Paráda! Zubři po třígólovém obratu slaví vítězství nad vedoucím týmem Chance ligy

P ř e r o v – Hokejisté Přerova otočili domácí zápas 17. kola Chance ligy proti lídrovi z Poruby a zvítězili 3:2. Svěřenci trenérů Roberta Svobody a Dočkala rychle prohrávali, po 46 sekundách se trefil Berisha a druhý gól Slezanů přidal Christov. Ještě před koncem první třetiny pak snížil Březina, který v 42. minutě také srovnal. O obrat ve skóre a rozhodující branku utkání se postaral v přesilovce Jan Svoboda. Zubři uspěli podruhé v řadě a v průběžné tabulce se posunuli na třetí místo.
17.kolo, sobota 29.10.2022
HC ZUBR Přerov - HC RT TORAX Poruba
3:2
(1:2, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 19. Březina, 42. Březina (Jan Svoboda, Pechanec), 48. Jan Svoboda (Březina, Kubeš) – 1. Berisha (Hrníčko, Pšurný), 13. Christov (Mlčák, Sedlák). Rozhodčí: Ondráček, Šudoma – Peluha, Vašíček. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1241. Střely na branku: 41:21. Zblokované střely: 1:1. Vhazování: 44:27. Průběh utkání: 0:2, 3:2.
Postava – Černý, Kudělka, Kubeš, Chroboček, Krisl, Ševčík, Gréč – Doležal, Ministr, Jakub Svoboda – Jan Svoboda, Březina, Pechanec – Dobša, Macuh, Goiš – Tarnoczy, Dvořák, Indrák
Dolejš – Lemcke, Klimíček, Dluhoš, Urbanec, Mlčák, Sedlák – Šoustal, Vachovec, Gřeš – Berisha, Pšurný, Šlahař – Brodek, Hudeček, Vildumetz – Hrníčko, Střondala, Christov

Už po 46 vteřinách se Šlahařovi otevřel prostor na levém křídle, a tak vyslal kotouč na Postavu. Ten ho pouze vyrazil betonem do míst, kde se pohyboval nehlídaný a úspěšně dorážející Aaron Berisha. Dvořák poté nevyužil šanci na srovnání a Poruba díky nebezpečným nájezdům do útoku brzy vedla o dvě branky. Prostým nápřahem poslal puk do šibenice rozjetý Vít Christov. Dobrou akci sehrál Ministr s faulovaným Doležalem, v přesilovce se pak ovšem neprosadil ani Jan Svoboda. Hanáci nakonec snížení oslavili před koncem třetiny, kdy Poruba vyhořela na útočné modré a unikl jí David Březina. V nájezdu Dolejše s trochou štěstí překonal.

Hosté si převahu přenesli i do druhého dějství. V přesilovce třikrát nebezpečně zahrozil Šlahař. Dvakrát jej Postava skvěle vychytal, jednou mu pomohla horní tyč. Tím však výčet šancí, které domácí brankář zlikvidoval, vůbec nekončil. K zajímavým příležitostem se po čase dostali také Zubři, tlak v polovině zápasu ale v gól nepřeměnili. Mužem třetiny byl bezpochyby gólman Postava, mohl se jím ale stát Jakub Svoboda, kdyby v přesilovce nespálil stoprocentní příležitost, nebo Goiš, jenž nezužitkoval přečíslení třech na jednoho.

Do třetí třetiny už lépe vstoupili Zubři a těsně po konci Gřešova trestu se jim podařilo srovnat. Přesný pas od Kubeše obdržel David Březina, jenž zamířil z pravého kruhu přesně za záda Dolejše. Porubu pak vlastním vztekem notně oslabil Lemcke, jenž inkasoval dvojitý trest a Hanáci dokonali obrat. I u třetí branky stál Březina, který předložil puk přesně Janu Svobodovi a ten švihem bez přípravy zařídil v přesilové hře třetí branku. Domácí byli na koni, Poruba ale hrozila v nebezpečné početní výhodě. MEO přesto zlepšeným, aktivním a obětavým výkonem uhájilo domácí půdu a proti prvnímu celku tabulky si došlo pro tříbodový zisk.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Vstup do utkání nebyl podle našich představ. Poruba začala velmi lehce a lehce se dostala do vedení. Nás to trochu srazilo, ale bojovný výkon celého týmu a divácká podpora pak převážily zápas na naši stranu. Moc si vážíme, že jsme získali tři body proti takovému soupeři.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Vyrovnané utkání, bohužel jsme dnes nedosáhli ani na bod. Výborně jsme zápas rozjeli. První třetinu jsme měli soupeře de facto na lopatkách a měli jsme tam ještě dvě třistaprocentní gólovky, kde to mohlo být po třetině klidně 4:0. Myslím, že ten zápas bychom si pohlídali. Bohužel jsme další góly nedali, naopak jsme dostali hloupý gól po chybě na modré čáře a bylo to znovu o branku. Pak už to byl boj. Ve třetí třetině jsme dostali gól v oslabení a to rozhodlo.