Dorost podal nejlepší výkon v sezoně. Proti Zlínu sahal po výhře, nakonec si odnesl bod

P ř e r o v – Zatím nejpovedenější zápas v letošní sezoně Extraligy dorostu mají za sebou hokejisté Přerova. Proti Zlínu sice dlouho prohrávali „fotbalovým" poměrem 0:1, ve třetí třetině ale skóre třemi trefami dokázali otočit. Nad Berany přitom měli herně navrch. Vedení však svěřenci trenérů Davida Kudělky a Martina Vojtka neudrželi a utkání dospělo do prodloužení. V něm působili Zubři aktivněji, rozhodnutí ale přinesla přesná střela hostujícího Tomečka. Přerované tak po poctivém výkonu podlehli Zlínu 3:4 po prodloužení a do tabulky zapsali jeden bod.
1.kolo, čtvrtek 8.10.2020
HC ZUBR Přerov - Berani Zlín
3:4p
(0:1, 0:0, 3:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 41. Hyža (Švejda, Buršík), 42. Dobša (Holinka, Kuchta), 45. Kuchta – 15. Heš (Kaláč), 53. Jecho (Hamrla), 59. Jecho (Tomeček, Čechmánek), 63. Tomeček (Matúšů). Rozhodčí: Novotná – Šimčík, Bubela. Vyloučení: 4:2, navíc Svozil (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 0. Střely na branku: 29:30. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:4.
Žurek – Pekr, Koblížek, Svozil, Polame, Kruták, Billa, Veselý – Holinka, Přeslička, Hanák, Kolařík, Dobša, Kuchta, Hyža, Švejda, Buršík, Svoboda
Málek – Žižka, Sýkora, Burian, Mojžíš, Hamrla, Šišák – Jecho, Tomeček, Ramert, Horský, Čechmánek, Kaláč, Heš, Matúšů, Gerych

První třetina vyšla lépe Zlínu. Ze svých šancí ale vytěžil pouze jeden gól, v patnácté minutě si před branku najel Lukáš Heš a dlouhou kličkou obelstil Žurka. Vyrovnat mohl Holinka, ale Málek přitiskl svou pravou ruku k tělu včas. Poradil si i s pokusem Hyži do horní části branky, který zneškodnil vyrážečkou.

Ve druhé části Přerov přitvrdil a s pomocí dvou přesilovek si vytvořil herní převahu. K vyrovnání mu však do přestávky nepomohla. Švejda po přihrávce Svozila minul a Dobšu u pravé tyče vychytal dobře postavený Málek. Stoprocentní šance na skórování se Zubrům naskytla krátce před druhou sirénou. V oslabení jel sám na brankáře Švejda, ovšem mezi betony jej neprostřelil.

Do poslední dvacetiminutovky vstoupili domácí s velkou vervou a brzy se radovali ze smazání soupeřova náskoku. Švejdův pokus Málek neudržel a kotouč do branky uklidil Patrik Hyža. Vzápětí Zubři skóre obrátili ve svůj prospěch. Holinkovu ránu hostující brankář pouze vyrazil před sebe a dorážkou po ledě se prosadil důrazný Denis Dobša.

Vyrovnání měl na hokejce Kaláč, Žurek ale jeho střelu přizvedl nad břevno. Beranům se pak naskytla možnost přesilovky, v ní ale chybovali jak kapitán Burian, tak gólman Málek. Tobiáš Kuchta je za to potrestal – obránce na modré čáře připravil o puk a po obejití vyjetého Málka neměl problém trefit prázdnou klec. Zlín ovšem nic nezabalil a zásluhou Adama Jecha v 53. minutě snížil.

Přerovu mohl dvougólové vedení vrátit Kuchta, ale jeho povedený pokus zastavila pravá tyč. Hostům v závěru vyšla hra bez brankáře, při které zblízka rozvlnil síť Adam Jecho. Utkání dospělo do prodloužení, ve kterém Málek vychytal Kuchtu. Na druhé straně Berani udeřili ze své první pořádné akce, Michal Tomeček poslal kotouč k zadní tyči a zařídil svému týmu zisk dvou bodů.

Martin Vojtek (HC ZUBR Přerov): Utkání hodnotím velice kladně a pozitivně. Kluci odehráli nejlepší zápas v sezoně, takže tam vidím jenom pozitiva. Ke třem bodům jsme byli velice blízko, ale zároveň i velice daleko. V tom je hokej nádherný, rozhodují tam drobnosti. Jsme strašně rádi i za bod, který z duelu se Zlínem máme. Kluci působili daleko týmověji než soupeř. Odvedli perfektní týmovou práci. Škoda, že jsme nezískali tři body, ale i ten jeden je pro nás vítězstvím.

Tomáš Jankovič (PSG Berani Zlín): Zápas bych rozdělil na dvě části. První třetina byla z naší strany velmi dobrá, protože jsme plnili stanovené pokyny. Byli jsme agresivní, aktivní a domácí jsme víceméně trochu zaskočili. Od druhé periody ale Přerov přitvrdil a začal víc bruslit. Nám trochu přestaly jít nohy a dostali jsme se pod tlak. Zubři byli ve druhé třetině jednoznačně lepší, ale nevyjádřili to gólově. To se jim bohužel povedlo v prvních sedmi minutách třetího dějství, ty pro nás byly úplně strašidelné. Ještě jsme si o tom říkali, ovšem nezvládli jsme to. Tým nicméně musím pochválit. I za stavu 1:3, kdy jsme byli hodně dole, jsme klukům věřili. Dali do toho srdce, zabojovali a máme dva body. Vzhledem k průběhu utkání jsou pro nás dobré, ale mysleli jsme si na tříbodový zisk.