Zubrům nepomohlo ani šest přesilovek, v domácím prostředí podlehli Litoměřicím

P ř e r o v – Hokejisté Přerova sice ukončili čekání na vstřelený gól, ve 26. kole Chance ligy ale prohráli s Litoměřicemi 1:2. Svěřence trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře poslal do vedení Šoustal, který modrožlutý dres oblékl po více než měsíci. Stadion ale ještě v první třetině dokázal odpovědět zásluhou Kadlece. O výsledku utkání pak rozhodla 45. minuta, ve které Klimeše překonal obránce Marcel. Zubři vyrovnání nedocílili ani při závěrečné převaze šest na čtyři. Celkově doma nevyužili šest přesilových her.
26.kolo, sobota 4.12.2021
HC ZUBR Přerov - HC Stadion Litoměřice
1:2
(1:1, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 15. Šoustal (M. Svoboda, Kubeš) – 18. Kadlec (Přikryl, Černohorský), 45. Marcel (Routa, Přikryl). Rozhodčí: Ondráček, Tvrdoň – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 604. Střely na branku: 33:31. Zblokované střely: 9:9. Vhazování: 19:26. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Klimeš – Hrabal, Kubeš, Hrdinka, Černý, Krisl, Ševčík – Jakub Svoboda, Herman, Süss – Šoustal, Kratochvil, M. Svoboda – Novák, Dvořák, Doležal – Indrák, Král, Sebera
Tomáš Král – Pinkas, Marcel, Holý, Výtisk, Černohorský, Klikorka, Kottek – Routa, Přikryl, Válek – M. Procházka, Jícha, O. Procházka – Kadlec, Kracík, Malát – Smola, Koláček, Urban

V úvodu zápasu byli aktivnější Zubři a už ve čtvrté minutě mohli jít do vedení. Süssovu střelu dorážel Herman, nakonec jej ale stihl odzbrojit Pinkas. Dobré šance měli i Jakub Svoboda s Kratochvilem, ani Klimeš se však nenudil, když mu hořelo brankoviště v závaru po střele Válka. V patnácté minutě přišla jako blesk z čistého nebe rána Tomáše Šoustala, jenž překonal Krále zdálky od mantinelu. Domácí vedení ale dlouho nevydrželo. Za tři minuty dostal zpoza branky do ostrého úhlu puk Martin Kadlec, který Klimeše prostřelil na bližší tyči.

Stadion se na začátku druhé třetiny provinil hrou v šesti, ani třetí přesilová hra ale Zubrům nevyšla. Utkání přesto pokračovalo v rychlém tempu a bez častých přerušení. V polovině zápasu musel Král hasit podobný požár jako Klimeš předtím, i on si ale ve spleti holí puk našel a hru přerušil. Ubránit se poté zvládli i Hanáci a ze hry začali mít více. Z několika dobrých šancí však žádný gól nevytěžili a do šaten se šlo opět za stavu 1:1.

Skóre se však ve 45. minutě změnilo. Prostor se otevřel Patriku Marcelovi, který si na ose hřiště sjel blíž a přesnou střelou zápěstím poslal Litoměřice do vedení. Tím vzal Zubrům vítr z plachet. Domácí se museli dvakrát bránit v oslabení a vynikat tak musel Klimeš, který zneškodnil několik litoměřických tutovek. Čtvrtou porážku z posledních pěti zápasů tím ale neodvrátil, jelikož Přerovští se už do pořádného tlaku nedostali.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): Hodnocení je těžké, prohráli jsme 1:2 s dobrým soupeřem. Kluci od prvního do posledního odpracovali celých šedesát minut. Chybí nám ale trocha klidu v zakončení, tam se teď bohužel ztrácíme a nedáváme branky. Samozřejmě také víme, že nevyužíváme přesilovky. Nic než víra, že se to zlepší, nám nepomůže.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Strašně důležité bylo, že jsme po dlouhé cestě přežili první třetinu. Stav 1:1 byl pro nás skvělý, tam jsme asi lepší nebyli. Od druhé části se náš výkon zvednul a byl to vyrovnaný zápas. Výborně jsme vyřešili jednu situaci ve třetí třetině, kdy jsme z druhé vlny duel rozhodli. Velice podstatné také bylo, že jsme skvěle odehráli oslabení. Bylo jich šest a kluci to v nich výborně odbránili. To byl klíč k zápasu, jsou to pro nás hrozně cenné body.