Zubři zlomili kletbu třebíčského stadionu! Domů si odvezli výhru v prodloužení

T ř e b í č – I ve druhém utkání aktuální sezony Chance ligy hokejisté Přerova zvítězili. Svěřencům trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře se podařilo odčarovat zakletý stadion Třebíče, kde od návratu mezi profesionály čekali na výhru v soutěžním zápase. Horáckou Slavii zdolali po prodloužení, rozhodující gól obstaral Darek Hejcman. Předtím Zubři třemi brankami otočili skóre, a když si domácí vzali vedení zpět, dokázali se na ně dotáhnout. Modrožlutí sobotním úspěchem navázali na skalp Prostějova v hanáckém derby.
2.kolo, sobota 14.9.2019
SK Horácká Slavia Třebíč - HC ZUBR Přerov
4:5p
(2:0, 0:3, 2:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 15. Šťovíček (Michálek, Psota), 20. Král (Nedbal, Vodný), 42. Havránek (Šťovíček, Michálek), 51. Michálek (Šťovíček, Havránek) – 21. Navrátil (Černý), 35. Sýkora (Hejcman, Číp), 38. Číp (Zbořil, Kubeš), 55. Krisl (Navrátil), 64. Hejcman (Dufek). Rozhodčí: Barek, Vrba – Bohuněk, Zedník. Vyloučení: 5:4, navíc Nedbal (Třebíč) 10 minut osobní trest. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1973. Střely na branku: 24:42. Zblokované střely: 8:16. Vhazování: 27:47. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3, 4:5.
Jekel – Jenáček, Nedbal, Forman, Padrnos, Čejka, Furch – Kratochvíl, Nedvídek, Psota – Vodný, Šťovíček, Havránek – Malec, Král, Paták – Havlát, Michálek, Ferda
Petrásek – Krisl, Černý, Kubeš, Zbořil, Weinhold, Čáp – Doležal, Pšurný, Navrátil – Moučka, Hejcman, Číp – Goiš, Sýkora, M. Kratochvil – Dufek, Dvořák, Süss

Lepší vstup do zápasu měli Zubři, kteří se po dvou minutách mohli ujmout vedení. Číp s Hejcmanem byli v dobré příležitosti, ale šanci druhého jmenovaného Jekel zneškodnil. Při následné ráně Goiše dokonce zazvonila tyčka třebíčské klece. Přerov se ještě chvíli držel vpředu, ale poté aktivita přešla na stranu domácích. Pomohly k tomu přesilové hry. První faul Dufka sice Martin Šťovíček nepotrestal, ale druhý už střelou z levého kruhu ano.

Dufek následně pykal na trestné i potřetí a Zubři se tak museli dál bránit. Obrovskou šanci měl Petr Kratochvíl, ale narazil na skvěle roztaženého Petráska na brankové čáře. Přesto však domácí svůj náskok ještě do prvního klaksonu zvýšili. Půlminuty před koncem dostal Tadeáš Král ideální přihrávku od Vodného a prosadil se nad Petráskovo rameno.

Do druhé části Zubři vlétli skvěle. Už po 21 vteřinách se dostali k soupeři na dostřel zásluhou Jakuba Navrátila, který využil přihrávky Černého a zblízka se nemýlil. Najednou to byl znovu Přerov, kdo držel taktovku. Ve 27. minutě mohlo být ještě veseleji. Obránce Krisl totiž kotouč před Jekelem nepříjemně tečoval jen pár centimetrů vedle. Třebíčští se dostávali před Petráska s velkými obtížemi, přerovský kasař tak musel řešit pouze Havlátovu příležitost.

Ve 33. minutě už faulovali i domácí a Přerov svou výhodu proměnil ve vyrovnání. Jekel sice zakončení Hejcmana z blízkosti vyrazil, ale kotouč se dostal na hůl Tomáše Sýkory, který ranou bez přípravy stanovil skóre na 2:2, To bylo pro Zubry ještě větší vzpruhou a následoval obrat! Zbořil v polovině 38. minuty vysunul do brejku Radka Čípa, který si Jekela rozhýbal a zakončil na lapačku.

I třetí třetina přinesla rychlý gól, bohužel však do přerovské svatyně. Zubři nepokryli volného Tomáše Havránka, který se natlačil před brankoviště a srovnal. Šance na znovuzískání náskoku pak měli oba soupeři. Devět minut před koncem se to podařilo Třebíči a na světě byl druhý obrat, když David Michálek tečoval Šťovíčkovu střelu. Zubři se ale nevzdali a z přesilovky opět vyrovnali. Při obléhání brány bombou málem protrhl síťku od modré střílející Jiří Krisl.

Závěr hrací doby byl ve znamení dvojího vyloučení Třebíče, Přerov tak šel do prodloužení v přesilovce. Domácí se sice zuby nehty ubránili a Jekel pak předvedl skvělý zákrok proti Matouši Kratochvilovi, ale v čase 63:46 rozhodl Darek Hejcman. Čtyřiadvacetiletý centr prošel až k bráně a zakončil mezi betony, čímž zařídil export dvou velmi cenných bodů do Přerova.

Martin Sobotka (SK Horácká Slavia Třebíč): Když to vezmu od konce, tak tam jsme hráli hodně oslabení a nemuseli jsme mít ani ten jeden bod. Mrzí nás opět jedna věc. Jdeme do vedení 2:0 a znovu se opakovala historie z minulého zápasu v Budějovicích a ve druhé třetině jsme třikrát inkasovali. Musíme si pozorně rozebrat tu druhou třetinu, kde nás postihl dvacetiminutový výpadek a nakonec jsme o ten zápas přišli. V poslední třetině uděláme parádní otočku, ale pak přišly zase zbytečné fauly a nakonec bojujeme aspoň o ten jeden bod. Za to musíme hráče trošku pokárat, protože se nám to opakuje. Jinak děkuji klukům za bod, který v závěru vydřeli. Bobužel se k nám v závěru nepřiklonilo štěstí. Jedeme dál, nachystáme se na Chomutov a pokusíme se další body urvat v pondělí tam. Situace před rozhodujícím gólem byla sice sporná, ale chyba byla, že k tomu souboji vůbec došlo. V našem pásmu jsme si zbytečně dávali puk zadovkou. K tomu souboji tam vůbec nemělo dojít.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): Za dva body jsme nesmírně rádi, protože to vítězství se nerodilo lehce. Nevíme, z jakého důvodu nám utekla první třetina, s výkonem mužstva jsme tam nebyli spokojeni. Ve druhé třetině jsme se zvedli a ve třetí se to otáčelo nahoru – dolů. Můžeme si říct, že dva body z Třebíče jsou dobré, ale my se chceme soustředit hlavně na sebe. Zatím dostáváme góly hlavně po našich chybách a na to se musíme zaměřit. Znovu ale opakuji, že za dva body z Třebíče jsme nesmírně rádi.