ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Vsetín 2:6 | JUNIOŘI: Přerov - Mountfield HK 1:0 | DOROST: Plzeň - Přerov 8:1

Další posun v tabulce se nekoná, Zubři kvůli špatné druhé třetině prohráli v Brně

B r n o – Středeční duel na Technice byl soubojem o druhou příčku, kterou drželi před úvodním buly Brňané a bohužel jim patří i nadále. Zubři měli do utkání dobrý nástup a po trefě Blinky vedli, jenže pak přišly góly do Sklenářovy svatyně, které plán do třetice uspět úplně zbořily. Přerovský tým herně nezaostával, ale na rozdíl od Techniky měl slabou koncovku. Ve třetí části už na nezdaru nic nezměnil ani gól Kundrátka. Zubři inkasovali ještě popáté a v závěru nevyužili k možnému dramatu ani téměř dvě minuty trvající přesilovku pět na tři.
6.kolo, středa 2.10.2013
Technika Hockey Brno - HC ZUBR Přerov
5:2
(1:1, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 13. Zapletal (Benýšek), 21. Klimeš (Benýšek), 23. Zapletal (Brzobohatý, Látal), 35. Látal (Brzobohatý, Klimeš), 50. Havíř (Zapletal) – 7. Blinka (Šťastný, Popelka), 45. Kundrátek (Brančík). Rozhodčí: Kopeček – Polák, Rampír. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 202. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2.
Chvátal – Klimeš, Štindl, Zapletal, Havíř, Košecký, Habrovec, Dittrich, Odehnal L. – Česnek, Fadrný, Jurča – Odehnal V., Benýšek, Hnilička – Brzobohatý, Zábranský, Látal – Pargáč, Bělohlávek, Čtvrtníček
Sklenář – Vlček, Faltýnek, Kudělka, Osina, Pala, Běhal, Zbořil – Kundrátek, Brančík, Ditrich – Haloda, Ministr, Goiš – Šťastný, Popelka, Blinka – Kolář, Brada, Sedlák

Úvod zápasu patřil hostujícímu mužstvu. Přerovský Matěj Blinka dorazil za brněnského Chvátala volný puk po akci svého spoluhráče Šťastného – 0:1. Domácí mohli vzápětí vyrovnat, brněnský Benýšek prchl v přesilové hře hostující obraně, sám proti hostujícímu brankáři Sklenářovi ale nemířil přesně.

Další velkou šanci měli hosté, po individuální akci Kundrátka mohl dorážet volný puk do brněnské brány Brančík, v koncovce ovšem selhal. O první branku v zápase se tak z následující akce zasadili i domácí. Karel Benýšek vyhrál buly přesně na hůl obránce Jiřího Zapletala, který na modré čáře napřáhl a nechytatelnou bombou nedal hostujícímu Sklenářovi šanci – 1:1.

Vrátit hosty do vedení mohl Osina, jeho pumelenice však mířila nad břevno domácí brány. V závěrečných vteřinách měli velké šance domácí Havíř a hostující Šťastný, skóre po první třetině se ale již neměnilo. Začátek druhého dějství patřil jednoznačně domácí Technice. Ta nejprve po necelé minutě rozjásala diváky díky výstavní bombě ihned po buly v podání Tomáše Klimeše - 2:1. Brněnského zadáka napodobil o několik okamžiků později Jiří Zapletal, který dostal zpoza branky přesný pas od Brzobohatého a svým druhým gólem v utkání se nemýlil – 3:1.

Domácí byli rázem na koni a další šance přicházely prakticky samy. Česnek mohl navýšit brněnské vedení, nedokázal však z ostrého úhlu trefit volnou část hostující brány. O slovo se ale chtěli přihlásit i hosté. Ti před polovinou zápasu rozpoutali v útočném pásmu pořádný ofenzivní kolotoč, pokusy Paly, Popelky či Blinky ale do brněnské sítě nevedly.

Odměnou za skvělé zákroky domácího brankáře tak mohla být čtvrtá branka jeho týmu. Brzobohatý našel zpoza brány Ondřeje Látala, který do puku jen plácl a vymetl přesně pavučinu v pravém horním rožku Sklenářovy brány – 4:1. Do druhé sirény mohl skóre poupravit ještě hostující Goiš, sám proti Chvátalovi však orazítkoval jen náruč domácího gólmana.

Z kraje třetí části mohl bleskově snížit hostující Brančík, jeho bekhend ale nemířil do volné části Chvátalovy brány. Stejný osud potkal i jeho spoluhráče Kundrátka, který po skvělém pasu za brněnskou obranu mířil nepřesně. Snižující branky se ale hosté přeci jenom dočkali. Ihned po Brančíkem vyhraném buly se ke střele v mezikruží odhodlal Marek Kundrátek a jeho pokus skončil přesně u levé tyče – 4:2.

Ke kontaktní brance měl blízko Kundrátek, Chvátalovy betony však touš za brankovou čáru nepustily. Posledním úspěšným střelcem v zápase se tak stal brněnské David Havíř, který po vypršení svého trestu naskočil z lavice hanby na ledovou plochu, zbavil se svého strážce a sám proti Sklenářovi se nemýlil – 5:2.

Vlastimil Odehnal (VSK Technika Brno): Bylo to oddřené, Přerov je velice těžký soupeř, v této skupině určitě jeden z těch, kteří budou hrát nahoře. Přistoupili jsme k tomu dobře, ta kvalita se tam projevila a musíme dneska vyzdvihnout výkon brankáře, který chytal nadstandardně. Nějaké chyby tam byly, ale myslím že dneska vyhrál ten šťastnější.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Naprosto jsme zaspali úvod druhé třetiny a povolili tím soupeři si vypracovat rozhodující náskok. Byl to velmi kvalitní zápas, herně jsme v žádném případě nebyli horším týmem, ale bohužel v produktivitě jsme totálně selhali. Technika byla v tomto úspěšnější a proto nakonec zvítězila.