje. Rozhodla šťastná branka v prodloužení. Bod bereme, protože máme za sebou těžké utkání. Hráli jsme na tři lajny, takže částečná spokojenost.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): My jsme hlavně rádi za dva body z Chomutova. Jsou to první dva body, které jsme tu tuhle sezónu uhráli. První dvě třetiny jsme měli trochu více ze hry, ale ve třetím dějství se to otočilo, a proto jsme opravdu rádi za dva body.