Zubři zvítězili v Novém Jičíně a dostávají se do čela tabulky

N o v ý  J i č í n - V 7.kole 2.hokejové ligy zajížděli Zubři na led nebezpečného Nového Jičína. Ten byl lepší jen úvodních 10 minut. Pak ale Zubři hru vyrovnali, od začátku druhé třetiny se chopili vesla a začali "pádlovat" za dalším vítěžstvím, i když také druhá třetina skončila ještě nerozhodně. Hned zkraje poslední části hry se však Zubři ujali vedení a to až do konce zápasu nepustili. Na výsledku se ještě mohla podepsat série vyloučení v poslední třetině. Oba týmy hrály přesilovku 5 na 3, domácí poměrně dlouho i 4 na 3 a Meo mělo dokonce i jeden odložený trest. Zatímco domácí tuto příležitost nevyužili, Zubři při své početní výhodě těsně před koncem rozhodli o svém zaslouženém vítězství, které je díky prohře Vsetína vyneslo až na první místo tabulky.
7.kolo, sobota 1.10.2011
HK Nový Jičín - HC ZUBR Přerov
3:5
(1:1, 1:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 7. Andrýsek (Skaloš, Macháček), 28. Andrýsek (Štěpják), 49. Toman (Gulda) - 10. Pala (Kolařík, Goiš), 25. Sedlák (Kundrátek, Kolařík), 43. Ditrich (Krajíček), 48. Kotásek (Hanák, Kočara), 60. Kundrátek (Kolařík). Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Buly: 31:37. Střely: 28:41 z toho na branku: 20:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5.
Kozák - Horák, Andrýsek, Hruška, Pelikán, Gulda, Slavík - Štěpják, Macháček, Skaloš - Zedník P., Brynecký, Gebauer - Uhlár, Toman, Tomášek
Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Krajíček, Pospíšil - Kočara, Hanák, Kotásek - Sedlák, Kolařík, Kundrátek - Brančík, Menšík, Ditrich - Goiš, Blinka, Černý

Utkání přineslo přesně to, co se od něj očekávalo. Pozornou obranu na obou stranách, přes které se oběma soupeřům velmi obtížně procházelo a tak střel na bránu bylo oproti jiným zápasům o něco méně. Meo mělo větší část utkání sice převahu, ale zápas zůstal dramatický prakticky až do samého konce. V zápase dostaly příležitost všechny obranné i útočné řady Zubrů.

Zápas začal očekávaným náporem domácího celku a během úvodních 6 minut jsme zaznamenali celkem 10 střeleckých pokusů jičínských hráčů. Všechny však byly z větší vzdálenosti, do nebezpečnější šance Zubři svého soupeře prozatím nepustili. Domácí nezabrzdilo ani vyloučení obránce Guldy. Zubři se sice při něm dostali před domácího gólmana Kozáka, ale zapomněli na zadní vrátka a Nový Jičín se dostal do přečíslení 2 na 1. V útočném pásmu přihrál Skaloš na druhé straně najíždějícímu Andrýskovi a ten nezaváhal - v oslabení se tak domácí dostali do vedení 1:0. Končila 7.minuta a se Zubry to nevypadalo vůbec dobře. Naštěstí je nastartovala jejich první vyloženější šance v závěru 10.minuty. Kolařík našel dobře postaveného Palu a ten prudkou střelou asi z 10 metrů domácího gólmana Kozáka prostřelil - 1:1. Hra se okamžitě vyrovnala a Zubři si začali vytvářet i další velké šance. V 16.minutě prudce pálil těsně před Kozákem Brančík, ale neuspěl a stejný výsledek měly i další šance Meo : o minutu později střílel těsně před bránou z první Černý a asi 80 sekund před úvodní sirénou si akci 2 na 1 vypracovala dvojice Hanák - Kotásek. Za domácí už vážněji zahrozil jen Brynecký v 17.minutě.

Druhá třetina už patřila Zubrům, třebaže výsledek třetiny tomu nenapovídá. Stříleli třikrát častěji než domácí a začali z ostra hned od prvních sekund. Brzy jim to přineslo vedení. Ve 25.minutě založila pěknou kombinační akci útočná řada Sedlák - Kundrátek - Kolařík a první jmenovaný perfektně zakončil - 1:2. Meo v tlaku pokračovalo a zastavilo ho ve 28.minutě až Kolaříkovo vyloučení. Domácím stačilo 22 sekund. Po vyhraném buly uzamkli Zubry před Tihlářem a ještě za kruhy se po Štěpjákově pasu rozhodl vystřelit mezi hráči Andrýsek. Tihlář puk nemohl vidět a ten prošel až do sítě - 2:2. Zubry naštěstí gól herně nijak neovlivnil a v atacích na domácích svatyni nepolevovali. Dobré šance si vytvořili třeba Menšík, Kočara nebo Brančík. Nový Jičín byl pak nebezpečný už jen při svých dalších dvou přesilovkách. Při první z nich střílel ve 32.minutě na Tihláře těsně před přerovskou klecí Brynecký, naštěstí to měl ale na bekhend. Ve druhé si ve 35.minutě vypracoval čistou gólovku Slavík ale ani tentokrát se přerovskému hráči trest předčasně nezrušil. I přes svou převahu však Přerov nedokázal během této třetiny dát více než jeden gól.

Také poslední třetinu zahájilo tlakem Meo a po 134 sekundách se mu povedlo strhnout vedení na svou stranu. Ditrich původně naznačil přihrávku, ale nakonec zkusil na Kozáka vystřelit. Ten nejspíše očekával také pas a puk za jeho záda prošel - 2:3. Ve 46.minutě jěště mohl znovu vyrovnat Zedník, ale Tihlář své mužstvo podržel. Ve 48.minutě měla velká skupina přerovských fanoušků ještě větší radost, protože v početní výhodě Zubři svého protivníka uzamkli před Kozákem, v přesilovkovém postavení si dobře najel k levé tyčce Kozákovy svatyně nekrytý Kotásek a Hanákův pas na něj byl přesný - 2:4. O dvoubrankové vedení se však Zubři záhy sami připravili. Už po 27 sekundách špatně za brankou rozehráli, puk se odrazil od boční konstrukce branky k Tomanovi, kterého nikdo nehlídal a ten si s Tihlářem celkem snadno poradil - 3:4. Laciný gól tak vnesl do hry napětí až do samého konce. A ještě celé to hodně okořenila následující vyloučení. 7 minut před koncem dostali domácí výhodu přesilovky 5 na 3, která měla trvat 63 sekund. Nakonec skončila už po 24 sekundách vyloučením domácího Horáka a změnila se tak na početní výhodu 4 na 3. Během ní si zašel "prověřit pohodlnost" trestné lavice na jičínském zimáku i Krajíček a protože už dělal společnost dvěma svým spoluhráčům, musel si na počátek svého trestu ještě 14 sekund počkat. Domácí sice stříleli, ale s jejich pokusy neměl Tihlář větší potíže. Trochu ho jen vystrašila v 55.minutě Andrýskova střela od modré čáry, po níž chvíli nevěděl, kde má puk. Hattrick si ale domácí obránce nepřipsal. V závěru 58.minuty se dvojnásobná přesilovka zopakovala také na druhé straně. Domácí sice ubránili přesilovku 5 na 3, ale pokračující 5 na 4 už nikoliv. Kundrátek si šikovně najel z boku až před Kozáka a zamířil pod břevno domácí klece - 53 sekund před koncem tak rozhodl definitivně o vítězství Zubrů 3:5.

Bylo to sice drama až do konce, ale Zubři si dnes všechny body rozhodně zasloužili. Stále se tak vezou na vlně dlouhé už 6 vítězných zápasů po sobě. Dosud ještě nepřišli o žádný bod. A protože Vsetín zaváhal v Havířově, dostali se navíc do čela tabulky.

sestřih videozáznamu naleznete na TV ZUBR

Petr Kneblík (HC GEDOS Nový Jičín): Prvních deset minut byla naše hra velmi dobrá, dostávali jsme se i do šancí, ale proměnili jsme bohužel jen jedinou. Ve druhé třetině to bylo takové neurovnané z obou stran, kdy se lítalo nahoru dolů. Poslední třetina pak byla od pana rozhodčího velice smutná. Přijde nám na hokej tolik lidí a vidí tohle. Nicméně u třetího a čtvrtého gólu jsme udělali hodně chyb.

Lubomír Václavíček: (HC ZUBR Přerov): Spokojenost určitě je, akorát po první třetině jsme museli k kabině trochu zvednout hlas, protože takovým vlažným tempem bychom to utkání asi neuhráli. Poté už jsme byli hokejovější a lepší, než domácí. Mohli jsme ale využít více šancí. Pak by ten závěr nemusel být tak dramatický. To dvojnásobné oslabení jsme ale zvládli výborně.