Jeden gól Zubrům nestačil, čtvrtfinále se stěhuje do Přerova za vyrovnaného stavu

T ř e b í č – Hokejisté Přerova prohráli ve druhém utkání čtvrtfinále play-off Chance ligy na ledě Třebíče 1:3, vítěz základní části tak srovnal stav série na 1:1 na zápasy. Zubři v první třetině dvakrát inkasovali z hole Martina Dočekala, který se trefil při hře čtyři na čtyři a poté využil přesilovku. Třetí gól Horácké Slavie přidal v polovině druhého dějství opět během přerovského vyloučení Jakub Malý. Za Zubry v 55. minutě snížil Tomáš Doležal. Souboj dvou moravských týmů se nyní přesouvá na Hanou, kde se uskuteční nedělní třetí duel a pondělní čtvrté střetnutí.
ČF2, čtvrtek 9.3.2023
SK Horácká Slavia Třebíč - HC ZUBR Přerov
3:1
(2:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 12. Dočekal (Bittner, Forman), 14. Dočekal (Vodný, Bořuta), 31. Malý (Forman, Klímek) – 55. Doležal (Hrdinka, Černý). Rozhodčí: Bejček, Cabák – Bohuněk, Hanzlík. Vyloučení: 4:8, navíc Ferda (Třebíč) 5 minut – Kudělka (Přerov) 5 minut. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2204. Střely na branku: 57:19. Zblokované střely: 4:7. Vhazování: 39:33. Průběh utkání: 3:0, 3:1. Stav série: 1:1.
Jekel – Tureček, Bořuta, Furch, Forman, Vodička, Poizl, Fajmon – Ferda, Michálek, Vodný – Psota, Bittner, Dočekal – Klímek, Malý, M. Svoboda – Novák, Pšenička
Postava – Chroboček, Krisl, Hrdinka, Černý, Ševčík, Kudělka, Němec – Indrák, Pechanec, Kratochvil – Březina, Süss, Goiš – Doležal, Macuh, Jan Svoboda – Hradil, Ministr, Fencl

Po úvodním oťukání soupeřů předvedl zajímavý průnik Ministr, na opačné straně měl pak velikou šanci Bittner, zamířil ale špatně. Po potyčce Indráka s Turečkem, za kterou oba dostali dvouminutový trest, přišla úvodní branka zápasu. Horákům se naskytlo přečíslení dvou proti jednomu, které po pasu Bittnera úspěšně zakončoval Martin Dočekal. Nejproduktivnější hráč základní části zanedlouho zaznamenal druhou branku, když ranou z pravého kruhu proměnil přesilovku. Hosté Jekela v třebíčské bráně během prvního dějství příliš neprověřili.

Zato domácí ve druhé části pokračovali v ostřelování Postavy. Právě díky němu na konci 29. minuty, kdy po zbytečném faulu zamířil na trestnou Březina, stále panovalo skóre 0:2 z pohledu Zubrů. Třebíčští však početní výhodu nakonec v poslední možné vteřině využili. Postavení bránících Hanáků dobře roztáhli a po rychlé předávce od Formana opět na pravém kruhu přesně zamířil Jakub Malý. Přerovská ofenzíva Postavova konkurenta Jekela nadále neohrožovala, a to ani ve vlastní přesilovce, ve které musel být obezřetný naopak gólman Zubrů.

Třebíč, která v prvním duelu prohrála, si v odvetě své povinnosti plnila mnohem lépe. S kotoučem hráli mnohem častěji hokejisté v bílém a i díky tomu si vytvářeli další šance. Ty končily na skvěle chytajícím Postavovi, pouze jeho výkon ale na změnu herního projevu MEO nestačil. Dobré příležitosti si znovu pěstovala Bittnerova formace a hned dvojitou přesilovku po zbytečných faulech dirigoval Vodný. Byli to ale Přerovští, kdo se v 55. minutě konečně dočkal gólu. Hrdinkovu střelu od modré na brankovišti hbitě doklepával Tomáš Doležal. Mírný nápor ze strany Hanáků si Třebíč pohlídala a v závěru už jim více branek nepovolila. Sama přitom mohla zvýšit při trestném střílení Klímka, který ale zamířil mimo bránu.

Jaroslav Barvíř (SK Horácká Slavia Třebíč): Do utkání jsme vstoupili velice dobře, kluci po celých šedesát minut odváděli skvělou práci. Drželi jsme se plánu, který jsme si nastolili. Od první minuty jsme měli lepší pohyb, jenom škoda, že jsme nevstřelili více gólů, příležitostí jsme si vytvořili dost. Týmu patří velký dík. Jsme rádi, že jsme sérii srovnali.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Propásli jsme první třetinu, byla to velká škoda. Věděli jsme, že na domácí bude tlak, ale první třetina v podstatě rozhodla. Pak jsme si řekli, že se budeme rvát o výsledek, protože nic není ztracené. Slabá aktivita v první třetině nás možná stála napínavější závěr, eventuálně úspěch. Udělali jsme pro něj vše, včetně power-play, která nám nevyšla. Na druhou stranu, musíme zlepšit disciplínu, oslabení máme moc. Soupeř dal z přesilovek dva góly, což rozhodlo.