Další tři body pro starší dorost! Zubři doma devíti brankami smetli Uherský Brod

P ř e r o v – Staršímu dorostu už běží druhá čtvrtina nadstavbové části Regionální ligy a přerovský tým pokračuje dál úspěšně! V domácím střetnutí s Uherským Brodem měli Zubři po celou dobu aktivitu na své straně a v prvních dvou třetinách ji vyjádřili také gólově. Soupeř se k výraznějšímu ohrožení klece domácích dostal až v periodě třetí za hodně nepříznivého stavu, ale brankáře Kocáka se mu překonat nepodařilo. Přerov navíc ještě v závěru skóroval a odnesl si tři body za vítězství 9:0.
23.kolo, pátek 12.1.2018
HC ZUBR Přerov - HC Spartak Uherský Brod
9:0
(4:0, 4:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Gorás (Wolf, Tischer), 14. Nesrsta, 17. Gorás (Wolf, Ryšavý), 19. Komačka (Šimanský), 25. Ministr (Vlček), 32. Kopeček (Nesrsta), 36. Frolek (Nesrsta), 39. Ryšavý, 60. Komačka (Šimanský, Frolek). Rozhodčí: Čuňočka – Čelechovský, Dočkal. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 98. Střely na branku: 38:15. Průběh utkání: 9:0.
Kocák – Tischer, Svozil, Nesrsta, Kopeček, Vohrabal, Vlček, Koudela – Ryšavý, Wolf, Gorás – Frolek, Šimanský, Komačka – Mynář, Ministr, Krul – Mrázek, Smejkal, Foltas
Vystrčil – Hrabec, Kužílek, Macharáček, Michalec, Pospíšil, Uhříček, Kočica, Kubiš, Rusler, Šašinka, Šmíd, Vranec, Zalubil

Přerov svého soupeře hned od začátku sevřel, ale úvodní šance zůstaly nevyužity. Vlček z bekhendu minul a Zubři poté v gól nepřetavili ani početní výhodu. Krátce po ní už to však vyšlo. Domácí sehráli krásnou kombinaci, kterou Tomáš Gorás zakončoval už do prakticky prázdné brány. V osmé minutě měl ideální střeleckou možnost mezi kruhy Šimanský, jenže nezamířil přesně.

Broďané poprvé výrazněji ohrozili Kocáka až v desáté minutě, se střelou Kužílka si ale přerovský kasař poradil. To jeho protějšek Vystrčil měl mnohem více práce a další šance Zubrů zlikvidovat nedokázal. Ve 14. minutě zvýšil na 2:0 prudkou střelou obránce Marek Nesrsta, o chvíli později skvěle zapracovali útočníci Ryšavý, Wolf a Tomáš Gorás, jehož sklepnutí puku před bránou přineslo třetí gól a úspěšný závěr třetiny podtrhl Petr Komačka. Uvolnil se přes obránce a puk pověsil pod horní tyčku.

V nastoleném tempu Zubři pokračovali i ve druhé třetině a na další gól se tak nečekalo dlouho. Na konci 25. minuty se před Vystrčila protlačil Daniel Ministr a trefil se přesně k tyči. Přerované si poté zahráli i dvojnásobnou přesilovku, což rázně ztrestal z kruhu střílející Jan Kopeček.

Ve 35. minutě mohli Brodští snížit, Kocák však střelu Zalubila vyrazil a následná rána Kužílka mířila jen do boční konstrukce brány. Na druhé straně pak pálil Nesrsta a přestože Vystrčilovi vypadl puk mezi betony, tak ho z brankové čáry dokázal vypíchnout Michalec.

Přece jen se ale zanedlouho tým Zubrů znovu radoval. Roman Frolek se dostal do úniku a tentokrát už kotouč za záda Vystrčila prošel. Smazat Kocákovu nulu poté mohl skvěle najetý Kubiš, ale platilo nedáš – dostaneš. Další rychlý výpad předvedl Martin Ryšavý a přestože byl v brejku faulován, dokázal udělat kličku a kotouč zasunout do brány.

Třetí „dvacku“ načala šance Uherského Brodu, když se Šmíd dostal s Vrancem do přečíslení, ale střela prvně jmenovaného skončila u připraveného Kocáka. Přerov poté hrál přesilovku a mohl se přiblížit k magické desítce, jenže Vlček od modré čáry nezacílil přesně.

Hostům poté nevyšla ani šance Zalubila, který měl dobrou pozici na střelu, leč poslal kus černé gumy vedle levé tyče. A bez gólového efektu byla i další spolupráce Šmída a Vrance. Už to vypadalo, že se skóre nezmění, ale v poslední minutě ještě upravil stav na 9:0 Petr Komačka, který překonal Vystrčila střelou nad ramenem.

Aleš Verlík (HC ZUBR Přerov): Bylo důležité v tomto zápase nic nepodcenit. Jsme rádi, že se nám to podařilo a bereme tři body. Ze začátku byla hra trochu rozháraná, ale pak jsme už začali proměňovat šance a postupně se do hry zapojili všichni hráči, což je pro nás důležité. Těší nás i to, že jsme ani jednou neinkasovali. V neděli nás čeká Kroměříž a my se musíme na zápas dobře připravit.

Roman Uhříček (HC Spartak Uherský Brod): Přijeli jsme do Přerova bez pěti hráčů základní sestavy a navíc jsme neplnili to, co jsme si řekli v kabině. Chtěli jsme hrát jednoduše. To se nám dařilo až ve třetí třetině, kdy jsme jen jednou inkasovali. Samozřejmě Přerov má výrazně kvalitnější kádr a výsledek tomu rozdílu mezi oběma mužstvy odpovídá.