Zubři „oškubali“ Jestřáby, regionálního rivala na jeho ledě potupili sedmi góly

P r o s t ě j o v – Téměř kompletní je výčet odehraných přípravných zápasů hokejistů Přerova. V posledním na soupeřově hřišti si svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře pořádně zastříleli. Prostějov v hanáckém derby smetli vysoko 7:0. Třikrát přitom skórovali v přesilovkách a dvakrát také při vlastním oslabení. O výsledku rozhodla už první třetina, ve které se MEO dostala do čtyřbrankového náskoku. Brankáři Holík a Postava ani jednou neinkasovali.
přát., čtvrtek 27.8.2020
LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov
0:7
(0:4, 0:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Süss (Dvořák), 8. Hrabal (Král, Pšurný), 12. Pšurný (Doležal, Král), 19. Král (Štefka), 30. Dostálek (Pšurný, Hrabal), 32. Doležal (Pšurný, Gréč), 39. Doležal (Král, Dostálek). Rozhodčí: Cabák, Fiala – Barteček, Hranoš. Vyloučení: 5:8, navíc Hefka (Prostějov) 5 minut + do konce utkání. Využití: 0:3. V oslabení: 0:2. Diváci: ---. Střely na branku: --:--. Průběh utkání: 0:7.
Bláha – Sova, Hrdinka, Piegl, Takáč, Staněk, Matyáš, Hefka, Pěnčík – Hrníčko, Vachutka, Motloch – Pšenička, Žálčík, Gago – Novák, Kaut, Mrázek – Bartoš, Chlán, Janeček – Ouřada
Holík (30. Postava) – Král, Hrabal, Zbořil, Forman, Dřímal, Kučeřík, Gréč – Dostálek, Pšurný, Doležal – Číp, Hejcman, Svoboda – Štefka, Dvořák, Süss – Ryšavý, Indrák, Dobša

Zubři nastoupili do zápasu s velkou chutí a první třetinu doslova ovládli. Skóre modrožlutí načali při vlastním oslabení, když Dvořák z přečíslení sice netrefil bránu, ale Jan Süss zpoza ní překvapil Bláhu. Pro další minuty Přerovu pomohl faul Hefky, který zasáhl Hejcmana do hlavy a krku. V pětiminutové přesilovce pak Josef Hrabal prudkou ranou zvýšil na 2:0.

Výborný pohyb Zubrů dělal Jestřábům obrovské problémy. A skóre narůstalo dál. Ukázková kombinace přinesla třetí gól, který zařídil zblízka Roman Pšurný. O čtvrtý se mohl zakrátko postarat Štefka, jenže po Süssově přihrávce trefil tyč. Domácí zaměstnali brankáře Holíka až od patnácté minuty, ale střely Staňka a Hrníčka se neujaly. Poslední slovo úvodní části si tak vzali Zubři a zásluhou Filipa Krále už to bylo 4:0!

Druhé dějství otevřeli domácí přesilovkou, v ní však dobrou Staňkovu střelu nikdo nedokázal dorazit. Jestřábi se už dostávali před Holíka častěji, ten ale odolával. V polovině zápasu naopak znovu přišly chvíle Zubrů. Na 5:0 posunul skóre Vlastimil Dostálek, který v pádu ztečoval do brány Pšurného střelu. Zanedlouho už to bylo o šest, a to znovu v oslabení. Pšurný vysunul do brejku Tomáše Doležala, jenž si Bláhu parádně vymíchal a zavěsil.

Opaření Jestřábi se snažili něco vymyslet, i další jejich pokusy ale zlikvidoval brankář. Tentokrát již Postava, který v půli zápasu vystřídal Holíka. Minutu před koncem pak Přerované přidali ještě sedmou trefu. Král výborně zavezl puk do útočného pásma a narýsoval precizní přihrávku na Tomáše Doležala, který se z první nemýlil.

Třetí třetina už se dohrávala jen z povinnosti. Modrožlutí stále drželi taktovku a snažili se výrazné vedení ještě zesílit. V přesilovce si dobře sjel před bránu Gréč, ale Bláha jeho střelu vyrazil. Prostějovu ani dál nebylo přáno. Osm minut před koncem se uvolnil Bartoš, Postava však zasáhl ramenem a udržel soupeře na nule. Své šance pak neproměnili ani Matyáš s Hrdinkou, a tak si Přerov odvezl z ledu velkého rivala vítězství 7:0.

Jiří Šejba (LHK Jestřábi Prostějov): Dnes to tým po dobrých výsledcích, které jsme udělali, podcenil. Takto se nedá hrát, navíc proti takovému soupeři. Když nebudeme mít lepší pohyb, hru do těla a větší agresivitu, tak potom ten zápas dopadne, tak jako dnes. Přerov nám dal školení. V pohybu, v rychlé hře i v celkové spolupráci. Máme teď zase pro sebe inspiraci dál, jak pracovat. Dostali jsme dva góly v naší přesilovce, po tak dobrých signálech soupeře, to jim naši hráči sežrali. Kolikrát jsme se na sebe dívali, jak je možné, že to takto jde. Musím říct, že je dobře, že jsme dostali takový „nátěr". Ti hráči si z toho sednou na p**el a začnou pracovat, tak jak pracovali poslední dva zápasy.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): Výsledek pro nás není až tak důležitý, pořád jde o přípravu. Těší nás, že do zápasu nastoupilo šest mladých hráčů. Ať už juniorů nebo kluků kolem dvaceti let. Velice spokojení jsme s předvedenou hrou a s výkonem obou brankářů. Měli jsme za sebou šest těžkých duelů v Generali Cupu. Výsledkově se nám sice nedařilo, ale kluci se k tomu postavili velmi dobře. Nesešli z cesty, kterou jsme si nastavili, a proti Prostějovu na nich byla vidět chuť i energie. Věříme, že to přeneseme také do ligy.