Dvoubrankové vedení MEO neudrželo, Kladno i díky dvěma gólům Plekance otočilo

K l a d n o – Na ledě Kladna nastoupili hokejisté Přerova vlivem zranění a nemocí v okleštěné sestavě. Přesto se po 16 sekundách z první pořádné akce zápasu ujali vedení a první třetinu odehráli výborně. Mrzet je mohly další dobré šance, které nevyužili. Ve druhé části orazítkoval Ferenc brankovou konstrukci a Navrátil využil chyby Rytířů k zdvojnásobení zubřího náskoku. Domácí hvězda Plekanec ovšem v oslabení zavelela k obratu ve skóre, který na začátku třetího dějství sám zkušený útočník dovršil. Středočeši poté přidali ještě dva góly, MEO jim podlehlo 2:5.
37.kolo, středa 19.12.2018
Rytíři Kladno - HC ZUBR Přerov
5:2
(0:1, 2:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 27. Plekanec (Machač), 30. Hajný (Jelínek, Filip), 41. Plekanec (Machač, Veber), 47. Machač (Vampola, Veber), 59. Strnad (Plekanec, Kehar) – 1. Tomi (Sikora, Novotný), 24. Navrátil. Rozhodčí: Wagner, Luczków – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1820. Střely na branku: 31:20. Zblokované střely: 6:15. Vhazování: 40:26. Průběh utkání: 0:2, 5:2.
Cikánek – Zajíc, Říha, Svedlund, Veber, Kehar, Volráb – Machač, Vampola, Zikmund – Strnad, Plekanec, Kubík – Redlich, Kaut, Kružík – Jelínek, Filip, Hajný
Klimeš – Mlčák, Novotný, Malina, Ferenc, Pala, Černý, Pohl – Sikora, Pšurný, Tomi – Procházka, Sýkora, Dvořák – Goiš, Hejcman, Navrátil – Moučka

Lepší vstup do souboje s Rytíři si tým Zubrů snad ani nemohl přát. Uběhlo jen šestnáct vteřin, když po křídle pláchl Vojtěch Tomi a přesnou ranou prostřelil Cikánka. Kladno bylo poté aktivnější, ale nebezpečnějšími šancemi hrozil Přerov, který navíc šel do přesilovky. Navýšit vedení mohl Hejcman, jenže mezi betony zblízka Cikánka nepřelstil a při další příležitosti také nedokázal puk dotlačit do klece.

Kladenští více ohrozili Klimeše až od jedenácté minuty, kdy hráli v početní převaze. Vyrovnat mohl Vampola, z jehož střely toho přerovský kasař mnoho neviděl, ale šanci přesto zlikvidoval. V oslabení se pak modrožlutí museli bránit ještě jednou, ale znovu úspěšně, a tak si Zubři nesli po úvodních dvaceti minutách do kabiny jednogólový náskok.

Ten mohl po změně stran rychle zmizet. Plekanec získal kotouč zpoza brány, ale jeho tutovku skvělým zákrokem Klimeš pokryl. A tak platilo pravidlo „nedáš – dostaneš“. Ferencova bomba sice orazítkovala tyčku, ale následnou chybu obrany Rytířů potrestal Jakub Navrátil. Střelou nad Cikánkovu lapačku zvýšil na 0:2.

Velmi nadějné skóre se však zakrátko výrazně změnilo. Domácí zvedl gól při vlastním oslabení. Machač vyslal do rychlého brejku Tomáše Plekance, s jehož zakončením mezi betony si Klimeš poradil, ale velezkušený forvard ještě stihl dorážku, po které kotouč doklouzal za brankovou čáru. A za necelé tři minuty už to bylo 2:2. Jelínek drze vyjel od mantinelu mezi kruhy a jeho střelu k tyči lehce tečoval Jakub Hajný.

Ve 32. minutě sahali Rytíři dokonce po obratu. Ten měl na holi Vampola, ale Klimeš držel zubří naděje. O chvíli později na druhé straně pálil Goiš, ovšem minul prostor mezi třemi tyčemi. Po druhé třetině proto měly oba týmy k výhře stejně blízko.

Úvod třetí části vyšel mnohem lépe Kladnu, které přece jen dokonalo obrat ve skóre. Na hranici kruhu vypálil ostrý projektil Tomáš Plekanec a Klimeše překonal k tyči. Přerov se poté dostal pod tlak a bohužel inkasoval počtvrté. Zubři sice přežili oslabení, krátce po něm ale sehráli domácí hezkou kombinaci, jejíž gólový finiš obstaral zblízka Patrik Machač.

Hanáci se poté snažili snížit dvougólové manko, před soupeřovu bránu se však dostávali s obtížemi. Domácí už si závěr zápasu pohlídali a přidali ještě gól navíc. Zubři zariskovali bez brankáře a Jakub Strnad trefil odkrytou klec. I přes vedení o dva góly tak Zubři odjeli z Kladna s nepořízenou.

David Čermák (Rytíři Kladno): Chtěli jsme narozdíl od předchozích zápasů do utkání vstoupit aktivně. Hned v šestnácté vteřině jsme ale obdrželi gól. To nás trošku rozhodilo a celá první třetina byla velmi špatná. Od druhé třetiny jsme si řekli, že hru zjednodušíme a budeme se snažit dostat Přerov pod tlak. Věděli jsme, že mají jen tři pětky, takže jsme chtěli kratší střídání a aktivní hru, abychom je unavili. Od půlky zápasu už jsme byli lepší.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Chtěli jsme se v zápase prezentovat hrou, která nám v posledních kolech přinášela vítězství. To se nám podařilo, v úvodu zápasu jsme dali rychlou branku, plnili jsme stanovenou taktiku a myslím, že jsme byli aktivnějším týmem. Téměř do poloviny zápasu jsme si vytvářeli šance, které jsme bohužel neproměňovali. Za stavu 2:0 jsme udělali hrubku a soupeř snížil. Od půlky zápasu naopak převzali taktovku domácí. Ve třetí třetině jsme přestali hrát hru, kterou jsme hráli v první půlce zápasu. Nebyli jsme už tak aktivní a nechali jsme soupeře, který má osobnosti jako Vampolu a hlavně Plekance, aby skóroval. V sestavě, v jaké jsme sem přijeli, bez šesti hráčů základní sestavy, jsme už neměli sílu se zápasem něco udělat. Soupeř zaslouženě třetí třetinu zvládl a takticky vybojoval vítězství.