Kouzlo Vojtěcha Buriana zafungovalo! Přerov bez několika hráčů obral Motor na jeho půdě

Č e s k é B u d ě j o v i c e – Cenný bodový zisk vybojovali hokejisté Přerova v Českých Budějovicích. Svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře sice po dvou třetinách prohrávali o dva góly, ve třetí dvacetiminutovce ale dokázali vyrovnat. Trefili se členové prvních dvou útoků Navrátil a Číp. Zubři tak potěšili nejen fanoušky, kteří je vyjeli na jih Čech podpořit, ale i svou legendu Vojtěcha Buriana vyobrazenou na speciálních dresech. Utkání, ve kterém Hanáci postrádali několik stabilních členů základní sestavy, ukončil v prodloužení domácí Novák.
46.kolo, pondělí 27.1.2020
HC Motor České Budějovice - HC ZUBR Přerov
3:2p
(1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Prokeš (Vydarený, Michnáč), 36. Z. Doležal (Lytvynov, Strmeň), 61. Novák (Gilbert, Lytvynov) – 47. Navrátil (T. Doležal), 55. Číp (Hejcman). Rozhodčí: Jaroš, Skopal – Kreuzer, Sedláček. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0 Diváci: 5435. Střely na branku: 40:29. Zblokované střely: 9:11. Vhazování: 40:29. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
Strmeň – Vydarený, Suchánek, Pýcha, Allen, Lytvynov – Babka, Beránek, Raška – Prokeš, Šimánek, Kloz – Z. Doležal, Christov, Venkrbec – Holec, Novák, Gilbert – Endál, Michnáč
Petrásek – Weinhold, Zbořil, Kubeš, Krisl, Forman, Šnajnar, Dřímal – Berger, Hejcman, Číp – T. Doležal, Popelka, Navrátil – Kočica, Moučka, Š. Kratochvil – Svoboda, Süss, Dvořák

Zápas začal velkým tlakem budějovického Motoru. Otevřít skóre mohl ve druhé minutě Christov, ale překonat Petráska se mu zblízka nepodařilo. Zubři zakrátko šli do oslabení, takže soupeřovo obléhání brány pokračovalo, i když spíše bez střel. Na konci šesté minuty to byl znovu Christov, kdo ohrožoval Petráska, ovšem znovu neúspěšně. Gólman Zubrů se skvěle činil, jenže v desáté minutě už inkasoval. Vydareného nahození totiž ztečoval Radek Prokeš přesně k tyči.

Domácí brankář Strmeň měl více práce až poté. Zubři po inkasovaném gólu zvýšili obrátky, z čehož vzešlo několik šancí. Střely Šnajnara a Navrátila se však neujaly a bez úspěchu skončila i rána Tomáše Doležala. Po dvaceti minutách tak Motor vedl 1:0.

Také druhé dějství začali Jihočeši aktivně. Petrásek ale zvládl pokrýt střely Babky i Endála, a tak zubří gólové manko bylo stále minimální. Těsně před polovinou duelu mohl navýšit vedení Motoru nováček Raška, jenže ani on si na Petráska nepřišel.

Přerované měli největší příležitost ve 34. minutě, když na Strmeně ujížděli v přečíslení třech proti jednomu. Na konci celé akce byl Zbořil, ale budějovický gólman finální střelu zneškodnil betonem. Tým Zubrů zanedlouho pykal za faul Šimona Kratochvila a bohužel podruhé inkasoval. Zdeněk Doležal proklouzl přes obranu a pěkným blafákem nedal Petráskovi šanci.

Modrožlutí vzápětí nevyužili přesilovku a naopak v posledních vteřinách znovu faulovali. Třetí periodu tak načal Motor ve výhodě.

Tu ale neproměnil a následně se karta obrátila, jenže ani Přerov přesilovku v gól nepřetavil. Posunout skóre mohl poté střílející Gilbert, nepřesnou střelou ovšem připravil brejk pro Zubry, kteří pokazili Strmeňovi čisté konto. Tomáš Doležal přihrál do mezikruží na Jakuba Navrátila a ten parádní ranou zavěsil.

Deset minut před koncem Motor nevyužil další přesilovku a jeho příliš otevřená zadní vrátka Zubři dokonale potrestali. Radek Číp se společně s Bergerem vydali sami na Strmeně, kterého první jmenovaný nadvakrát překonal. Domácí se snažili o rychlou odpověď, ale gól již nepadl, proto se po šedesáti minutách body dělily.

Ten druhý nakonec připadl lídru tabulky, Motor po necelé minutě v prodloužení rozhodl, když Gilbert našel uvolněného Martina Nováka, který zakončil z bekhendu. Zubři i tak mohou být spokojeni, dotáhli totiž dvougólovou ztrátu a z Budějovic se nevrací s prázdnou.

Václav Prospal (ČEZ Motor České Budějovice): Spokojeni můžeme být jen s prvními deseti minutami. Měli jsme vynikající vstup do utkání, ale potom jsme trochu přestali hrát. Sice jsme ve druhé třetině dali v přesilovce druhý gól, ale další šance, abychom odskočili, jsme nevyužili. Za naši pasivitu si soupeř zasloužil vyrovnat, když jsme udělali chyby v útočném pásmu. Za výkon v závěru zápasu a v prodloužení jsme si pro druhý bod došli zaslouženě.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): S bodem jsme i vzhledem k vývoji zápasu spokojeni. Prvních deset minut jsme byli z mého pohledu až nesmyslně pasivní. Ve zbytku utkání jsme se drželi herního plánu. Hráli jsme účelně, což nám přineslo bod. Chtěl bych ocenit naše fanoušky, kteří nás jezdí povzbuzovat na všechny zápasy a klukům to pomáhá.