„Brána do Narnie“ a prodloužení vítězné série. Zubři vezou z Poruby cenné dva body

O s t r a v a – Hokejisté Přerova vyhráli pošesté v řadě, v dohrávce 40. kola Chance ligy zdolali Porubu 2:1 po prodloužení. Celkově bodovali poosmé za sebou, na ledě Slezanů přitom uspěli poprvé od ledna 2020. Svěřenci trenérů Roberta Svobody a Dočkala vedli od konce první třetiny po brance Hermana. O těsný náskok přišli zkraje posledního dějství, kdy vyrovnal Vachovec. Duel poté téměř dospěl do samostatných nájezdů. Ty ale odmítl nejproduktivnější Zubr Süss, jenž MEO vystřelil druhý bod.
40.kolo, pondělí 14.2.2022
HC RT TORAX Poruba - HC ZUBR Přerov
1:2p
(0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 42. Vachovec (Bitten, Hajný) – 17. Herman (Pechanec, Sebera), 65. Süss (Černý, Šoustal). Rozhodčí: Koziol, Marek – Komínek, Měkýš. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 786. Střely na branku: 28:34. Zblokované střely: 7:11. Vhazování: 31:38. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Brízgala – Szathmáry, Husa, Voráček, Žovinec, Hajný, Urbanec – Hrníčko, Toman, Stloukal – Jenyš, Vachovec, Gřeš – Bitten, Révay, Guman – Špaček, Korkiakoski, Carter – Pořízek
Petrásek – Kudělka, Kubeš, Hrdinka, Černý, Krisl, Ševčík, Dluhoš – Jakub Svoboda, M. Kratochvil, Jan Svoboda – Doležal, Süss, Šoustal – Herman, Pechanec, Sebera – Indrák, Král, Š. Kratochvil

Domácí zahrozili při vyloučení Matouše Kratochvila, pokusy Gřeše a Jenyše zastavil Petrásek. V početní výhodě Přerova zase do připraveného Brízgaly pálili Kudělka s Jakubem Svobodou. Mezi obránci pak pronikl Süss, za ležícího brankáře ale nezakončil. Skóre otevřeli v sedmnácté minutě Zubři. Jakub Herman si vyměnil kotouč s Pechancem a z pravého kruhu trefil přesně.

Ve druhé části nejprve Bitten minul levou tyč hostující branky. Kanadský útočník následně prošel středem útočného pásma, s Petráskem si však neporadil. Na druhé straně střílel z přečíslení Jakub Svoboda, Brízgala puk nadzvedl do ochranné sítě. Další výraznější akce prostřední perioda nenabídla. Výkon obou mužstev neovlivnila ani úprava ledu. Komentátora živého přenosu na Hokejka TV ovšem pohledy Hanáků na práci ledařů zaujaly natolik, že inkriminované místo u přerovské střídačky označil za „bránu do Narnie“.

Do třetí třetiny vstoupila lépe Poruba a ve 42. minutě srovnala. Po objetí branky se prosadil Michal Vachovec. Dvě velké šance poté neproměnil Hrníčko a zápas za nerozhodného stavu dospěl do prodloužení. V něm neuspěli Šoustal se Süssem, Stloukalova obrovská možnost pak skončila na tyči. O rozhodnutí se postaral až Jan Süss, který 47 sekund před nájezdy poslal kotouč mimo dosah Brízgalovy vyrážečky.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Nečekal se krásný hokej, nýbrž urputný, protože se hrálo o hodně. Ve třetí třetině jsme dokázali vyrovnat a měli jsme další velké šance, kdy Bitten mohl skórovat. Soupeř moc takové příležitosti neměl. V prodloužení při situaci dva na jednoho Petr Stloukal trefil tyč, z následného protiútoku jsme dostali branku na 1:2 a bylo po zápase.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Věděli jsme, o co hrajeme a o co hrají domácí. Podařil se nám začátek zápasu, kdy jsme se dostali do vedení. Potom to bylo takové nervózní a vzhledem k třetí části to byla nakonec spravedlivá remíza. My jsme byli šťastnější, v prodloužení jsme dokázali vstřelit gól. Dva body jsou pro nás samozřejmě lepší než nic.