Cesta mezi nejlepší čtyři zůstala pro Zubry zavřená, pátý zápas v Jihlavě prohráli o gól

P ř e r o v – Hokejisté Přerova do semifinále play-off Chance ligy nepostoupili. V rozhodujícím pátém utkání čtvrtfinálové série podlehli Jihlavě 1:2. Zubři na Vysočině nevyužili dvě přesilové hry, naopak domácí Dukla v klasické početní výhodě udeřila. Zkraje třetí třetiny pak náskok navýšila. Branka mladíka Brože byla nakonec vítězná, deset minut před koncem totiž snížil Šimon Kratochvil. Vyrovnat se Hanákům nepovedlo a znovu tak skončili ve čtvrtfinále.
ČF5, čtvrtek 17.3.2022
HC Dukla Jihlava - HC ZUBR Přerov
2:1
(0:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 36. Seman (Čachotský, Kowalczyk), 42. Brož (Kachyňa, Juda) – 50. Š. Kratochvil (Král). Rozhodčí: Obadal, Jaroš – Belko, Kokrment. Vyloučení: 2:3, navíc Harkabus (Jihlava) 5 minut, Menšík (Jihlava) 5 minut – Král (Přerov) 5 minut, Kudělka (Přerov) 5 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2191. Střely na branku: 30:33. Zblokované střely: 5:1. Vhazování: 33:29. Průběh utkání: 2:0, 2:1. Konečný stav série: 3:2.
Žukov – Mareš, Bilčík, Valenta, Kowalczyk, Dvořák, Kachyňa, Chvátal – Havránek, Skořepa, Čachotský – Helt, Zadražil, Harkabus – Brož, Menšík, Seman – Čermák, Juda, Cachnín
Klimeš – Kudělka, Kubeš, Hrdinka, Dluhoš, Krisl, Ševčík – Doležal, M. Kratochvil, Jakub Svoboda – Goiš, Král, Š. Kratochvil – Herman, Pechanec, Jan Svoboda – Sebera, Dvořák, Indrák – M. Svoboda

V úvodu se ke skákavému puku dostal Harkabus, branku ale netrefil. Přerovská obrana v čele s Klimešem pak ustála dorážky Helta. Na druhé straně ujeli do brejku dvou na jednoho Dvořák s Janem Svobodou, prvně jmenovaný mířil do klečícího Žukova. Největší šanci první třetiny měl po Heltově přihrávce Zadražil. Hbitý Klimeš položil beton na led a dokázal zasáhnout.

Po přestávce prověřil Klimeše bekhendem Harkabus, Žukov zase zastavil pokus z otočky v podání Jakuba Svobody. Od modré čáry poté vypálil Dluhoš a domácí brankář u levé tyče odolal dorážkám Doležala.

Dukle se pět a půl minuty před koncem druhé části naskytla možnost dvojnásobné přesilovky. Tu sice nevyužila, těsně po návratu Dvořáka z trestné lavice ale udeřila. Čachotského pas usměrnil mimo dosah Klimešovy vyrážečky Filip Seman. Horáky vedoucí gól nakopl, Menšík ani Mareš však další nepřidali. Po siréně se ještě přímo na ledě strhla hromadná šarvátka. Nejaktivnější bijci Král, Kudělka, Harkabus a Menšík obdrželi pětiminutové tresty.

Ve 42. minutě domácí skórovali podruhé, z mezikruží našel volné místo v Klimešově postoji Vítězslav Brož. Jihlavští měli více ze hry a Čachotský uvolnil Skořepu. Kapitán Dukly ale odkrytou bránu zblízka minul.

Přesně deset minut před koncem se Zubři vrátili do zápasu. Král vyhrál na levém kruhu buly a Šimon Kratochvil zakončil do horního rohu Žukovovy branky. Výraznější šanci na srovnání si ale hosté nevytvořili. Naopak Klimeš ještě betonem vychytal osamoceného Semana a trestné střílení Čachotského.

Viktor Ujčík (HC Dukla Jihlava): Trenér soupeře má pravdu, to je všechno. Řekl to dobře (směje se). Věděli jsme, že zápas zase bude bojem o každý metr ledu, že to bude o urputnosti. Týmy měly za čtyři zápasy nějaké šrámy a apelovali jsme na kluky, aby se snažili - když to jen trošku půjde a bude čas - a hráli více hokejověji. Nelíbily se nám některé momenty z předešlých zápasů v Přerově, kdy jsme od sebe zbytečně odpalovaly puky, které jsme mohli řešit hokejově. Ukazovali jsme si nějaká videa a něco jsme si k tomu před zápasem řekli. Jsem moc rád, že to kluci dodržovali. Opravdu rozlišovali, kdy je čas a hráli hokejově a kdy není a dávali puky ven ze třetiny. Věděli jsme, že soupeř zase bude mít zeď v bráně, která nám dělá hrozné problémy, ale my jsme jí měli také. Bylo to o nějakém vstřeleném gólu. Ale když za stavu 2:0 nedal Pepa Skořepa prázdnou branku, tak mi přibylo deset let života. Děkuji Pepovi, že mi je ubral (směje se). Už jsem totiž párkrát v hokejové kariéře zažil, že podobná situace dokáže celý zápas zvrátit. Naštěstí jsme dokázali utkání dohrát do vítězného konce a jsme za to hrozně moc rádi. Děkujeme i skvělému jihlavskému publiku, které nám dnes hrozně moc pomohlo.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Přijeli jsme do Jihlavy optimisticky. Věděli jsme, že máme šanci uspět, jako v předcházejících zápasech. Že to bude padesát na padesát a že padne málo branek, protože gólmani jsou ozdobou tím, jak chytají. To říkáme pořád dokola. V první třetině jsme měli pár hrubek, které domácí nepotrestali. Ve druhé části jsme naopak měli více ze hry a byli jsme nebezpečnější až do oslabení, které zápas změnilo. Na druhou stranu, teď nám vůbec nešly přesilovky, které mohly zápas trošku změnit. Nicméně chválím celý tým za to, jak k sérii přistoupil a bojoval až do konce. Nic v sérii nebylo jasné, takže i divácky to bylo zajímavé.