Dorostencům končí sezona, ve druhém čtvrtfinále v Brně utrpěli vysokou porážku

B r n o - Na domácím ledě Zubři s Kometou statečně bojovali a byli jen kousek od vítězství, druhý zápas v brněnské DRFG Aréně se však proměnil v jednoznačnou partii. Brňany nasměrovala k postupu sedmá minuta úvodního dějství, kdy se jim během 36 vteřin podařilo třikrát skórovat. Pak už byl zápas v jejich režii a skóre se zastavilo až na 10:2. O čestné gólové úspěchy Zubrů se postarali Jonáš Jobánek a Martin Ryšavý. Kometa tak postupuje do semifinále ELIOD Extraligy, pro Přerov sezona končí.
ČF2, úterý 19.3.2019
HC Kometa Brno - HC ZUBR Přerov
10:2
(3:0, 4:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 7. Brabenec (Fajmon, Svozil), 7. Horký (Šalé), 7. Brabenec (Kos, Fajmon), 22. Šalé (Sedláček, Svozil), 27. Sedláček (Svozil, Kos), 32. Svozil (Fajmon, Kos), 37. Prčík (Brabenec, Kos), 47. Svozil (Kos, Brabenec), 49. Prčík (Fajmon, Kos), 52. Šalé (Mišiak) – 39. Jobánek, 51. Ryšavý (Jobánek, Zembol). Rozhodčí: Skopal – Musil, Smetková. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 100. Střely na branku: 50:24. Průběh utkání: 7:0, 7:1, 9:1, 9:2, 10:2.
Bizoň (41. Schnattinger) – Řehák, Vacek, Ulbricht, Fajmon, Němec, Prčík, Svozil – Brabenec, Kos, Otava, Šalé, Sever, Sedláček, Horký, Linka, Harmim, Mišiak, Vyroubal
Suchánek – Kaprál, Koblížek, Palguta, Brázda, Holík, Šilhavý – Štíbr, Ryšavý, Kuncek, Hradil, Zembol, Hlávka, Kuchta, Buršík, Jobánek

Domácí do utkání přímo vlétli. Přerovu se zezačátku dařilo tlaku Komety odolávat, v 7. minutě však dokázal otevřít skóre přesnou střelou po souhře s obránci Patrikem Fajmonem a Stanislavem Svozilem kapitán Jakub Brabenec. Už o 26 vteřin později se Brněnští znovu radovali, tentokrát zásluhou Adama Horkého, který po souhře s Eduardem Šalé zakončoval do prakticky prázdné brány. Po obdržení dvou rychlých gólů si hosté vyžádali oddechový čas. Porada s trenérem ovšem přerovským gokejistům vůbec nepomohla, hned po buly se do útoku vrhl opět Jakub Brabenec a pouze deset sekund po Horkém rozvlnil podruhé v zápase síť Suchánkovy brány. Po zbytek úvodní třetiny pokračovala Kometa v nátlaku na hosty, aniž by je pouštěla do větších šancí. Do jediné příležitosti Zubrů se dostal Jakub Zembol, ale nedokázal překonat jistého Ondřeje Bizoně.

I ve druhé třetině pokračovala Kometa ve válcování soupeře. Čtyřgólový náskok jí krátce po začátku prostřední části zařídil Eduard Šalé. Hosté jako by vzdali souboj o pokračování v play-off nechali modrobílé hokejisty dělat si na ledě co chtějí. Rychlé ruce ukázal Ivo Sedláček, který vstřelil již pátou branku svého týmu. Šestý gól přidal v početní výhodě střelou od modré obránce Stanislav Svozil. Autorem sedmé trefy domácích byl opět obránce, po souhře s Brabencem prostřelil Suchánka Matěj Prčík. Ve vlastním oslabení následně dokázali hosté snížit, Jonáš Jobánek vypíchl puk brněnskému obránci a na třetí pokus dokázal procpat kotouč za Bizoňova záda. I tak bylo za stavu 7:1 pro Kometu rozhodnuto už po druhé třetině.

Na třetí třetinu vystřídal Bizoně v bráně Komety Michael Schnattinger. Domácím šestibrankový náskok nestačil a potlačovali v tlaku na soupeře. O osmý gól se tvrdou ranou postaral Stanislav Svozil. Další gól vstřelil v početní výhodě pohotovou střelou Matěj Prčík. Hostům se ještě podařilo snížit, přesně nad Schnattingerovu lapačku dokázal zamířit Martin Ryšavý. Brněnským hokejistům se nakonec podařilo vsítit i desátý gól, o který se po souhře s Martinem Mišiakem postaral Eduard Šalé. Kometa tak díky vítězství 10:2 v sérii přehrála Přerov 2:0 a v semifinále narazí na Havířov.

Marek Moskal (HC Kometa Brno): Dneska jsem čekali vyrovnaný zápas, tak jsme se v první třetině pokusili na soupeře vletět. Podařilo se nám vstřelit několik gólů, což rozhodlo o dalším vývoji zápasu. Kluci už si to pak jenom užívali, hráli kombinačně a stříleli pěkné góly. Jsme rádi za postup, teď se musíme připravovat na dalšího soupeře. Čeká nás Havířov, který hraje podobný styl hokeje jako Přerov. Zítra budou mít kluci volno a pak budeme mít tři dny na přípravu.

Aleš Verlík (HC ZUBR Přerov): Rozhodla ta první třetina. Chtěli jsme se potom ještě dostat do zápasu, ale vůbec jsme neměli šanci. Oproti domácímu utkání jsme dnes vůbec nebyli důstojným soupeřem. Kometa vyhrála zaslouženě.