Oslabení Zubři v Polárce neudrželi dvougólový náskok, proti rysům uzmuli bod

F r ý d e k - M í s t e k – Hokejisté Přerova prohráli ve 32. kole Chance ligy s Frýdkem-Místkem 2:3 po samostatných nájezdech, bodovou sérii ale v posledním zápase roku 2022 prodloužili na šest kol. Zubři, kterým scházelo sedm hráčů, vedli po gólech Adámka a Doležala v krátkém časovém rozmezí. Domácím se však zásluhou Haase a Hoťka podařilo vyrovnat. Utkání poté dospělo až do samostatných nájezdů, v nichž o výhře Frýdku rozhodl zakončením k levé tyči odchovanec Zubrů Dostálek.
32.kolo, úterý 27.12.2022
HC Frýdek-Místek - HC ZUBR Přerov
3:2sn
(0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 39. Haas (Sova, Hotěk), 42. Hotěk, rozhodující nájezd Dostálek – 35. Adámek (Březina, Pechanec), 36. Doležal (Chroboček, Indrák). Rozhodčí: Cabák, Rapák – Hanzlík, Veselý. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1256. Střely na branku: 23:38. Zblokované střely: 3:20. Vhazování: 41:30. Průběh utkání: 0:2, 3:2.
Mokry – Teper, Žůrek, Homola, Zeleňák, Ročák, Sova – Svačina, Zeman, Dostálek – Ramik, Vrdlovec, Klimša – Doktor, Haas, Hotěk – Macháček, Matěj, Geidl – Bednář
Postava – Chroboček, Hrdinka, Hanák, Černý, Krisl, Ševčík – Adámek, Pechanec, Březina – Indrák, Dvořák, Doležal – Dobša, Macuh, Goiš – Fencl, Hradil, Tarnoczy

Přerov vstoupil do zápasu aktivně, udeřit ale mohl paradoxně při vlastním oslabení. Unikající Březina si po Hoťkově chybě v obranném pásmu roztáhl Mokryho, forhendem však trefil pouze jeho levý beton. Nejproduktivnější hráč Zubrů se dostal do šance i v sedmé minutě, puk ale do levého horního rohu domácí brány neposlal. Na druhé straně našel Svačina v další přesilovce Frýdku Haase, Postava po přesunu k tyči zasáhl vyrážečkou. Krátce před přestávkou pak hostující brankář úspěšně vyjel proti střele Doktora.

Ve druhé části Postava zblízka vychytal Geidla, Mokry zase ustál velký nápor Zubrů během signalizovaného vyloučení. Góly začaly padat až po polovině zápasu. Hanáci si na necelou minutu vyzkoušeli dvojnásobnou přesilovku a na jejím sklonku udeřili. Střelu Březiny dorazil z brankoviště pod horní tyč Lukáš Adámek. Zanedlouho se hosté prosadili znovu. Zpoza pravého kruhu zamířil mimo dosah Mokryho vyrážečky Tomáš Doležal. V další početní výhodě neproměnil obrovskou šanci Macuh a vzápětí neuspěl ani dorážející Goiš. Frýdek-Místek naopak šest sekund před vypršením oslabení snížil. Sova přihrál Oskaru Haasovi, který z pravé strany prostřelil padajícího Postavu.

Domácí pak v úvodu třetí třetiny dokázali srovnat. Ševčík nastřelil jen soupeře a Michal Hotěk z úniku navzdory dotírajícímu Krislovi přehodil Postavu. Zubři následně přidali v útoku a Mokry musel likvidovat pokusy Dobši, Březiny nebo Macuha. Činil se i gólman Přerova. Ten si poradil se střelou Doktora a betonem vyřešil slibnou možnost osamoceného Haase. Rozhodnout mohl těsně před koncem řádné hrací doby Doležal, rysy zachránila horní tyč.

Vítěze utkání určily samostatné nájezdy. Frýdek poslal do vedení blafákem Haas, za Zubry podobným způsobem odpověděl Indrák. Bod navíc připsal Slezanům ve čtvrté sérii Vlastimil Dostálek, jenž se střelou na Postavovu vyrážečku a za vzdálenější tyč nemýlil.

Martin Janeček (HC Frýdek-Místek): Byl to strašně těžký zápas, i proto si těch dvou bodů neskutečně ceníme. My jsme do toho zápasu vstoupili ustrašeně, hosté byli aktivnější. Nás ta přesilovka, protože jsme šli jakoby do aktivity, trošku zvedla. Každopádně ty přesilovky jsme hráli katastrofálně, s tím musíme něco udělat. Ale mluvím o té aktivitě, ta byla na naší straně. Myslím si, že celý zápas jsme dobře bruslili a měli tam dobré šance. Pak jsme si ale během minuty a půl ten zápas zcela zkomplikovali, ale na hráčích bylo vidět, že s tím chtějí něco udělat. Šli jsme tomu naproti, měli jsme tam dobrou defenzívu i tu aktivitu směrem dopředu. Pak tou odměnou bylo, že jsme šli do remízy a potom jsme byli šťastnějším týmem.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): My jsme dobře vstoupili do zápasu, byli jsme aktivnější a hra se nám dařila. Ve druhé třetině jsme si vytvořili dobrý náskok a tam si myslím, že se ten zápas zlomil. Ještě do šatny jsme dostali gól při naší přesilovce, což domácí nabudilo. Pak přišla chyba, kterou domácí využili, ale celkově mančaft musím pochválit za předvedenou hru, škoda jen, že jsme nezískali ten druhý bodík, který by byl samozřejmě pro nás lepší.