Zubrům se domácí zápas proti Jihlavě nepovedl, do tabulky ale přesto přidali bod

P ř e r o v – Hokejisté Přerova podlehli v jedenáctém kole Chance ligy Jihlavě 2:3 po prodloužení, bodovou sérii však natáhli na devět utkání. Svěřenci trenérů Svobody a Dočkala navzdory nevydařenému výkonu dokázali ve druhé třetině otočit skóre. V přesilovce vyrovnal Pechanec a poté se poprvé v sezoně trefil Ministr. Dukla ve třetí části odpověděla zásluhou Harkabuse a v prodloužení jí druhý bod těsně po skončení přesilovky čtyři na tři vystřelil Fronk.
11.kolo, středa 12.10.2022
HC ZUBR Přerov - HC Dukla Jihlava
2:3p
(0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 28. Pechanec, 30. Ministr (Indrák, Dobša) – 10. Křehlík (Jáchym, Juda), 45. Harkabus (Fronk, Kočí), 62. Fronk (Čachotský). Rozhodčí: Rapák, Zubzanda – Dědek, Maňák. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1125. Střely na branku: 31:43. Zblokované střely: 4:13. Vhazování: 41:33. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
Klimeš – Kudělka, Černý, Kubeš, Chroboček, Ševčík, Krisl, Gréč – Doležal, Kratochvil, Jakub Svoboda – Jan Svoboda, Pechanec, Březina – Okál, Macuh, Goiš – Dobša, Ministr, Indrák
Neužil – Kachyňa, Dundáček, Haman, Kowalczyk, Kočí, Jáchym, Matějíček – Pořízek, Skořepa, Čachotský – Fronk, Miškář, Harkabus – Šik, Handl, Beránek – Brož, Juda, Křehlík

Domácím hokejistům úvod utkání s Jihlavou vůbec nesedl. Zubři si nedokázali pořádně přihrát, založit rozehrávku, ani ohrozit branku Neužila, díky čemuž lze první dvacetiminutovku označit za jejich patrně nejhorší v dosavadním průběhu sezony. Zachytal si hlavně Klimeš, nelze však říci, že by jeho brankoviště bylo pod neustálou palbou. Dukla si ani přes domácí neschopnost sice nedokázala vybudovat výrazný tlak, i tak šla ale do druhého dějství s vedením 1:0. V desáté minutě modrožlutá defenziva nepohlídala Tomáše Křehlíka před brankou, jenž úspěšně tečoval nahození Jáchyma.

Ani po siréně se hra Hanáků výrazně neproměnila. Příležitostí jim ale bylo vyloučení Skořepy krátce před polovinou utkání. Zubři s blížícím se koncem trestu konečně zahodili ostych střílet a brzy oslavili vyrovnání. Kudělkovu ránu hostující bek zbrzdil dostatečně na to, aby se Neužil stihl přesunout. Jihlava ale vzápětí „vyhodila“ pouze na Antonína Pechance, jenž využil odkryté branky a příklepem srovnal.

Přerov skóre otáčet umí, což letos prokázal několikrát – a ve druhé třetině s přispěním čtvrté formace také. Dobša našel o mantinel přesným pasem Indráka, jemuž do přečíslení najížděl Daniel Ministr, který tváří v tvář Neužilovi přidal druhou branku domácích během dvou minut. Zápas se po přerovském obratu konečně rozjel a k vidění bylo několik tutovek na obou stranách, kredit si přitom zasloužil zejména Klimeš v domácí brance.

Do třetí třetiny ale MEO opět vstoupilo pasivně a Dukla srovnala. Kočí nastřelil Klimeše od modré čáry a k puku se následně dostal Tomáš Harkabus, na něhož už výborně chytající brankář Přerova zareagovat nedokázal. Domácí se však zanedlouho vrátili do hry přesilovou hrou. V ní si vypěstovali pořádný tlak a když už Neužila nepodržela branková konstrukce, zasahoval podobně skvěle jako Klimeš na opačné straně. Domácí převaha se v závěru přelila na stranu Jihlavy, která hrála přesilovku. Tu si ale nakonec přenesla až do prodloužení, které bylo pro Zubry páté v řadě. A potřetí za sebou odjeli z ledu s červeným výsledkem. Přerovští sice zbývající část oslabení ubránili, těsně po jeho konci však poblíž tyče rozhodl Jiří Fronk.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Soupeř byl velice silný, aktivnější, vyhrával souboje. Nemohli jsme se s tím vyrovnat. Přesto jsme otočili skóre, měli jsme tam i dva samostatné nájezdy, které by zápas asi mohly výrazně změnit. Ve třetí třetině jsme dobře sehráli přesilovku, ale nepomohli jsme si v ní. Závěr byl infarktový. Byli jsme na puku a zlomená hůl nás poslala do oslabení. Soupeř to v prodloužení zvládl. Bod musíme s pokorou brát.

Viktor Ujčík (HC Dukla Jihlava): Zápas byl trochu na houpačce. Výborně jsme do něj vstoupili, domácím to moc nešlo. Ztráceli spoustu puků a přehrávali jsme je. Naše bolest od začátku sezony je ale hrozně malá produktivita, nedokázali jsme odskočit na víc než jeden gól. Bylo nám jasné, že v kabině domácích se asi bude něco dít – a bylo to znát. Ve druhé třetině jsme nejprve inkasovali po chybě v oslabení. Soupeř se dostal na koně a do přestávky jsme moc nestíhali. Byli jsme rádi, že jsme dostali už jen jeden gól. Třetí část byla vyrovnaná, s šancemi na obou stranách. Podařilo se nám vyrovnat a do prodloužení jsme šli s přesilovkou. Trefili jsme tyčku, s návratem domácího hráče se nám tam pak podařilo domlátit vítěznou branku.