Bodová série Zubrů pokračuje! Proti béčku Pardubic vyválčili výhru v prodloužení

P ř e r o v – Hokejisté Přerova porazili v sedmém kole Chance ligy rezervu Pardubic 4:3 po prodloužení a i v šestém zápase letošní sezony dokázali bodovat. Zubři v první třetině rychle otočili skóre a po využité přesilovce ve 27. minutě vedli o dva góly. Dynamo ale těsně před druhou přestávkou snížilo a v samotném závěru vyrovnal při hře bez brankáře druhou trefu v utkání Endál. Hanáci rozhodli 52 sekund po začátku prodloužení zásluhou Březiny. Nadále jsou tak jediným týmem druhé nejvyšší soutěže, který v normální hrací době ještě neprohrál.
7.kolo, sobota 1.10.2022
HC ZUBR Přerov - HC Dynamo Pardubice "B"
4:3p
(2:1, 1:1, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 17. Chroboček (Jakub Svoboda, Indrák), 17. Jan Svoboda (Hanák), 27. Indrák (Kudělka, Černý), 61. Březina (Černý, Okál) – 17. Endál (Matýs, Zdráhal), 39. Lichtag (Endál, Matýs), 59. Endál (Matýs, Pavlata) Rozhodčí: Rapák, T. Veselý – Maňák, O. Veselý. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1148. Střely na branku: 40:32. Zblokované střely: 7:7. Vhazování: 39:33. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 3:3, 4:3.
Postava – Černý, Kudělka, Chroboček, Gréč, Krisl, Ševčík, Hanák – Jakub Svoboda, Kratochvil, Indrák – Březina, Pechanec, Okál – Goiš, Macuh, Jan Svoboda – Ministr, Dvořák, Dobša
Klouček – Bučko, Kolář, Nedbal, Zdráhal, Kaštánek, Drtina, Oliva – Rouha, Matýs, Půhoný – Pavlata, Kaut, Lichtag – Endál, Herčík, Pochobradský – Turek, Zeman, Kulhánek

Začátek utkání toho mnoho nenabídl, po půli úvodního dějství však zajímavých momentů začalo přibývat. Zubři nepředvedli dobrou přesilovku. Hned po buly jim ujel Pochobradský, jenž mohl otevřít skóre, nebýt skvělého zákroku dotahujícího Dvořáka. Jak se správně hraje přesilovka, následně předvedly Pardubice. Po patnácti vteřinách zakončoval kombinaci do odkryté branky Lukáš Endál.

Z obou brankářů přesto působil v první části sebejistěji Postava, Klouček totiž několik kotoučů pouze vyrazil, což se mu brzy stalo osudným. Hned o 12 vteřin později neudržel pokus Davida Chrobočka. Puk nasměroval jen do brusle svého obránce – vlastní gól, srovnáno. Turbulentní 17. minutu dokonal za dalších 13 sekund Jan Svoboda, když Kloučkovi propadla jeho střela z levého kruhu.

Do druhé třetiny tak vstupovali povzbuzenější hráči Přerova. Zahrozil jim sice Zeman, který byl sám před Postavou, v následném buly ale zdržel hru Matýs a rychlé využití přesilovky předvedlo také MEO. Černý po rychlé kombinaci střílel od modré, nastřelil ale pouze Daniela Indráka v mezikruží. Mladý forvard Přerova však kotouč bleskově zpracoval a poslal jej tam, kam chtěl také Černý – do Kloučkovy branky.

Zeman pak nepotrestal domácí nedorozumění v obraně, Jakub Svoboda zase rozezvonil tyč. Divácky neatraktivní duel s ještě méně atraktivním hokejem však přinesl před koncem třetiny druhou využitou přesilovku Pardubic. Postava ani v tomto případě neměl možnost zasáhnout, do odkryté branky dorážel po sérii odrazů Jakub Lichtag.

Zajímavých momentů dění na kluzišti nabízelo pomálu, rychlý průnik Jakuba Svobody až ke Kloučkovi byl však ve 45. minutě jedním z nich. Zakončení ovšem přistálo pouze na Kloučkově betonu. Dobré přečíslení sehrál Jan Svoboda s Březinou, další gól však padl z holí Pardubic, které využily power-play dvě minuty před koncem. Podle stejného scénáře jako u první branky se tentokrát prosadil Lukáš Endál, jenž zápas poslal do prodloužení.

To však nemělo dlouhého trvání. Na puku hráli totiž pouze Zubři, kteří rozhodli o další domácí výhře. Průnik Černého skončil bekhendem Davida Březiny za zády Kloučka.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Byli jsme blízko, abychom brali všechny tři body. Zápas se zlomil přesilovkou v závěru druhé třetiny, soupeř ucítil šanci. Dal perfektní gól do prázdné brány – to se nám nesmí stávat, bylo to od nás špatně udělané. Závěrečná power-play se pak Pardubicím povedla, mají tam šikovné hráče. Na druhou stranu, jsme rádi, že bodujeme v každém utkání. Bereme i dva body.

David Havíř (HC Dynamo Pardubice B): Měli jsme horší vstup do utkání. Nesehráli jsme dobrá střídání, nebyli jsme silní na kotouči. V průběhu zápasu jsme se ale osmělili a vypadalo to lépe. Přerov jsme párkrát zavřeli, měli jsme tam dobré věci. Hlavně jsme výborně sehráli přesilové hry.