Zubrům doma skvěle vyšel závěru zápasu, semifinále s Porubou je vyrovnáno!

P ř e r o v – Za nepříznivého stavu 0:1 se semifinálová série s Porubou přesunula do MEO Arény, kde se Zubři snažili odvrátit hrozbu dalšího zhoršení své pozice. Ostravané v úvodu chvíli vedli a dokázali krátce před koncem druhé třetiny srovnat. Třetí tercie už ale patřila Zubrům, kteří třemi góly zpečetili vítězství 5:2! V těžkých chvílích tým podržel brankář Sklenář, jenž musel už na začátku střídat zraněného Vojtka. Do zápasového tempa se naopak vrátil útočník Jiří Goiš. Třetí utkání série hostí v úterý led Poruby.
SF2, neděle 9.3.2014
HC ZUBR Přerov - HC RT TORAX Poruba
5:2
(2:1, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 17. Goiš (Osina, Sedlák), 19. Kovařík (Goiš), 51. Haloda (Kolář), 58. Vlček (Brančík), 59. Sakrajda (Haloda) – 4. Vrána (Sedlář), 40. Vrána. Rozhodčí: Dědek, Slavka – Matěj, Vožda. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2284. Střely na branku: 31:34. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2.
Vojtek (9. Sklenář) – Pala, Osina, Janota, Vlček, Kudělka, Běhal, Haloda, Kundrátek – Goiš, Sedlák, Kovařík – Sakrajda, Brančík, Ditrich – Šťastný, Kolář, Blinka – Školoud, Kratochvíl M., Málek
Tihlář – Vajda, Šindelář, Hruzík, Peslar, Wolf, Slavík, Prokop, Javín, Graca – Sedlář, Krayzel, Kilnar – Zachar, Vrána, Pechanec – Pavlačka, Chaloupka, Vaněk – Buček

První větší šance se před pěkně zaplněnými tribunami zrodila ve 3. minutě, ale Kovaříkova rána byla zblokovaná. Ostravanům naopak úvodní ohrožení brány vyšlo daleko lépe. Hodně prostoru před Vojtkem dostal Lukáš Vrána a střelou mezi betony načal gólový účet. Zubři se pak těžko dostávali do svého obvyklého náporu, obrana Poruby jim dělala potíže, navíc přišel faul Sedláka a další složité chvíle. Javínovu tečovanou střelu Vojtek těžkým zákrokem vyrazil a při přerušení musel střídat.

Náhradník Sklenář byl pak několik minut bez práce. Zubři totiž nebyli se stavem 0:1 nikterak spokojeni. Mezi 10. a 12. minutou dokonce hráli přesilovku pět na tři, ta však gólový efekt neměla. Přesto se však ještě do závěru úvodní části na tribunách slavilo, a hned dvakrát! V 17. minutě domácí vyrazili do rychlého útoku, který po oku lahodící souhře zakončil navrátilec do sestavy Jiří Goiš. Stejný hráč měl prsty i v další povedené akci, kdy Lubomír Kovařík střelou do šibenice otočil skóre na 2:1.

Druhou tercii zahajovali Zubři oslabením, které Poruba toužila potrestat. Sklenář se však v bráně činil, když zlikvidoval prudké střely Kilnara a Prokopa. Velkou příležitost měl pak také Hruzík, ale ani on si na gólmana Zubrů nepřišel. Ostravané byli v této pasáži lepším týmem, jenže ve 30. minutě mohli inkasovat potřetí. Goiš totiž dorážel u tyče po Kovaříkově přihrávce, kde Tihlář na poslední chvíli postavil svůj beton.

Zakrátko hrála pro změnu Poruba přesilovku pět na tři, také však tuto velkou možnost promarnila. Zubři více než minutu složitého oslabení zvládli bez úhony, Sklenář musel řešit jen ránu Javína. Přesto se však RT TORAX poté radoval z vyrovnání. Chybělo osmnáct vteřin do konce třetiny, když vznikl před Sklenářem velký závar a po dorážce Lukáše Vrány se kotouč dostal těsně za brankovou čáru.

Na začátku třetího dějství ohrožoval Tihlářovu klec Blinka. Přerovský útočník si dobře najel, ale střelou ani následnou dorážkou neuspěl. O malou chvíli později se dění na ledě přeneslo před Sklenáře, který výborným zákrokem podržel svůj tým v dalším oslabení. Spolupráce Pechance se Sedlářem volala po gólu, Sklenář však v rozkleku zabránil porubskému vedení.

Nevyužití této šance Přerov velmi tvrdě potrestal a v závěru to byli již Zubři, kdo se více chopil taktovky. Kolář poslal kotouč do jízdy Marku Halodovi, který se s ničím nepáral a Tihláře dělovkou prostřelil. Hosté ještě ohrozili přerovskou svatyni střílejícím Šindelářem, ale zanedlouho inkasovali počtvrté. U modré čáry se napřáhl Tomáš Vlček, na jehož parádní ránu Tihlář nestačil ani zareagovat. Definitivní podobu výsledku pak dala trefa Petra Sakrajdy do opuštěné klece. Ostravanům závěrečná power play vůbec nevyšla. Po výsledku 5:2 se tak podařilo Zubrům vyrovnat stav semifinálové série, která pokračuje již v úterý třetím zápasem.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Znovu první třetina patřila nám a druhá naopak soupeři. V té třetí se na naší stranu přiklonilo štěstí, ale myslím si, že jsme si to vítězství zasloužili. Hlavně za to, jak kluci bojovali. I přes zranění dvou klíčových hráčů Martina Vojtka a Zdeňka Sedláka dnes bereme důležitý bod my.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba): Myslím si, že jsme viděli velice pěkné utkání. Rozhodla ho naše chyba ve třetí třetině, když obránce nedal puk do třetiny. Nedá se nic dělat, je to 1:1 na zápasy a jedeme dál.