Na Kladno tým Zubrů nestačil, udělal však z téměř jasného zápasu obrovské drama

K l a d n o – Druhý nesmírně těžký souboj během tří dnů, tak pro Zubry pokračovala dlouhá cesta WSM ligou, která v pondělí naservírovala 23. kolo. V něm se Přerov pokusil překvapit dalšího z obrovských favoritů. Kladenští Rytíři se dostali do dvougólového náskoku, z něhož sice tým Zubrů část smazal, ale odpověď lídra byla blesková. Po dvou třetinách se zdálo, že domácí dokráčí k pohodlnému vítězství, ovšem Přerované se ještě postarali o dramatickou zápletku. Dvěma góly šli do kontaktu, ale nevyužili pětiminutovou přesilovku, po níž Kladno zpečetilo výhru.
23.kolo, pondělí 16.11.2015
Rytíři Kladno - HC ZUBR Přerov
5:3
(1:0, 3:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 12. Skuhravý (Horna, Machač), 26. Kindl (Stach, Bílek), 30. Bílek, 37. Bílek (Stach), 56. Stach (Bílek, Skuhravý) – 29. Sikora (Sýkora, Stoklasa), 46. Stoklasa (Sikora, Sýkora), 48. Hořava (Šťastný). Rozhodčí: Kopeček – Reich, Měkýš. Vyloučení: 4:6, navíc Redlich (Kladno) 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2159. Střely na branku: 34:35. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:3, 5:3.
Mensator – Nash, Repe, Kehar, Růžička, Gutwald, Ptáček – Rudovský, Skuhravý, Pletka – Kindl, Stach, Bílek – Dvořáček, Pitule, Redlich – Machač, Lukáč, Horna
Šimboch (37. Klimeš) – Chmelíř, Grof, Hořava, Dujsík, Vágner, Sedlák, Šnajnar – Šťastný, Pšurný, Dostálek – Sikora, Sýkora, Stoklasa – Goiš, Popelka, Kovařík – Blinka, Král, Š. Kratochvíl

Domácí Rytíři v úvodu utkání potvrzovali pozici lídra tabulky a nepouštěli Zubry do větších šancí. Jen jedinou měl Dostálek, ale po ráně Sýkory dorážel vedle. Šimboch byl naopak ve větší pohotovosti, jenže Skuhravý s Rudovským na něj nevyzráli. V polovině osmé minuty se Zubři bránili v oslabení a rychlým kombinacím Kladna odolali.

Tlak domácích však pokračoval a o chvíli později už se skóre poprvé měnilo. Hornovu střelu vyrazil Šimboch na hůl dobře postaveného Václava Skuhravého, který se nemýlil. Také v závěru první třetiny diktovali tempo Kladenští, ale ani svou další početní výhodu v gól nepřetavili.

Druhou část zápasu uvedla velká příležitost domácího Stacha, při níž byl však Šimboch na svém místě. V minutě pětadvacáté se už ale kladenský ČEZ stadion znovu ponořil do radosti. Tým Zubrů totiž nedůrazně rozehrál, čehož využil Bílek a zcela volný Denis Kindl před bránou z otočky zvýšil na 2:0.

O chvíli později už ale slavila i skupina přerovských fandů. Marek Sikora se z křídla natlačil k bráně a poslal kotouč do horní růžku. Velmi brzy si však Rytíři vzali svůj dvougólový náskok zpět. Kanonýr Vítězslav Bílek vystihl střelu Chmelíře a při samostatné akci předvedl krásnou kličku, na níž byl Šimboch krátký. Nejlepší střelec Vítězslav Bílek pak posunul skóre už na 4:1. Dostal ideální přihrávku od Stacha a překonal gólmana Zubrů z dorážky mezi betony.

Do přerovské brány se pak postavil náhradník Klimeš a Zubři ve třetí třetině parádně zdramatizovali zápas. Filip Stoklasa získal kotouč na křídle a nic velkého nevymýšlel. Dělovkou ho poslal za Mensatorova záda. Náladu v přerovském táboře pak zvedl Petr Hořava, který během přesilovky střílel z téměř stejného místa a kus černé gumy znovu propadl do brány.

Obrovskou možností na vyrovnání ale Přerované následně pohrdli. Redlich totiž zásahem do Kovaříkovy hlavy nabídl Zubrům pětiminutovou přesilovku, tu však modrožlutí nesehráli vůbec dobře. Po jejím konci se navíc výhoda přenesla na stranu Rytířů, kteří v přesilovce pět na tři upravili ideálně postaveným Davidem Stachem na konečných 5:3.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): V první třetině jsme hráli až moc pasivně. Soupeř se dostal do tlaku a zaslouženě z něj vedl. Od druhé třetiny už to bylo lepší, ale nevyvarovali jsme se chyb, po kterých nám Kladno dali góly. Věděli jsme, na kterých hráčích mají Kladenští svoji hru postavenou, ale Bílek nám dvakrát po našich chybách ujel. Ve třetí třetině jsme pak ukázali, že formu máme slušnou. Domácí se v závěru ještě strachovali o vítězství.