Zubři získali první bod zvenku, v přestřelce s Porubou si vybojovali prodloužení

O s t r a v a – Hokejisté Přerova poprvé v letošní sezoně Chance ligy bodovali na hřišti soupeře. V přestřelce proti Porubě prohráli 5:6 po prodloužení. Zubry mohly v základní hrací době mrzet početní výhody a nevýhody – jednou inkasovali během vlastního oslabení, dvakrát při vlastní přesilovce. Poté se však dotáhli na nejtěsnější možný rozdíl ve skóre a krátce před koncem nasměrovali duel do prodloužení. V něm zařídil druhý bod pro domácí Jenyš.
6.kolo, středa 29.9.2021
HC RT TORAX Poruba - HC ZUBR Přerov
6:5p
(1:1, 4:2, 0:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Toman (Jenyš, Houdek), 21. Špaček (Szathmáry), 25. Kozák (Szathmáry, Guman), 29. Stloukal (Gřeš, Vachovec), 38. Stloukal (Houdek, Husa), 63. Jenyš (Bitten, Houdek) – 3. Doležal (Šoustal, Pšurný), 32. Král (Šoustal, Fencl), 33. Doležal (Pšurný, Dluhoš), 43. Pšurný (Doležal, Süss), 60. M. Svoboda (Süss, Dvořák). Rozhodčí: Koziol, Ondráček – Konvička, Kučera. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 680. Střely na branku: 40:44. Zblokované střely: 7:6. Vhazování: 36:40. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3, 5:3, 5:5, 6:5.
Muštukovs – Husa, Houdek, Voráček, Žovinec, Kozák, Szathmáry, Urbanec – Korkiakoski, Vachovec, Stloukal – Špaček, Toman, Jenyš – Gřeš, Bitten, Guman – Brodek, Hotěk, Kanko
Postava – Hrabal, Černý, Seemann, Krisl, Gréč, Dluhoš – Süss, Pšurný, Doležal – Král, Kratochvil, Jan Svoboda – Novák, Dvořák, M. Svoboda – Šoustal, Fencl

V den zápasu oslavil 31. narozeniny Tomáš Doležal. Po dvou a půl minutách první třetiny si k nim nadělil dárek, když zblízka poslal kotouč za Muštukovse. Na druhé straně Postava betonem zastavil najetého Jenyše a lapačkou pokryl ránu Voráčka. Poruba vyrovnala po rychlém brejku, který zakončil Radim Toman. Zanedlouho Muštukovs vychytal Doležala a Bitten před ležícím Postavou nastřelil břevno.

Zkraje druhé třetiny hrál Přerov první přesilovku, skórovali ale domácí. Marek Špaček projel z obranného pásma do útočného a zamířil nad lapačku Postavy. Z pravé strany poté neuspěl Šoustal a Slezané dvakrát udeřili. Nejprve se v početní výhodě prosadil Lukáš Kozák, následně dorazil puk do sítě Petr Stloukal.

Zubři si vzali oddechový čas a dvěma brankami krátce po sobě se dostali zpět do hry. Ve 32. minutě Muštukovse ranou do horního rohu překonal Tadeáš Král. Vzápětí pronikl do šance Dluhoš a připravil gól Tomáši Doležalovi. Poruba znovu odskočila během přerovské přesilovky. Houdkovu střelu vyrazil Postava k Petru Stloukalovi, jemuž stačilo trefit odkrytou část branky.

Hosté v úvodu třetího dějství snížili na rozdíl jediného gólu, Doležalovu nabídku usměrnil mezi tři tyče Roman Pšurný. Domácí odpověděli velkými možnostmi, Špaček, dorážející Toman ani unikající Brodek si však na Postavu nepřišli. Muštukovs zase na hrudi ukryl bekhend Süsse.

Hanáci se snažili vyrovnat a jedenáct sekund před koncem uspěli. Z pravého kruhu našel volné místo v postoji Muštukovse Matěj Svoboda. Rozhodnutí přišlo v 63. minutě prodloužení. Po průniku Bittena, který atakoval Postavu a zabránil mu v chytání, ukončil utkání Pavel Jenyš.

Jiří Šejba (HC RT TORAX Poruba 2011): Celý zápas šel nahoru dolů, to prostě nejde. Tým musí začít hrát zodpovědně, trpělivě a mít přehled ve hře. Jsou tady dobří hráči, ale ne až tak dobří, aby si na ledě mohli dělat, co chtějí. To je celé. Za stavu 4:1, kdybychom všechny ty věci dodrželi, je to v pohodě, vyhraný zápas, tři body. Nevím, co říct víc.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Hodnocení bych rozdělil na dvě části. První část – naprosto zbytečné góly, jak v našich přesilovkách, tak v oslabení. Druhá část – dvakrát jsme se vrátili do zápasu, za stavu 1:4 a 3:5. V tomhle směru je bodík dobrý. Ale jsme rozčarovaní z toho, jaký gól padl v prodloužení. Jsou tam čtyři rozhodčí... takové branky by padat neměly a neměly by rozhodovat zápas.