Body z Kolína Zubři potvrdit nedokázali, na Frýdek-Místek ani počtvrté nevyzráli

P ř e r o v – Hokejisté Přerova podlehli ve 45. kole Chance ligy Frýdku-Místku 1:3, s rysy prohráli i ve čtvrtém vzájemném zápase aktuálního ročníku. Na gól Klimši ještě Zubři dokázali odpovědět trefou Jakuba Svobody. Pak ale dostali dvě branky v početní nevýhodě a sami se v přesilovkách prosadit nezvládli. Střelecká převaha Hanáků v poměru 51:28 přišla vniveč.
45.kolo, sobota 4.2.2023
HC ZUBR Přerov - HC Frýdek-Místek
1:3
(0:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 22. Jakub Svoboda (Němec, Kratochvil) – 6. Klimša (Haas, Teper), 38. Hotěk (Zeman, Doktor), 53. Vrdlovec (Teper, Zeman). Rozhodčí: Bejček, Šudoma – Bezděk, Peluha. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 938. Střely na branku: 51:28. Zblokované střely: 3:3. Vhazování: 45:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
Postava – Kudělka, Černý, Chroboček, Němec, Ševčík, Krisl, Gréč – Süss, Pechanec, Březina – Indrák, Dvořák, Doležal – Jakub Svoboda, Kratochvil, Okál – Jan Svoboda, Ministr, Goiš
Švančara – Teper, Žůrek, Michálek, Zeleňák, Homola, Sova, Adámek – Macháček, Zeman, Svačina – Dostálek, Vrdlovec, Doktor – Klimša, Haas, Hotěk – Ramik, Matěj, Geidl

Skóre otevřeli v čase 5:20 hosté. Haas při protiútoku poslal pas z pravé strany před bránu a David Klimša zblízka usměrnil puk za Postavu. Na druhé straně tečoval Krislův nástřel najetý Dvořák, na Švančaru ale nevyzrál. Pokus Jakuba Svobody se pak snažil tečovat Okál, ani jemu se však vyrovnat nepodařilo.

Zkraje druhé třetiny obkroužil útočné pásmo Okál, Chrobočkovu ránu z první Švančara pokryl. Zubři se ale zanedlouho mohli radovat. Střelu Němce dorazil za padajícího brankáře Jakub Svoboda. Frýdku chtěl vrátit vedení Zeman, z úniku ve vlastním oslabení však prudce zakončil vedle brány.

V závěru přerovské přesilovky střílel do brankové konstrukce Indrák, Klimšova možnost zase skončila na klečícím Postavovi. Nerozhodný stav změnili ve 38. minutě rysi, Černého vyhození puku mimo hřiště po sedmnácti sekundách potrestal Michal Hotěk.

Začátek třetí části ovlivnilo zranění frýdeckého obránce Sovy, který led opustil na nosítkách. Přerov poté nevyužil přesilovku a vyrovnat nedokázal ani ze závaru před bránou. Jednogólová ztráta domácím zůstala i po úniku Geidla. V 53. minutě ale potřetí inkasovali v oslabení, jež tentokrát přišlo za hru v šesti. Daniel Vrdlovec se z pravého kruhu trefil přesně do bližšího horního rohu Postavovy branky.

Hanáci se pak snažili s nepříznivým vývojem zápasu ještě něco udělat, ve všech šancích však ztroskotali na koncovce. Nepomohla jim ani závěrečná hra bez gólmana, Švančara už podruhé nekapituloval.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Hodnotí se to blbě. Byli jsme odhodlaní zápas zvládnout, potvrdit brejk z Kolína a potěšit diváky. Hra byla vynikající, nesedí k tomu výsledek. Prohráli jsme na dvě přesilovky, my jsme v nich úspěšní nebyli. Hráči ze sebe dostali všechno, co mohli, byl to souboj s jejich brankářem. Bohužel, štěstíčko dneska nebylo na naší straně. Musíme zabrat v dalších utkáních, už v dohrávce, kterou máme.

Martin Janeček (HC Frýdek-Místek): Asi na tom něco bude, když jsme Přerov počtvrté porazili. S někým jsme naopak čtyřikrát prohráli, některé týmy nám zřejmě sedí, jiné ne. Na druhou stranu, vždycky to vyšlo tak, že jsme na Přerov museli jít velmi koncentrovaní, protože jsme neměli dobré období. Možná to byl jeden z důvodů, že jsme dnes padali držkama do puků. Domácí tam měli řadu šancí, třetí třetinu nás přehrávali, navíc jsme dohrávali na pět beků. Vyhrála taková statečnost. Soupeř hrál výborně, měli jsme štěstí, že jsme zápas ovládali tím, že jsme šli do vedení. Hrálo nám to do karet, v čele s výborným brankářem jsme všechno ustáli. Jsme velmi šťastní. Chceme se statečně porvat o desítku, s mladým týmem to nemáme jednoduché. Každé vítězství pro nás teď bude cenné, zápasy pravdy ale přijdou teprve po přestávce.