Dobře! Zubři prolomili čekání na výhru, pěti góly pokořili lídra Chance ligy z Litoměřic

L i t o m ě ř i c e – Hokejisté Přerova slaví třetí vítězství v kalendářním roce 2022. Ve 43. kole Chance ligy si připsali skalp vedoucích Litoměřic, pod Radobýlem uspěli 5:3. Zubři sice stejně jako v předchozích dvou zápasech ztratili vedení, ve třetí třetině ale ukončili trápení v koncovce a čtyřmi trefami do sítě brankáře Tomáše Krále rozhodli o zisku tří bodů.
43.kolo, pondělí 31.1.2022
HC Stadion Litoměřice - HC ZUBR Přerov
2:5
(0:1, 1:0, 1:4)
Branky a nahrávky: 25. Kuboš (Válek, Přikryl), 41. Marcel (Válek, Přikryl) – 16. Jakub Svoboda (M. Kratochvil, Černý), 47. Süss (Šoustal), 53. Goiš (Hrdinka, Süss), 54. Süss, 60. Jan Svoboda (Tadeáš Král, Dvořák). Rozhodčí: Jechoutek, Petružálek – Baxa, Horažďovský. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 740. Střely na branku: 28:34. Zblokované střely: 11:15. Vhazování: 42:28. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:5.
Tomáš Král – Černohorský, Marcel, Böhm, Výtisk, Jebavý, Klikorka, Kuboš – Sihvonen, Přikryl, Válek – Procházka, Kracík, Hauser – Tlačil, Jícha, Křehlík – Soukup, Rouha, Sachr
Klimeš – Kudělka, Kubeš, Hrdinka, Černý, Krisl, Ševčík, Dluhoš – Doležal, M. Kratochvil, Jakub Svoboda – Goiš, Süss, Šoustal – Novák, Tadeáš Král, Jan Svoboda – Indrák, Dvořák, Š. Kratochvil

Po hostujícím napadání chyboval za vlastní brankou Klikorka, Jan Svoboda ale z následné skrumáže minul. Při vyloučení Jakuba Svobody zakončoval zblízka Sihvonen, klečícího Klimeše nicméně nepřekonal. Jediný gól první třetiny padl v šestnácté minutě. Vyjetý Tomáš Král chyboval, když holí nezasáhl puk. Jakub Svoboda se k němu dostal dříve a trefil odkrytou bránu.

Druhá třetina začala velkými šancemi. Střelu Sihvonena vykopl betonem Klimeš, jenž poté zastavil i bekhend Procházky. Na druhé straně zamířil těsně vedle pravé tyče Novák a přečíslení nevyužil Matouš Kratochvil. Litoměřice srovnaly zásluhou mladého obránce Petra Kuboše, jenž zápěstím zapsal druhý přesný zásah mezi muži. Zubrům mohl vrátit vedení Süss, místo odkryté branky ovšem nastřelil ležícího Kuboše. Domácí zase zahrozili po buly v útočném pásmu, Přikryl však pálil nad úroveň horní tyče.

Ze třetí části uplynulo jen 39 sekund a Stadion dokonal obrat. Pokus Patrika Marcela od modré čáry se zastavil až za Klimešovými zády. Z mezikruží to pak zkusil Doležal, Král zasáhl lapačkou. V oslabení nevyužili slibné brejky Goiš a Jan Süss, druhý jmenovaný ale nakonec přece jen dotlačil kotouč za brankovou čáru. V 53. minutě hráli Hanáci početní výhodu a poprvé od 5. ledna ji dokázali využít. Střelu Hrdinky usměrnil mimo Králův dosah Jiří Goiš.

Zanedlouho navíc předvedl úspěšnou otočku kolem brány Jan Süss a na střídačce MEO bylo stále veseleji. Severočeši sice ještě v závěru utkání zkusili risk se šesti bruslaři v poli, místo snížení však potvrdil vítězství Přerova Jan Svoboda.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): Jsme nespokojení s tím, že jsme ztratili domácí utkání. První třetinu jsme hráli velice slušně, což bylo podle našich představ. Ale v prostřední části utkání už se nám trochu rozpadal systém a z našeho pohledu to byl takový akorát hokej. Ve třetí třetině si soupeř bral zaslouženě vítězství. Pro nás je důležité se z toho poučit a vzít si zpět body v následujícím utkání.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Je to pro nás velice cenné vítězství. Jsme rádi, že jsme trochu prolomili střeleckou smůlu. Dali jsme pět gólů – poslední sice při soupeřově power-play, ale každá branka se počítá. Je to pro nás satisfakce. Podali jsme výborný týmový výkon, skvěle zachytal gólman. Doufáme, že nás to povzbudí do zbývajících zápasů. Parádně nás podpořili přerovští fanoušci, kteří byli nepřehlédnutelní. Všechno se sešlo, jak mělo.