ONLINE >>> MUŽI: Přerov - Frýdek-Místek 3:1
>>> PRODEJ PERMANENTEK <<<     POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: CELKEM 560, PATRON 67 (stav k 30.7., 12:00)

Zubrům stačily na výhru v Kadani dva góly z první třetiny, tři body zařídil Krisl

Zubrům stačily na výhru v Kadani dva góly z první třetiny, tři body zařídil Krisl
P ř e r o v – Ani bod nenechali hokejisté Přerova v Kadani. Trhače díky dvěma přesným zásahům z první třetiny porazili 2:1. Na obě branky stačilo výběru trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře necelých sedmdesát sekund. Nejprve kapitán Sýkora využil přesilovku, po něm se stejně jako ve středu proti Třebíči prosadil obránce Jiří Krisl. Jeho počin měl nakonec znovu vítězný punc. Domácí totiž po přestávce snížili a MEO své další šance nevyužila.
18.kolo, sobota 26.10.2019
SK Trhači Kadaň - HC ZUBR Přerov
SK Trhači Kadaň - HC ZUBR Přerov
1:2
(0:2, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 29. Wágner (Zabloudil, Neužil) – 17. Sýkora (Hejcman, Zbořil), 18. Krisl (Süss, Číp). Rozhodčí: Jaroš, Kostourek – Beneš, Štofa. Vyloučení: 6:2, navíc Číp (Přerov) 10 minut osobní trest + do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 363. Střely na branku: 19:46. Zblokované střely: 6:12. Vhazování: 28:40. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
Neužil – Trefný, Novák, Chalupa, Poizl, Foltýn, Jandus, Procházka – Wojnar, Kůs, Zabloudil – Koblížek, Čermák, Čech – Michnáč, Chlouba, Wágner – Homer, Rindoš, Müller
Lukeš – Krisl, Černý, Kubeš, Zbořil, Čáp, Weinhold, Šnajnar – Doležal, Pšurný, Navrátil – Moučka, Hejcman, M. Kratochvil – Goiš, Sýkora, Š. Kratochvil – Dvořák, Süss, Číp

Komentář k zápasu

Přerované si na opačném konci republiky pomohli přesilovkou. Při trestu Michnáče našel Hejcman před brankou číhajícího Tomáše Sýkoru, který usměrnil kotouč do sítě. Kapitánova trefa Zubry nabudila a zanedlouho udeřili znovu. Süssův pokus se odrazil k Jiřímu Krislovi a Neužil se natahoval marně. Třetí branka modrožlutých mohla padnout paradoxně při vyloučení Čípa, který za zákrok u mantinelu a následné nesportovní chování musel předčasně do šatny. Kadaňskou rozehrávku vystihl Čáp, najetý Matouš Kratochvil ale Neužila nadvakrát nepřekonal.

Nemalou roli v zápase sehrálo provinění Wágnera. Při jeho pobytu na lavici hanby Trhači odolali střelám Černého a Zbořila. Po Neužilově zákroku proti druhému jmenovanému se puku zmocnil Zabloudil a poslal ho přesně do hry se navrátivšímu Františku Wágnerovi. Ten zvolil ránu příklepem z levé strany a překonal Lukeše. Po chybě Zubrů v rozehrávce se sám na branku řítil Michnáč, s do poslední chvíle čekajícím Lukešem si ovšem neporadil. Povedenou fintou se prezentoval Hejcman. Stahovačkou se zbavil třech soupeřů a pořádně prověřil Neužila, stejně jako dorážející Černý. Nebezpečné pokusy předvedli také na kadaňské straně Müller a za hosty Goiš.

Změnu skóre nepřinesl ani únik Navrátila ani nápor Wojnara. Šimonu Kratochvilovi sice napoprvé sjel kotouč z hole, po pobídce Goiše od zadního mantinelu ale Neužila přece jen zaměstnal. Ze skrumáže před brankou pak vystřelil Dvořák a domácí brankář rychle vytrčil svůj levý beton.

Poradil si i se zakončením Navrátila po přiťuknutí Černého, daleko větší problémy mu nadělal pohledný individuální kousek Zbořila. Zubří bek projel z vlastního obranného pásma až k domácí kleci, kde vymyslel nepříjemnou bekhendovou střelu, jež měla mířit mezi betony. Hanáci působili aktivněji a v závěru navíc dostali možnost dvojnásobné početní výhody. Ačkoliv ji, stejně jako následnou klasickou přesilovku, nevyužili, výhru 2:1 už si v klidu pohlídali.

Ohlasy trenérů

Tomáš Hamara (SK Trhači Kadaň): I přes porážku musím utkání s Přerovem hodnotit velmi pozitivně. Hra z naší strany vypadala dobře, byli jsme aktivní a soupeře jsme podle mého k ničemu moc nepustili. Měli jsme naopak i spoustu šancí. Nebýt výpadku v první dvacetiminutovce, kdy ubráníme úplně parádně dvě oslabení a pak během krátké chvíle, během dvou střídání dostaneme dvě zbytečné branky po hrubých chybách. Co se zbytku duelu týče, nechybělo nasazení, bojovnost. Všechno tam bylo. Druhá věc, která nás ještě trápí, je koncovka. V prostřední části jsme určitě měli několik dobrých šancí. Například, když šel Michny (Albert Michnáč) sám na bránu, to samé Honza Müller, ale prostě nezakončujeme tak, jak bychom měli. To nás následně stojí body. Jinak ale musím klukům poděkovat za parádní výkon. Pomalu se zvedáme a na těch výsledcích je to vidět. Je potřeba to prolomit, abychom získali taky nějaké body a vyhrávali. Jinak opravdu velký dík, musíme v tom pokračovat.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): Řeknu to jednoduše. Jsme šťastní za tři body, protože víme, že i když Kadaň je tam, kde je, tak to tady nikdy není lehké. Těšíme se domů, čeká nás den volna a ten si užijeme.