ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Vsetín 2:6 | JUNIOŘI: Přerov - Mountfield HK 1:0 | DOROST: Plzeň - Přerov 8:1

Deset minut a tři inkasované branky, pak vyrovnaná partie. Zubři podlehli Motoru

P ř e r o v – Prvního přemožitele v letošní sezoně Chance ligy znají hokejisté Přerova. Stal se jím Motor z Českých Budějovic, se kterým na domácím ledě padli 1:3. Hanáci za prvních zhruba deset minut dostali tři góly, pak se ovšem vzchopili a snažili se s nepříznivým skóre něco udělat. Při slibných příležitostech ale puk za brankovou čáru dostali pouze jednou. Vícekrát správný recept na Strmeně nenašli.
4.kolo, sobota 15.9.2018
HC ZUBR Přerov - HC Motor České Budějovice
1:3
(0:3, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 27. Procházka (Novotný, Mašín) – 1. Novák (Gilbert, Endál), 3. Endál (Novák, Fillman), 11. Bradley (Doležal). Rozhodčí: Cabák, Vrba – Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2021. Střely na branku: 28:26. Zblokované střely: 3:9. Vhazování: 49:22. Průběh utkání: 0:3, 1:3.
Klimeš – Pala, Pohl, Novotný, Zbořil, Padrnos, Černý, Malina – Rachůnek, Sýkora, Plášek – Procházka, Pšurný, Sikora – Goiš, Hejcman, Navrátil – Moučka, Mašín
Strmeň – Kutlák, Fillman, Pýcha, Pavlin, Vydarený, Plášil – Čermák, Doktor, Babka – Novák, Gilbert, Endál – Beránek, Dančišin, Novák – Heřman, Bradley, Doležal

Start zápasu se mnohem lépe vyvedl hráčům z Jižních Čech. K první brance jim totiž stačilo 43 sekund hry. Domácí chybovali u mantinelu, odkud se puk přesunul na hokejky Motoru, čímž začal před brankou Klimeše chaos. V něm se nejlépe zorientoval Martin Novák a postaral se o první gólový zápis do statistik utkání. Už za dvě minuty bylo na Prospalově střídačce ještě veseleji. Domácí nechali za bránou hrát Martina Nováka, který okamžitě předal kotouč nehlídanému Lukášovi Endálovi v mezikruží a ten Klimeše propálil k pravé tyči.

Zubři byli jako opaření. Když už se po šikovné Sýkorově teči Palovy střely zdálo, že jde jejich hra nahoru, inkasovali potřetí. O kotouč se bojovalo v rohu za Klimešem, kde jej získal Zdeněk Doležal, obkroužil branku a přihrál na protější tyčku Codymu Bradleymu. O minutu později už to mohlo být o čtyři branky, Pavlin ale v trestném střílení Klimeše nepřekonal. Do šaten se i po dalších šancích na obou stranách šlo za skóre 0:3.

Domácí hokejisté na startu druhé třetiny sice početní výhodu nezužitkovali, ale jejich herní projev se zlepšil. Skvělé šance měli Rachůnek s Procházkou, scházela jen větší pohotovost. Přerov se ale snížení přeci jen zanedlouho dočkal. Milan Procházka nabral rychlost podél pravého mantinelu, vystřelil bekhendem a Strmeňovi kotouč propadl za záda tak, že se před brankovou čárou jen těsně zastavil. Střelec s číslem 40 už puk do branky z dorážky uklidit zvládl.

O skvělou příležitost se zakrátko postaral na levou tyč mířící Procházka, čemuž předcházelo perfektní oklamání soupeře pohybem Pšurného. Jejich spolupráce se ale gólové ozvěny nedočkala. Brzy ještě zahrozil Hejcman, ale zřejmě největší šancí měla být přesilová hra. Bradleyho na trestné lavici doplnil ještě Pavlin se čtyřminutovým trestem. Dlouhá výhoda Hanáků ale ke gólu nevedla.

Zkraje třetí třetiny musel led opustit Pohl, jenž byl zasažen hokejkou do obličeje, Zubři ale ani následnou přesilovou hru nepřetavili v gól. Po uplynutí Babkova trestu mířila jen těsně vedle Strmeňovy klece střela Zbořila. Dobrou šanci měl na levé tyči dotírající Navrátil, ale ani on se o snížení na rozdíl jediného gólu nepostaral. Do statistik zápasu už se zapisovaly jen tresty, bojovný hokej nakonec žádnou další branku nenabídl, ani při závěrečné přerovské power–play.

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Samozřejmě nás mrzí první třetina, protože od desáté minuty jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem. Vytvořili jsme si poměrně dost šancí, bohužel jsme řadu z nich spálili. Využili jsme jenom jednu, což je samozřejmě málo po tom, co jsme předvedli v prvních sedmi minutách. Trochu mě to mrzí, protože přesně na to, co Budějovice hrály, jsme byli nachystaní. Myslím si, že v padesáti minutách bylo vidět, že víme, o co jde, ale bohužel jsme zkrátka nezvládli prvních deset minut.

Václav Prospal (ČEZ Motor České Budějovice): Myslím si, že jsme měli parádní nástup do zápasu. Obšírně, první třetina rozhodla o celém utkání, a to díky tomu, že jsme se koncentrovali na start proti týmu, který dvakrát za sebou vyhrál, měl pauzu a nemusel nikam cestovat. Myslím si, že jsme tím naším nástupem domácí vcelku zaskočili. Dokázali jsme vstřelit tři branky a od té první třetiny už se všechno odvíjelo. I když potom druhá a třetí třetina z naší strany nebyla moc disciplinovaná, hlavně ta druhá, protože jsme domácím dali možnost hrát spoustu přesilovek. Ale domnívám se, že jak náš brankář, tak naše oslabení, podali výborný výkon. Celkově bych řekl, že jsme si vítězství zasloužili, i když se nám nepodařilo dát čtvrtý gól, který jsme potřebovali.