„Csaplárova past“ sklapla a pokračuje se! MEO duel s Jihlavou otočilo v prodloužení

P ř e r o v – Hokejisté Přerova zdolali ve čtvrtém zápase čtvrtfinále play-off Chance ligy Jihlavu 3:2 po prodloužení a odvrátili konec sezony. Svěřenci trenérů Roberta Svobody a Dočkala sice ztráceli dvě branky, když se trefili Harkabus a Menšík. Zásluhou Kubeše, který se prosadil se samým koncem druhé třetiny, a Doležala ale dokázali nepříjemné manko dohnat. Utkání s opět perfektní diváckou kulisou trvalo do 66. minuty. V ní o vítězství Zubrů, jež útočník Filip Dvořák označil za typický účinek „Csaplárovy pasti“, rozhodl z mezikruží Jakub Svoboda. Postupujícího do semifinále druhé nejvyšší soutěže určí čtvrteční souboj, který se od 17:30 uskuteční na ledě Dukly.
ČF4, úterý 15.3.2022
HC ZUBR Přerov - HC Dukla Jihlava
3:2p
(0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 40. Kubeš (Jakub Svoboda, Kudělka), 53. Doležal (Kubeš, Jakub Svoboda), 66. Jakub Svoboda (Doležal, Hrdinka) – 2. Harkabus (Seman, Čachotský), 33. Menšík (Brož, Seman). Rozhodčí: Čech, Wagner – Blažek, Vašíček. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1811. Střely na branku: 50:28. Zblokované střely: 13:2. Vhazování: 49:34. Průběh utkání: 0:2, 3:2. Stav série: 2:2.
Klimeš – Kudělka, Kubeš, Hrdinka, Černý, Krisl, Ševčík, Dluhoš – Doležal, M. Kratochvil, Jakub Svoboda – Goiš, Süss, Š. Kratochvil – Herman, Pechanec, Jan Svoboda – Sebera, Dvořák, Indrák
Žukov – Mareš, Bilčík, Eliáš, Kowalczyk, Valenta, Kachyňa, Dundáček – Havránek, Skořepa, Čachotský – Helt, Zadražil, Harkabus – Brož, Menšík, Seman – Čermák, Juda, Cachnín

Co se v pondělí povedlo Zubrům, to v úterý předvedla Jihlava. Po přísném hvizdu zamířil na trestnou lavici Süss a v následné přesilovce se prosadil brzkým gólem z mezikruží Tomáš Harkabus. Dobrou početní výhodu s Dvořákovou šancí sehrálo i MEO, v další se mu ale nevedlo, a tak hrála ve čtyřech zase druhá strana. V podobném duchu tvrdé a ne vždy čisté hry se nesl i zbytek prvního dějství, ve kterém se často vylučovalo a ve kterém bylo k vidění také mnoho gólovek. Zubrům však chyběla přesnost v zakončení a Jihlavu držel zkrátka Klimeš.

Na úvod velmi plynulého startu druhé třetiny měl dostatek práce Klimeš, jenž dokázal skvěle zareagovat na sérii tečí a uzavřít prostor mezi betony. Šancí už přicházelo o poznání méně, namísto toho byl k vidění opět velmi bojovný hokej, který provází celou sérii. Poprvé v ní – kromě závěru třetího duelu – došlo na i na vedení o dvě branky. Krisl špatně rozehrál a následný brejk zakončil přesnou střelou ve 33. minutě Matouš Menšík. Na opačné straně mohl Zubrům pomoct průnik Kudělky, ke gólu je ale konečně dovedla první využitá přesilovka. Doslova se sirénou zametl nastřelený puk Jakuba Svobody do branky Jakub Kubeš.

Třetí třetina se naopak nejprve odehrávala po kouskách, což vyhovovalo hostům. Z nich prchl domácí obraně Havránek, skvělého Klimeše ale nepřelstil. Jihlava nadále sázela na pevnou obranu a Zubři se za každou cenu tlačili do útočného pásma, což se jim v 53. minutě vyplatilo srovnáním. Kubeš napálil puk od pravého mantinelu a u tyče na opačné straně se nacházel Tomáš Doležal. Ten ho zasáhl ve vzduchu a srovnal. MEO velkého tlaku s burácející arénou nedosáhlo, podruhé v sérii se tak zamířilo do prodloužení.

Na začátek prodloužení Klimeš opět zachránil Zubry, když fantasticky betonem zneškodnil Skořepovo přečíslení. O pár minut později už se mohli radovat domácí. Přerov vybojoval puk za brankou a dostal jej do mezikruží, kde Jakub Svoboda rozhodující střelou pod víko otřásl MEO Arénou v základech. Série se tak rozhodne ve čtvrtek v Jihlavě!

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Oproti pondělku nám začátek zápasu nenahrával. Jsme velmi rádi, že to kluci nevzdali a před skvělou fanouškovskou kulisou se to podařilo otočit. Byl to boj, stejně jako všechny předcházející zápasy série. Trošku štěstíčka nám přálo, ať už při vyrovnání nebo při vítězném gólu. Těší nás, že jsme nedali kůži zadarmo. Teď se rozhodne v posledním utkání.

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): Na rozdíl od předešlého zápasu nám vyšel začátek. Stejně jako v pondělí Přerov jsme se ujali vedení. Za stavu 2:0 jsme měli ještě další šance, ale bohužel se nám nepodařilo výrazněji odskočit. Přerov hrál o život, což bylo vidět. Byl jich plný led, na všechno jsme měli hrozně málo času. Se sirénou dokázali snížit, což je ještě víc nakoplo. Druhý gól, který jsme dostali, byl trochu šťastný. Puk, který šel původně mimo bránu, se od nohy odrazil do sítě. Takové branky ale v play-off padají, je to naprosto normální. V prodloužení jsme měli více gólovek, ale zase jsme je nevyužili. Přerov tam gól domlátil – vyloženě na brankovišti – a ve čtvrtek se rozhodne.