Další vítězství upevnilo čelo tabulky, Zubři nepovolili Břeclavi ani jednou skórovat

P ř e r o v – Po velmi úspěšné středě se zubří A-mužstvo představilo na domácím ledě také v sobotu a znovu s tříbodovým ziskem. Zubři začali proti Břeclavi velmi aktivně a odměnou jim byly dva góly. Další sice už poté nepřišly, díky výborně chytajícímu brankáři Slovákovi však hosté nedokázali zápas nijak zdramatizovat. Přerov tak nad Břeclaví zvítězil 2:0 a jeho pozice v čele tabulky se díky ostatním výsledkům upevnila.
25.kolo, sobota 13.12.2014
HC ZUBR Přerov - HC LVI Břeclav
2:0
(2:0, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Pala (Sedlák, Blinka), 15. Školoud (Málek, Kratochvíl M.). Rozhodčí: Fiedler – Holibka, Kašík. Vyloučení: 7:8, navíc Tobola (Břeclav) 10 minut osobní trest, Kučera (Břeclav) 10 minut osobní trest. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 914. Střely na branku: 31:21. Průběh utkání: 2:0.
Slovák – Pala, Osina, Vlček, Janota, Kudělka, Zbořil, Andrýsek – Blinka, Sedlák, Šťastný – Šebek, Procházka, Dostálek – Kratochvíl M., Kolář, Sakrajda – Školoud, Škorík, Málek
Šurý – Směřička, Miklík, Beneš, Svoboda, Novák, Dittrich, Vojáček, Fejt, Zháňal, Kučera, Tobola, Červenka, Nováček, Medřický, Buhaj, Průdek, Kubáč, Kozel, Papp

Utkání začalo v podání přerovských hráčů velmi svižně. Od prvního vhazování to byli právě oni, kteří diktovali tempo hry. Břeclavští se také pokoušeli hrozit Slovákovu klec, ale jejich snažení končilo většinou již v samém zárodku.

Poprvé si MEO Aréna zakřičela gól v deváté minutě. Sedlák nahrál na modrou Radomíru Palovi, ten vyslal rychlou střelu zápěstím a trefil se přesně mezi ruku a tělo Šurého, který toho moc neviděl. Hosté mohli srovnat o pár minut později. Nejprve nebezpečně před Slovákem tečoval Nováček, poté se ještě kotouč do branky snažil dotlačit Červenka. Domácí brankář však podržel svůj tým.

Další radostný okamžik pro přerovské fanoušky přišel v patnácté minutě. Po skvělé práci Málka na červené čáře jel sám na Šurého Petr Školoud a povedenou forhendovou kličkou poslal domácí do dvoubrankového vedení.

Druhá třetina příliš hokejové krásy nenabídla, byli to však opět hráči Přerova, kteří měli více ze hry a hosté mohli děkovat svému brankáři, že potřetí neinkasovali. Sami toho dopředu příliš nevymysleli. Pokud se už dostali k zakončení, v brance Zubrů stál jistý Slovák, který si s jejich pokusy s bravurou poradil.

Do pohodového třígólového náskoku mohl Přerovské poslat Šťastný. Ovšem bekhendem z mezikruží minul. Procházkovu šanci zase zneškodnila vyrážečka Šurého.

Ani závěrečná část nebyla na šance příliš početná. Domácí mužstvo si svůj náskok zkušeně hlídalo a Lvi se jen stěží dostávali k brance, kterou střežil Slovák. Opravdovou možnost ke snížení si hosté vypracovali až v předposlední minutě. Nejprve minul přerovskou svatyni Vojáček a střelu Kučery vykopl Slovák svým levým betonem.

Zubři také mohli přidat další branku. Šebek se ovšem po nabídce Procházky netrefil. Neuspěl ani Matouš Kratochvíl, který už už zvedal kotouč nad beton Šurého, v poslední chvíli mu však utekl.

Do opravdového varu dostala diváky až poslední minuta. Po odpískání vystřelil do brankáře břeclavský Kučera, což neušlo pozornosti Sedláka, který v tvrdém pěstním souboji tuto opovážlivost ztrestal. Domácí nakonec i přes power play Břeclavi uhájili čisté konto a zcela po zásluze si připsali další tři body.

Daniel Faltýnek (HC ZUBR Přerov): Utkání jsme zvládli velice dobře. Naše výhra mohla být vyšší, ale na druhou stranu jsme měli i celkem dost štěstí, protože Jirka Slovák pochytal nebezpečné šance soupeře, které byly gólové. Má tedy na výhře hodně velký podíl. Břeclav byla nabruslená, proto jsme rádi za vítězství. Obzvlášť teď do Vánoc se každý bod hodně počítá.

Michal Konečný (HC LVI Břeclav): Začali jsme v první třetině až s přílišným respektem. Je třeba ale říct, že domácí byli všude o krok dřív. Od druhé třetiny už jsme hru celkem i vyrovnali, ale hodně se trápíme v koncovce. V šancích nám chybí důraz. Myslím si však, že jsme v Přerově rozhodně ostudu neudělali. Konec zápasu možná trochu ovlivnil rozhodčí, ale žádný úmysl bych v tom nehledal.