Brankář Klimeš zářil! Zubrům fantastickým výkonem vychytal body proti Třebíči

P ř e r o v – Vítězství nad neoblíbeným soupeřem si v domácím prostředí připsali hokejisté Přerova. V duelu s Třebíčí však nepodali optimální výkon a za příznivý výsledek 3:2 mohou děkovat strážci své klece. Lukáš Klimeš předvedl nejeden parádní zákrok, Zubry po sedmnácti kolech Chance ligy poslal na druhé místo tabulky.
17.kolo, středa 23.10.2019
HC ZUBR Přerov - SK Horácká Slavia Třebíč
3:2
(1:1, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Moučka (Hejcman, Weinhold), 22. Doležal (Navrátil, Krisl), 36. Krisl (M. Kratochvil) – 8. Havlát (Paták, Nedbal), 23. Šťovíček (Nedbal, Nedvídek). Rozhodčí: Fiala, Koziol – Hanzlík, Hranoš. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1585. Střely na branku: 27:35. Zblokované střely: 7:8. Vhazování: 30:27. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Klimeš – Krisl, Černý, Weinhold, Zbořil, Čáp, Šnajnar – Doležal, Pšurný, Navrátil – Moučka, Hejcman, M. Kratochvil – Popelka, Sýkora, Š. Kratochvil – Goiš, Süss, Dvořák
Jekel – Forman, Rutar, Jenáček, Nedbal, Mikyska, Furch, Hort – Michálek, Šťovíček, Kratochvíl – Vodný, Nedvídek, Havránek – Havlát, Král, Paták – Václavek, Ferda

Aktivněji se ze startu prezentovali Třebíčští, do vedení mohli jít v šesté minutě. Václavek s Ferdou sice v přečíslení neuspěli, za dvě minuty už se ale radovali. Zubrům se nepodařilo vyklidit pásmo, po aktivním napadání se tak k puku dostal Robert Havlát a povedenou střelou otevřel skóre. Převaha byla dále na straně Horáků, ve 14. minutě však přišlo srovnání. Weinhold vystřelil od modré a na Hejcmanovu teč Jekel reagoval betonem. Puk ale vykopl do míst, odkud do odkryté klece mohl bekhendem dorážet Jaroslav Moučka.

Do druhého dějství si domácí přenesli přesilovou hru a slavili vedení. Jedovatou ránu Navrátila brankář neudržel a k dorážce z předbrankového prostoru se dostal důrazný Tomáš Doležal. Ještě efektivnější přesilovku ale předvedla za chvíli Třebíč. Po devíti vteřinách dostal na pravý kruh nabito Martin Šťovíček a nedal Klimešovi šanci. Hodně divoká druhá třetina nakonec ještě jednu branku nabídla. Matouš Kratochvil si zapsal asistenci, když ve 36. minutě přihrál z brankové čáry Jiřímu Krislovi, který se prosadil dělovkou bez přípravy.

Do třetí třetiny vstoupila lépe opět Třebíč a vynutila si faul. Druhou využitou přesilovku však nepřidala ani při vyloučení Navrátila o deset minut později. Množství slibně vyhlížejících příležitostí hosté v branku přetavit nedokázali a ke gólovce se po delší době dostali domácí, když Moučka v úniku nevyzrál na Jekela. Horácká Slavia nepolevovala, na Krislův gól už se ale nedotáhla ani v závěrečné power-play a všechny body tak zůstávají v Přerově, který se posouvá na druhé místo!

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Třebíč byla lepší, my jsme hráli to, co jsme si řekli, jen ve druhé třetině. Tři body jdou dnes za Lukášem v bráně. Těch utkání je moc a respekt ke klukům, že se na ty zápasy dokážou fyzicky a psychicky připravit. Dnes jsme se ale psychicky nepřipravili. Ten hokej nám nevoněl a přizpůsobili jsme se tomu pouze ve druhé třetině, se kterou jedinou můžeme být spokojeni.

Jaroslav Barvíř (SK Horácká Slavia Třebíč): Hodnotí se mi to dnes strašně těžko, protože kdo na tom utkání byl, tak ví, že lepší tým prohrál. Ráno na poradě jsme si řekli, že už to zlomíme a že do toho půjdeme všichni na sto procent. Kluci to potvrdili i na ledě, ale bohužel pro nás je to výsledkově špatné. Bez bodu. Kromě možná poslední přesilovky ve třetí třetině není klukům co vyčíst, klobouk dolů. Trápí nás to, ale musíme se zmobilizovat, dát nějak sestavu do kupy a skočit do toho po hlavě zase v sobotu.