Další body! Zubři na svém ledě porazili Nový Jičín

P ř e r o v – Hokejisté HC ZUBR Přerov získali na domácím ledě další cenný skalp soupeře, který se pohybuje v horních patrech tabulky. Po výhře proti Valašskému Meziříčí si tentokrát přerovský Zubr poradil i s Novým Jičínem, který navíc letos venku ještě v normální hrací době neprohrál. Klíčem k vítězství byly tentokrát přesilové hry, které přerovští hráči využili hned tři. Soupeř dokázal držet vyrovnané skóre jen v první třetině, pak už se Zubři dokázali střelecky prosadit a nakonec zvítězili 4:2.
10.kolo, sobota 17.10.2009
HC ZUBR Přerov - HK Nový Jičín
4:2
(2:1, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Halouska (Kotásek, Hanák), 19. Pala (Ditrich, Sprušil), 27. Faltýnek (Kolář, Pala), 32. Kotásek (Hanák, Kočara) - 15. Pavlačka (Pavel Hruška), 58. Uhlár (z trest. střílení). Rozhodčí: Váňa - P. Dučák, Matěj. Vyloučení: 8:8. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1850. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2.
Tihlář - Pala, Faltýnek, Osina, Halouska, Staněk, Vlček, Hoferek - Ditrich, Kolář, Sprušil - Kotásek, Hanák, Kočara - Menšík, Kohút, Žibrita - Martinák, Sedlář, Kundrátek
Slovák - Petružálek, Gulda, Andrýsek, Petr Hruška, Pavel Hruška, Macháček, Skaloš, Uhlár, Zedník, R. Toman, Šimo, Pelikán, Tomášek, Sluštík, Pavlačka, Částečka

Zápas dvou tradičních týmů začal na přerovském ledě v hodně vysokém tempu. Zubři chtěli potvrdit bodový zisk z Opavy a Nový Jičín naopak prodloužit dobrou statistiku na hřištích soupeřů. Na konci 4. minuty se diváci dočkali první vážnější šance. Druhá útočná formace Zubrů si vypracovala velký tlak a Kotásek se pokoušel pěkně tečovat Hanákovu střelu. Puk při této šanci těsně minul Slovákovu branku. Po pár vteřinách se v dobrém světle ukázali i hosté a Tihlář musel zasáhnout proti pokusu Šima. V 7. minutě nabídl Pavlačka hákováním domácímu týmu přesilovku a Zubři touto možností nepohrdli. Při závaru před Slovákem si Halouska počínal hodně důrazně a kotouč protlačil za čáru - 1:0. Na konci 11. minuty to opět hořelo před domácí brankou. Zkušený útočník Macháček měl dobrou pozici ke střelbě, ale puk vůbec netrefil ideálně

Nový Jičín se však přece jen dočkal vyrovnání. Zubři se v dalších minutách dostali do dlouhého oslabení, které šťastnou brankou ukončil dobře postavený Pavlačka - 1:1. Série přesilových her poté pokračovala a v přesile si znovu zahráli žlutomodří. A také tato výhoda Přerovu vyšla na výbornou. Na modré čáře zůstal chvíli osamocen Pala a krásnou střelou přes clonící hráče znovu rozjásal přerovský stadion - 2:1.

Úvod druhé třetiny přinesl přesilovku Zubrů, tato možnost ale domácím hráčům tentokrát příliš nevyšla. Ve 24. minutě na druhé straně skvěle zasáhl brankář Tihlář, když pokryl několik nepříjemných dorážek Macháčka. O minutu později se oči všech diváků přenesly zase před novojičínskou branku. Tam byl znovu hodně aktivní Kotásek s Hanákem, ale ani jeden z hráčů kotouč do branky nedostal. Z další šance už ale Zubři slavili nejen gólový úspěch, ale také přesilovkový hattrick. Vyloučení Nového Jičína potrestal chytrou tečí před Slovákovou branku Faltýnek - 3:1.

Chvíli poté, co se utkání přehouplo do své druhé poloviny Zubři přidali na své konto čtvrtou branku. Tentokrát byl tvrdým a přesným střelcem Kotásek - 4:1. Ještě do konce druhé třetiny mohl Nový Jičín snížit skóre z dobré přesilovky čtyři na tři. Přerovská obrana však v této části hry pracovala velmi spolehlivě a jediným, kdo ohrozil Tihlářovu branku, byl novojičínský útočník Skaloš.

Ve třetí třetině zápasu promarnili přerovští hokejisté několik výborných šancí na zvýšení svého náskoku. Ve 43. minutě vybídl Kolář ke skórování Sprušila, tomu však střela nesedla a o čtyři minuty později Kotásek neuspěl společně s Hanákem. Druhý jmenovaný se po dalších několika vteřinách dostal díky chybě hostující obrany dokonce do samostatného úniku, ale i této akci brankář Slovák odolal. Dvanáct minut před koncem přišla naopak možnost pro Nový Jičín. Nedovolený zákrok domácích hráčů se snažil razantní střelou potrestat Petružálek a jen o několik centimetrů minul Tihlářovu klec.

Při dalším přerovském oslabení se na křídle pořádně rozjel Ditrich a puk po jeho střele lehce olízl horní tyčku branky. V 57. minutě se Zubři vrhli až příliš do útoku a po Hanákově nepřesné přihrávce ujížděl na Tihláře osamocený Uhlár. Zubrům nezbývalo nic jiného, než faulovat a hlavní rozhodčí nařídil za hákování trestní střílení. K jeho exekuci se rozjel sám faulovaný útočník Uhlár a s přispěním tyčky poslal puk do branky - 4:2. V samotném závěru utkání si ještě Zubři zahráli v početní výhodě, ale skóre už se nezměnilo. Po výhře 4:2 si tak přerovští hokejisté připsali do tabulky další tři body.