Karviná dlouho Zubrům vzdorovala, domácí premiéra ale přinesla další tři body

P ř e r o v – Druhá liga už se nyní dostává do svého obvyklého tempa, Zubry proto v sobotu čekala premiéra na domácím poli, kde si to tým koučů Dočkala a Faltýnka rozdal s Karvinou. Ta rozhodně nepůsobila jako nováček soutěže, Přerovanům totiž hodně dlouho vzdorovala. Domácí ve větším rozletu brzdila častá vyloučení, i přesto ale Zubři za vydatné podpory fanoušků došli k vítězství 4:1 a v tabulce si polepšili na šest bodů. O další budou bojovat ve středečním kole v Břeclavi.
2.kolo, sobota 20.9.2014
HC ZUBR Přerov - HK Karviná
4:1
(1:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Šťastný D. (Šebek), 25. Málek, 34. Kratochvíl Š. (Kratochvíl M., Zbořil), 58. Málek (Kolář, Kratochvíl M.) – 19. Diviš (Foltýn, Hoďa). Rozhodčí: Slavka – Matěj, Vožda. Vyloučení: 12:6, navíc Sedlák (Přerov) 5 minut + do konce utkání – Deutsch (Karviná) 5 minut + do konce utkání, Luka (Karviná) 5 minut + do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1038. Střely na branku: 40:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
Vojtek – Pala, Osina, Vlček, Polák, Kudělka, Andrýsek, Zbořil – Goiš, Sedlák, Popelka – Šebek, Procházka, Šťastný D. – Málek, Kratochvíl M., Kratochvíl Š. – Blinka, Kolář, Dostálek
Vrba – Deutsch, Zamecznik, Barnošák, Matějíček, Dýrr, Hublík, Foltýn, Szajter, Vydra, Hoďa, Mládenka, Diviš, Zuber, Zakuťanský, Cháňa, Graca, Jaroch, Kasperlík M., Luka

Domácí celek nastoupil do utkání ve velkém stylu a už po minutě a půl šel do vedení. Šebek v rohu oklamal svého strážce, předložil puk na Davida Šťastného, který se střelou pod vyrážečku Vrby nemýlil. Karviná málem srovnala o dvě minuty později, ale hokejová štěstěna byla na Vojtkově straně. Puk mu sice vypadl, avšak prošel těsně vedle pravé tyče.

Po úvodním tlaku Přerova se hra vyrovnala. Karviná těžila především z nedůsledností a nepřesností v obranném pásmu Zubrů. Největší šanci spálil Zakuťanský, který trefil jen boční síť poloprázdné Vojtkovy klece

Přerovští mohli svůj náskok navýšit v dlouhé pětiminutové přesilovce po faulu Deutsche na Kudělku, který kvůli zranění musel ze zápasu odstoupit. Tlačili se do zakončení, ale své možnosti využít nedokázali. Zákonitě tak musel přijít trest. Při přesilovce Karviné pět na tři našel Foltýn mezi kruhy zcela volného Jana Diviše, který se z první opřel do kotouče a propálil Vojtka.

Prostřední perioda započala přesilovou hrou hostů. Domácí se však v poklidu ubránili a postupně přebrali otěže zápasu do svých rukou.

Vedení na stranu domácích hráčů strhl Matěj Málek. Využil zaváhání karvinského obránce a tváří v tvář nedal Vrbovi sebemenší šanci. Zubrům jednobrankové vedení evidentně nestačilo a nadále útočili. Ovšem dlouho se jim nedařilo skvělého Vrbu překonat. Tomu pomohla i dobře postavená branková konstrukce po tečované střele Andrýska.

Nakonec se přerovská MEO Aréna přece jen dočkala. Vrbou vyražený kotouč sebral Šimon Kratochvíl a nekompromisně zakončil. Zbytek třetiny byl již jednoznačně v režii domácího celku, který však své další příležitosti nevyužil.

Do poslední části nastoupil Přerov opět velmi aktivně a snažil se navýšit svůj dvoubrankový náskok. Ovšem třetí dějství již nebylo tolik o hokeji, jako spíše o pěstních výměnách názorů. V té největší si to bez rukavic rozdal Sedlák s karvinským kapitánem Lukou. Po pár úderech poslal čtyřicetiletý přerovský veterán svého soupeře k ledu a byl odměněn bouřlivým aplausem slušně zaplněných tribun.

Kromě šarvátek mohli diváci zhlédnout i pár zajímavých šancí, především v přerovském podání. Ovšem ani nájezd Šťastného, ani přečíslení dvou na jednoho gólem neskončilo. Branky se dočkali domácí fanoušci až půl druhé minuty před koncem. Matěj Málek podruhé v zápase pláchl karvinské obraně a podruhé si s Vrbou poradil, tentokrát mezi betony.

Přerov tak zaslouženě bral tři body a i nadále zůstává v této sezoně stoprocentní.

Daniel Faltýnek (HC ZUBR Přerov): Věděli jsme, že Karviná odehrála na Technice velmi dobrý zápas a měla propracovanou defenzívu. Dnes to celkem i potvrdila, nějakou dobu jsme měli problémy se prosadit. O přestávce jsme si řekli, že musíme přidat na bruslení, což nám pomohlo. Hodně nás však brzdila vyloučení, měli jsme jich celkem třináct a šest z nich bylo naprosto zbytečných. Proti silnějšímu soupeři by se nám to vymstilo. Celkově jsme ale měli větší vůli a chuť po vítězství, které je určitě zasloužené.

Roman Sedlák (SK Karviná): Myslím si, že stejně jako v Brně, tak i dnes v Přerově, jsme neodehráli špatný zápas. Vzadu to šlape, ale vpředu je koncovka dost slabá. Málo se prosazujeme. Nechci se vyjadřovat k rozhodčím, ale podle mě druhý gól padl po faulu na našeho hráče. Přerov pak šel na 3:1 a nám ve třetí třetině už docházely síly. Máme úzký kádr, čtyřicet procent hráčů se ten hokej učí, protože skok z krajského přeboru do druhé ligy je velký. Rozhodně se ale nemáme za co stydět, ukázali jsme, že soupeři s námi musí počítat.