Zubři zneškodnili také Břeclav, soupeř ani napodruhé nedokázal v Přerově skórovat

P ř e r o v – V cestě za dalším bodovým ziskem se Zubrům na domácím ledě postavila hodně nevyzpytatelná Břeclav. Soupeř se svým mladým kádrem opět přerovskému týmu kladl velký odpor a až do konce druhé třetiny držel nadějné skóre. Dvě trefy útočníka Davida Šťastného však přinesly zlom a protivník z jihu Moravy už pak neměl síly na zvrat. Tým Zubrů začal zcela jasně diktovat tempo a za výhru 4:0 mu náleží další tři body. Břeclav ani napodruhé nedokázala v Přerově vstřelit gól.
36.kolo, středa 28.1.2015
HC ZUBR Přerov - HC LVI Břeclav
4:0
(1:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Šebek (Procházka, Dostálek), 35. Šťastný D. (Sedlák), 39. Šťastný D. (Sedlák), 53. Goiš (Procházka, Šťastný D.). Rozhodčí: Koziol – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 947. Střely na branku: 41:28. Průběh utkání: 4:0.
Vojtek – Pala, Osina, Kudělka, Polák, Vlček, Andrýsek, Šťastný R. – Goiš, Sedlák, Šťastný D. – Šebek, Procházka, Dostálek – Kratochvíl Š., Kolář, Blinka – Helešic, Školoud, Málek
Klimeš – Směřička, Miklík, Höss, Dittrich, Vojáček, Fejt, Konečný, Kozel, Zháňal, Kučera, Tobola, Červenka, Beneš, Medřický, Buhaj, Průdek, Kubáč, Papp, Čápek

Diváci se první velké šance zápasu dočkali až v páté minutě utkání. Kudělka šikovně objel padajícího protihráče, ale vzápětí minul Klimešovu klec. Hosté zahrozili ještě v té samé minutě. Puk poskakoval na Vojtkově brankovišti a domácí se nakonec ubránili pouze za cenu faulu.

Zlomit nerozhodný stav mohl v osmé minutě přerovský Dostálek. Krásně našlápnul, dostal se za své strážce, jenže nenašel mezírku mezi betony hostujícího brankáře. Radost domácím fanouškům udělal až David Šebek. Podnikl podobný průnik jako před ním Dostálek. Sám před Klimešem se zachoval chladnokrevně a precizní forhendovou kličkou zasunul puk do břeclavské klece.

Břeclavským se málem podařilo vyrovnat o minutu později. Po dobře sehraném vhazování pálil z první Papp. Vojtek jeho pokus ramenem vyrazil a zneškodnil i následnou dorážku Kubáče. Zubři mohli odskočit na rozdíl dvou branek v posledních vteřinách úvodní části. Klimeš však stačil vyrazit šikovnou Kolářovu teč.

První polovina druhé třetiny příliš hokejové krásy nepřinesla. Domácí celek měl sice územní převahu a k dispozici i několik přesilovek, ovšem nedařilo se mu vypracovat si gólovou příležitost. Hosté toho dopředu také moc nenabídli. Výjimkou byla střela Medřického, která však trefila pouze zadní mantinel.

První opravdová příležitost domácích přišla po skvělém napadání Blinky. Ten vybojoval téměř ztracený kotouč pro Šimona Kratochvíla. Přerovský mladík však ani nadvakrát Klimeše nepřekonal. Diváci ale nemuseli smutnit dlouho. O necelou minutu později se kotouče v rohu útočného pásma zmocnil David Šťastný. Jako nůž máslem projel až před břeclavskou branku a nádherně bekhendem skóroval.

V závěru prostředního dějství se Zubři dočkali ještě jedné branky a byl to znovu David Šťastný. Sedlák mu pohotově přistrčil puk a přerovská „29“ se trefila přesně pod Klimešovu lapačku.

V poslední dvacetiminutovce už přerovští hráči jasně dominovali. Hosté sice zápas rozhodně nezabalili, ale na v pohodě hrající Zubry neměli. Domácí si vypracovali několik velmi zajímavých šancí. Polák se prokličkoval až před Klimeše, na kterého však již nevyzrál. Neuspěl ani Dostálek, jenž uháněl s Šebkem v oslabení na jediného obránce. Šebek mu krásně přihrál, ale přerovský útočník hostujícího brankáře neprostřelil.

Nakonec se ujala pohledná kombinace v 53. minutě. Procházka dostal nabito od Šťastného mezi kruhy. Neukvapil se a u pravé tyče našel zcela osamoceného Jiřího Goiše, který zasunul kotouč do prázdné branky.

Hosté z Břeclavi se snažili skóre alespoň kosmeticky upravit. Vojtek však všechny pokusy v závěru utkání zneškodnil a po velmi kvalitním výkonu si připsal další čisté konto.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Břeclav má lepší výsledky ve venkovních zápasech a tomu odpovídal i obraz hry v první třetině. Dobře bruslící soupeř byl zalezlý a čekal na brejkové situace. My jsme nezačali v dobrém tempu, chyběl nám rychlejší pohyb a důraz před soupeřovou brankou. Od druhé třetiny se to zlepšilo, soupeře jsme přehrávali, ale dost šancí zůstalo bohužel neproměněných. Převahu jsme ale naštěstí v závěru už vyjádřili i gólově. Třetí třetina byla o tom, jestli si budeme plnit stanovou taktiku. Zvládli jsme to, hráli jsme ukázněně a přidali čtvrtý gól. Bylo to oboustranně kvalitní utkání, ve kterém jsme soupeře přehráli.

Michal Konečný (HC LVI Břeclav): V první půlce zápasu to vůbec nebyl špatný hokej, byli jsme domácím vyrovnaným soupeřem. Všechno zlomila druhá a třetí branka, poté už se Přerov uklidnil a hrál si svoje. Na ledě kraloval. Brankář Klimeš nás uchránil ještě od většího debaklu, několikrát na nás najížděli v přečíslení. My holt góly nedáváme, a pokud je nedá někdo z trojice Kučera, Tobola, Červenka, nedá je potom asi nikdo. Ale Přerov je oproti nám někde jinde, mají v týmu veterány. To není jen Šťastný s extraligovými zkušenostmi.