Pala dostal dres k 700. zápasu, Zubři si pak poradili s nepříjemnými Litoměřicemi

P ř e r o v – Slavnostní začátek mělo utkání 26. kola Chance ligy v MEO Aréně. Obránce Radomír Pala nastoupil k svému 700. zápasu za přerovský A-tým. Jubileum oslavil vítězstvím. Hanáci sice dravým Litoměřicím povolili dvě branky, sami ale skórovali čtyřikrát. Ve druhé třetině si vypracovali třígólový náskok, který Stadion v poslední pětiminutovce pouze zkorigoval. Zubři odmítli čtvrtou porážku v řadě a ve vyrovnané tabulce se posunuli na páté místo. Bodů přitom mají stejně jako jejich dva rivalové – třetí Vsetín a čtvrtý Prostějov.
26.kolo, středa 21.11.2018
HC ZUBR Přerov - HC Stadion Litoměřice
4:2
(2:1, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Moučka (Pšurný, Zbořil), 19. Sikora (Čáp, Klimeš), 24. Malina (Š. Kratochvil), 33. Sýkora (Doležal) – 4. Kantner (Pavlas, Voženílek), 56. Kloz (Korkiakoski, Kadlec). Rozhodčí: Kašík, Vrba – Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1505. Střely na branku: 36:32. Zblokované střely: 5:11. Vhazování: 42:18. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 4:1, 4:2.
Klimeš – Pala, Čáp, Padrnos, Zbořil, Černý, Malina, Pohl – Doležal, Sýkora, Rachůnek – Procházka, Pšurný, Sikora – Moučka, Hejcman, Navrátil – Kopta, M. Kratochvil, Š. Kratochvil
D. Dvořák (24. Michajlov) – Pavlas, Dluhoš, Smetana, Gaspar, Jebavý, Buchtela, Málek – Korkiakoski, Kloz, Kadlec – Voženílek, Zadražil, Kantner – Šik, Przybyla, J. Dvořák – Pour, Jirásek, Machač

Ke vstupu do zápasu domácím Zubrům hodně pomohla přesilová hra, která se jim naskytla už po minutě, a v čase 1:58 už otevírali skóre zápasu. Pšurný vybojoval kotouč v rohu kluziště na Jaroslava Moučku, který švihem z pravého kruhu prostřelil Dvořáka. Stadion však na sebe s odpovědí nenechal dlouho čekat. Matyáš Kantner už za minutu a půl vybruslil za modrou čáru a prudkou střelou z dálky propálil Klimeše.

Hra se poté přelévala ze strany na stranu a přesilovku si vyzkoušeli i litoměřičtí hosté. Zubři ale slité čtyři minuty v oslabení zvládli přečkat bez újmy a „za odměnu“ si mohli zahrát v pěti proti třem na celé dvě minuty před koncem třetiny. Několik příležitostí však trestuhodně nevyužili a vyloučená dvojice už se vracela na ledovou plochu, když se však do přihrávky Čápa na Pšurného vložila hokejka soupeře a přisunula puk Marku Sikorovi, který domácí uklidnil přesnou střelou mezi betony.

Ze startu druhé třetiny domácí hráče podržel skvělými zákroky Klimeš, díky čemuž se puk dostal na hůl Ľubomíra Maliny, jenž drze projel podél pravého mantinelu až k bráně a procedil na tyči číhajícího Daniela Dvořáka. Ten vzápětí přepustil místo Michajlovovi, jemuž nula na kontě ale vydržela jen do 33. minuty. Tomáš Sýkora ujížděl sám, čehož nevyužil, ale s přispěním Doležala o pár vteřin později navýšil vedení střelou z levého kruhu. Chvíli před sirénou se před litoměřickým brankářem servala čtveřice hráčů, více už ale druhá „dvacka“ nenabídla.

Třetí třetina nabídla velmi bojovný hokej, na jedné straně se neprosadil Hejcman se Sýkorou, obzvláště druhý jmenovaný neměl ke gólu daleko, na druhé straně nevyužil chyby v rozehrávce Kloz. V 56. minutě ale snížení přišlo. V signalizované výhodě zaznamenal přesnou ránu z prvního doteku Markus Korkiakoski a nechal zadělat na drama. Litoměřice to zkoušely v šesti v poli, ale ani jejich první útočné formaci už se kontaktní branku vsítit nepovedlo. Všechny tři body tak zůstávají na Hané.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Hráli jsme proti soupeři, který nám dlouhodobě nesedí. Projevilo se to už v prvních dvou vzájemných zápasech, oba jsme venku prohráli. Na toto utkání jsme se snažili připravit daleko lépe a nepovolit Litoměřicím rychlý hokej, který praktikují. Kolektivním výkonem se nám to podařilo. Ve druhé části jsme si vytvořili náskok a v poslední třetině jsme si ho zodpovědnou hrou chtěli udržet. Soupeře jsme dokázali předčit v důležitém aspektu – na vhazování. Od toho se pak odvíjel další průběh hry. Snažili jsme si pomoct jejím zjednodušováním, abychom se dostávali do zakončení. Co nám v předchozích utkáních nesedlo, jsme zvládli.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): Zápas zhodnotím tak, že se k němu nebudu vůbec vyjadřovat, protože to, co jsem viděl, se nedá slušně zhodnotit.