Zubrům sebrala bodový zisk tyčka, Kladno se o výhru třáslo až do samotného konce

K l a d n o – Druhý venkovní zápas, druhá těsná porážka. Hokejisté Přerova po pražské Slavii rozdílem jedné branky podlehli také Kladnu. Stejně jako před týdnem z Edenu odjíždějí z dohrávky druhého kola Chance ligy s výsledkem 2:3. Svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře dokázali náskok Rytířů ztenčit na minimum a po trefě Hejcmana se tlačili za vyrovnáním. To jim ale Středočeši nedopřáli. Přesněji řečeno jejich branka, Hrabalovi totiž ve skórování zabránila její konstrukce.
2.kolo, středa 7.10.2020
Rytíři Kladno - HC ZUBR Přerov
3:2
(1:0, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Frye (Račuk, Hlava), 36. Pitule (Guman, Račuk), 39. Pitule (Guman, Doudera) – 25. Kubeš (Dostálek), 48. Hejcman (Černý, Süss). Rozhodčí: Doležal, Pilný – Zídek, Měkýš Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 22:24. Zblokované střely: 7:11. Vhazování: 32:40. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.
Košarišťan – Zelingr, Kehar, Doudera, Frye, Ticháček, Mikliš, Štochl – Melka, Plekanec, Kubík – Račuk, Filip, Hlava – Guman, Pitule, Bílek – Bláha, Šapovaliv, Hajný
Kacetl – Král, Černý, Kubeš, Zbořil, Krisl, Kučeřík, Dřímal – Dostálek, Pšurný, Doležal – Číp, Hejcman, Hrabal – Süss, Dvořák, Svoboda – Ryšavý, Indrák, Hajšman

Do sestavy Zubrů poprvé v letošní sezoně Chance ligy naskočil obránce Krisl. Jeho spoluhráč z třetího útoku Svoboda se v úvodu vymotal v rohu kluziště, Dvořák toho ale před brankou nevyužil. V páté minutě šli domácí do vedení. Hlava křížným pasem našel Račuka, který si všiml nepokrytého Zacharyho Frye. Americký zadák ve službách Rytířů dojel na levý kruh a obstřelil Kacetla.

Při přerovské akci v útočném pásmu podrazil Zelingr Čípa, první přesilovka zápasu ale gólem neskončila. U modré čáry se pak uvolnil Ryšavý, volný Indrák po jeho přihrávce bekhendem mířil do připraveného Košarišťana. Na druhé straně neuspěli Guman ani Plekanec. Slibně vypadal hostující postup třech proti dvěma. Hejcman si vyměnil puk s Čípem, prudkou ránou ale kladenskou branku minul. Při hře ve čtyřech zakončoval zleva na první tyč Hlava, Kacetl vkleče zasáhl.

Zubrům se ve 25. minutě podařilo vyrovnat. Jakub Kubeš si narazil kotouč s Dostálkem a příklepem překonal Košarišťana. Překvapení pro kladenské obránce připravil Číp, brankář Rytířů jeho pokus vytěsnil bokem svého těla. Přerovského křídelníka při tom seknul Frye a v přesilovce po individuálním průniku o kousek přestřelil horní růžek domácí brány Král. Hosté měli v této pasáži zápasu navrch. Ticháčkovu špatnou rozehrávku mohl potrestat Svoboda, ovšem nemířil přesně.

Kladno si ve druhé části prostřední třetiny pomohlo přesilovkou. Vyloučení Kučeříka potrestal Tomáš Pitule, jenž Gumanovu střelu z levého kruhu tečoval do bližší šibenice. Odpověď si mezi kruhy chystal Dostálek, puk šel však nad břevno. Krátce před přestávkou udeřili Rytíři potřetí. Guman na pravém křídle obešel Čípa a přes Krále hledal před Kacetlem Tomáše Pituleho. Toho neuhlídal Černý a nastavenou hokejkou usměrnil kotouč do sítě.

Zkraje třetího dějství vychytal Kacetl zblízka Douderu, který si sjel na přihrávku od zadního mantinelu. Nahození Zbořila šikovně tečoval Číp, ale trefil jen boční síť Košarišťanovy branky. Přerovské naděje na bodový zisk vzkřísil ve 48. minutě Darek Hejcman. Nahození Černého se od obránce Filipa odrazilo právě k centrovi druhé hostující řady a ten nalezl volné místo v Košarišťanově postavení. Zanedlouho mohl platit vyrovnaný stav, Kladno po střele Hrabala zachránila horní tyč.

Když na trestné lavici seděli Frye s Doležalem, obtočil se s pukem kolem svého strážce Číp. Košarišťan jeho pokus vyrazil betony. Přerov přidal na aktivitě a nevykolejily ho ani dvě minuty pro Zbořila. Nenápadně z otočky to bekhendem zkusil Ryšavý, na Košarišťana si však nepřišel. Minutu a půl před koncem fauloval Kubík pronikajícího Svobodu a Zubrům se naskytla možnost přesilovky. Tu si ještě vylepšili odvoláním gólmana a na brankovišti doráželi Doležal s Dostálkem. Domácí ovšem náporu zvládli odolat.

Jiří Burger (Rytíři Kladno): První třetina byla poměrně vyrovnaná. Ve druhé jsme přidali na důrazu a bylo to znát - promítlo se to do skóre a šli jsme do vedení. Do třetí třetiny jsme chtěli vstoupit stejně, jako jsme odehráli druhou část. To se nám ale nepovedlo, přestali jsme být agresivní a zkomplikovali jsme si to. Dostali jsme na 3:2 a ještě jsme byli vyloučení minutu a půl před koncem. Jsme samozřejmě rádi, že jsme to ubojovali a tři body zůstaly doma.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): Škoda tyčky za stavu 2:3. Ale ve druhé třetině jsme inkasovali z oslabení a po rychlém kontru. Ve třetí části jsme se k soupeři dotáhli na branku. Posledních deset minut jsme byli, nebojím se říct, jednoznačně lepší. Měli jsme tlak, ale gól jsme bohužel nedali. Předvedený výkon každopádně nebyl vůbec špatný. Věříme, že tým půjde výsledkově nahoru.