Bodovou šňůru Přerovanů ukončila Poruba, v Ostravě se rozhodlo v poslední třetině

O s t r a v a – Hokejisté Přerova prohráli v zápase 25. kola Chance ligy na ledě Poruby 3:5. Jejich vítězná série tak skončila po čtyřech zápasech. Hanáci po dvou třetinách drželi nerozhodný stav, rozhodující momenty přišly v poslední dvacetiminutovce. Porubu v ní druhou trefou v utkání poslal do vedení Fin Korkiakoski. Zubři pak nevyrovnali v závěrečné početní výhodě, naopak při hře bez gólmana ještě jednou inkasovali.
25.kolo, sobota 30.1.2021
HC RT TORAX Poruba - HC ZUBR Přerov
5:3
(1:1, 2:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 17. Špaček (Hudeček, Teper), 22. Korkiakoski (Stloukal, Kozák), 40. Szathmáry (Žovinec, Korkiakoski), 53. Korkiakoski (Kozák), 60. Hudeček (Sikora) – 3. Dřímal (Dluhoš, Štefka), 25. Dostálek (Pšurný, Hrabal), 33. Hrabal (Dluhoš, Dostálek). Rozhodčí: Barek, Kašík – Gančarčík, Hanzlík. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 0. Střely na branku: 43:27. Zblokované střely: 11:8. Vhazování: 40:37. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 5:3.
Muštukovs – Urbanec, Voráček, Kozák, Szathmáry, Slavík, Teper, Žovinec – Kanko, Toman, Špaček – Stloukal, Jáchym, Korkiakoski – Sikora, Hudeček, Raška – Endál, Žolobov, Pořízek
Holík – Dluhoš, Hrabal, Forman, Mlčák, Zbořil, Dřímal – Dostálek, Pšurný, Doležal – Číp, Hejcman, Süss – Ryšavý, Macuh, Štefka – M. Svoboda, Indrák, Goiš

Přerov otevřel skóre po střele Tomáše Dřímala, který zaznamenal premiérový gól v Chance lize. Při vyloučení Štefky vyrazil Holík zakončení Szathmáryho z levé strany. Dvakrát poté neuspěl Číp a domácí vyrovnali. Od modré čáry se trefil Marek Špaček. Na konci první třetiny vychytal Holík osamoceného Kanka, při přesilovce pět na tři jej zblízka nepřekonal ani Stloukal.

Dvojnásobnou početní výhodu si Poruba přenesla do druhé části a využila ji. Kozák sice nejprve mířil do horní tyče, pokusem nad lapačku se však následně prosadil Markus Korkiakoski. Zubři vyrovnali po faulu Sikory. Pšurný našel volného Vlastimila Dostálka, který poslal kotouč za ležícího Muštukovse. Při další přesilovce nastřelil Číp levou tyč, Zbořilovu šanci z mezikruží zastavil domácí gólman. Hosté se znovu dostali do vedení ve 33. minutě. Kozákovo držení potrestal ranou nad Muštukovsovo rameno Josef Hrabal. Poruba ale do přestávky jednobrankovou ztrátu dotáhla, postaral se o to Šimon Szathmáry.

Na začátku třetí třetiny se přerovskou obranou protáhl Jáchym, Holík v pokleku zasáhl. Na druhé straně Muštukovs zachytil Dostálkovu střelu příklepem. Skóre se měnilo v 53. minutě při hře ve čtyřech. Od modré čáry to zkusil Kozák a Markus Korkiakoski dorazil puk do brány. Vyrovnat mohl Macuh, po jeho průniku zůstal kotouč ležet na brankovišti. Zubři v závěru dostali výhodu přesilovky, kterou znásobili odvoláním brankáře. Na jejím konci ovšem zakončil do prázdné klece Jan Hudeček.

Martin Janeček (HC RT TORAX Poruba 2011): Dnes jsme předvedli výborný a taktický výkon, který nás dovedl ke třem bodům a za to hráčům děkuji.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Myslím si, že je to zbytečná prohra. Když jsme si plnili věci, které jsme si měli plnit, měli jsme klid. Rozhodly individuální chyby a nedůslednost.