Na druhé vítězství v kvalifikaci tým Zubrů nedosáhl, v Sokolově prohrál o jeden gól

S o k o l o v – Po úspěšném vstupu do bojů o první ligu se tentokrát hokejisté Přerova úspěchu nedočkali. Na ledě Sokolova se sice ujali vedení, soupeři vzdorovali a měli také dobré možnosti ke skórování, ale brankovou výhodu udržet nedokázali a Baníku podlehli na jeho ledě těsně 2:1. O jediný střelecký zápis se postaral David Šebek.
KVAL2, sobota 4.4.2015
HC Baník Sokolov - HC ZUBR Přerov
2:1
(0:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 23. Přindiš (T. Rohan), 50. Dobřemysl (M. Rohan), Šik) – 20. Šebek (Kudělka). Rozhodčí: Petružálek, Zubzanda – Belko, Kokrment. Vyloučení: 6:9, navíc Sakrajda (Přerov) 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2962. Střely na branku: 35:21. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Hruška – M. Rohan, Šik, Jeník, Přindiš, Schusser, Troška, O. Novák, Kvapil – Dobřemysl, Kuběna, T. Rohan, Vaněk, Flek, Vrána, Sýkora, Švec, Tvrdek, Půlpán, Csamangó, Račanský.
Vojtek – Pala, Osina, Zbořil, Kudělka, Polák, Janota, R. Šťastný, Andrýsek – Goiš, Sedlák, Dostálek, Šebek, R. Procházka, D. Šťastný, Sakrajda, Kolář, Popelka, Málek, M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl.

Přerovští posilněni domácí výhrou nad Táborem vyrazili ke druhému střetnutí kvalifikace o 1. ligu do Sokolova vzhledem ke vzdálenosti soupeře už v pátek.

Samotný zápas byl pro oba týmy další zkouškou psychické i fyzické připravenosti. Domácí se mohli spolehnout na výraznou podporu svého publika, ale ani přerovští fanoušci se, jak se říká, v davu neztratili.

První třetina se nesla spíše v testovacím duchu. Oba celky zkoušely pozornost soupeřových gólmanů a ti se museli mít stále na pozoru. Jak Sokolov, tak i Přerov měl početní výhodu, žádný z nich ji však nedokázal využít. Skóre se měnilo až v závěru úvodní dvacetiminutovky.

Zubři se díky další nabídnuté přesilovce dostali do tlaku. Radek Procházka ani David Šebek při závaru nedokázali dostat puk za Hruškova záda, ale zanedlouho to byl právě druhý jmenovaný, který po Kudělkově asistenci prostřelil domácího brankáře – 0:1.

Modrožlutí mohli své vedení brzy na začátku druhé třetiny navýšit, ale Goišova střela orazítkovala jen konstrukci branky. Brzy na to platilo známé sportovní pořekadlo „nedáš, dostaneš“. Od modré zkusil štěstí Petr Přindiš a puk skončil až za zády gólmana Vojtka – 1:1.

Přerovský brankář se posléze zaskvěl povedeným zákrokem proti dobré příležitosti Fleka. Hosté zkoušeli pozornost Hrušky z různých pozic, ale většině pokusů chyběl i potřebný moment překvapení. V nerozhodném skóre 1:1 také skončila druhá třetina. Do té třetí šly oba celky s jasnou vizí.

Zubři si možný nápor zmařili hned po pár sekundách hry zbytečným vyloučením. Aby toho nebylo málo tak po dalších trestech museli hrát nejprve krátce a posléze minutu a čtyřiatřicet sekund dlouhé oslabení pěti proti třem.

Vojtek se ocitl pod palbou střel, ale v klíčových chvílích tým podržel, hlavně při šanci Kuběny. Horké chvíle Přerov přečkal s vypětím značného množství sil. Bohužel se nepovedlo domácí tým udržet v šachu. Po Zbořilově vyloučení už byli gólově potrestáni, trefil se kapitán Sokolova Václav Dobřemysl – 2:1.

Hosté se snažili kontrovat, ale i přes nabídnutou početní výhodu nedokázali gólově udeřit. Navíc v závěru Petr Sakrajda vyfasoval trest 5 plus do konce utkání, což zkomplikovalo taktické plány Přerova. Trenér Dočkal si dle očekávání vzal oddechový čas a naordinoval svým svěřencům poslední taktické rady, jak se ještě pokusit o návrat do zápasu.

Zubrům se i přes snahu vyrovnat nepodařilo, a tak odcestovali ze Sokolova bez bodů. Možnost reparátu budou mít v rámci odvety v pátek 10. dubna, kdy budou soka hostit ve své MEO Aréně. Ještě dříve, a to ve středu se představí na ledě Tábora. Bodový zisk je už potřebnou záležitostí.

Daniel Faltýnek (HC ZUBR Přerov): Věděli jsme, že soupeř více než týden nehrál a v play-off nenarazil na žádného silného soupeře. Proto na nás ze začátku vletěl, ale ustáli jsme to bez gólu. Po vyrovnání domácích jsme dobře vyhazovali puky a zápas byl vyrovnaný. Ke třetí třetině však nemám slov. Během chvíle jsme měli sedm vyloučených, což nám vzalo hodně sil. Oslabení jsme ubránili, ale pak se domácím podařilo dát gól. Alespoň bod bychom si za výkon určitě zasloužili, bohužel ale Jirka Osina z velké šance v závěru nevyrovnal.