Četné absence Zubry nerozhodily, s extraligovými posilami obrali doma Frýdek

P ř e r o v – Hokejisté Přerova porazili v šestnáctém kole Chance ligy Frýdek-Místek 5:2 a bodovali popáté v řadě. Svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře si během první třetiny vypracovali třígólový náskok. Rysi se sice po přestávce dostali na dostřel, Zubři jim ale znovu odskočili a zápas pohodlně dotáhli do vítězného konce. Hanákům výrazně pomohly posily z extraligy, Jakub Navrátil zaznamenal gól a dvě asistence, Tomáš Šoustal dvě branky a asistenci.
16.kolo, středa 27.10.2021
HC ZUBR Přerov - HC Frýdek-Místek
5:2
(3:1, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Šoustal (Navrátil, Krenželok), 8. Navrátil (Šoustal), 12. Pšurný (Navrátil, Černý), 24. Herman (Hamrlík, Jakub Svoboda), 32. Šoustal (Pšurný, Hrabal) – 16. Peterek (Lyszczarczyk, Malík), 22. Adámek (Král, Matiaško). Rozhodčí: Kostourek, Kubičík – Kleprlík, Polonyi. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 866. Střely na branku: 34:33. Zblokované střely: 13:8. Vhazování: 38:29. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2.
Postava – Krenželok, Černý, Hrabal, Dluhoš, Krisl, Ševčík – Navrátil, Pšurný, Šoustal – Jakub Svoboda, Herman, Ministr – Novák, Dvořák, M. Svoboda – Dobša, Indrák, Hamrlík
Šimboch (32. Foltán, 48. Šimboch) – Adámek, Zbořil, Marcinko, Ciura, Matyáš, Malík – Šlahař, Peterek, Lyszczarczyk – Martynek, Komorski, Christov – Klimša, Matiaško, Král – Blaško, Čmiel, Ramik

Četnými zraněními potrhaný kádr Zubrů přijely před středečním večerem nakopnout posily. A zejména duo Navrátil – Šoustal začalo válet. V sedmé minutě totiž první jmenovaný našel v přesilovce nehlídaného Tomáše Šoustala a ten doklepl puk do branky. Jen o minutu později si oba své role vyměnili. Šoustal skvěle odstavil beka za Šimbochem a Jakub Navrátil mohl zblízka parádně zakončit pod břevno.

Frýdek byl v obraně nedůsledný a ve dvanácté minutě prohrával už 0:3. Třetí bod během třetiny si totiž za asistenci připsali znovu Navrátil se Šoustalem, když se před brankou uvolnil Roman Pšurný. Mohlo to být už 4:0, ale počínání Jakuba Svobody nebylo dle sudích v souladu s pravidly. Branka tak nebyla uznána, což bylo živou vodou na mlýn Frýdku. Z pravého kruhu v protiútoku snížil Jonáš Peterek.

Brankové hody pokračovaly i po siréně. Od modré snížil zápěstím Jakub Adámek, Zubři ale stihli reagovat za necelé dvě minuty. V rychlém brejku si totiž sjel před branku Jakub Herman a vložil hůl do přesné přihrávky Hamrlíka. Skvělé zákroky pak předváděl jak Postava, tak Šimboch. Ten ale nakonec ve 32. minutě zamířil na střídačku, když po dělovce Hrabala hbitě dorážel Tomáš Šoustal.

Zubři byli nadále jasně lepším týmem a MEO Aréna je hnala za dalším bodovým ziskem. Zejména při přesilovce pět na tři atmosféra gradovala. Zmrazila ji ale nosítka, která ve 48. minutě vyjela pro zalehnutého Foltána, což znamenalo návrat Šimbocha mezi tři tyče. Ten se hodně odvážně vydal proti Matěji Svobodovi, z čehož nakonec vznikla zívající prázdná branka před Novákem. Žádný další gólový zápis už se však nekonal. Přerov tak zvítězil zaslouženě 5:2, díky čemuž stále pokračuje v domácí neporazitelnosti!

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): Pomohli jsme si poměrně brzkým vedením a kvalitním výkonem ze začátku zápasu. Malinko nás zbrzdil první gól soupeře, který padl po necitlivě zvládnuté situaci. V důležitých momentech jsme však byli tam, kde jsme měli být. Díky tomu a díky výbornému Michalu Postavovi v bráně jsme podali dobrý výkon dopředu i dozadu.