Zubři zdolali Opavu také ve druhém utkání, málem však v závěru doplatili na fauly

K r a v a ř e – Po týdenní přestávce Zubři odehráli další přípravný duel a šlo tentokrát o odvetu s mužstvem Opavy, kterou ve čtvrtek hostila Buly Aréna v Kravařích. Přerovský tým začal velmi dobře a vypracoval si tříbrankový náskok, ale ve třetí třetině málem o něj přišel. Slezan totiž postavila na nohy série přesilovek, Zubři však slepená oslabení až na jednu výjimku zvládli a zdolali Opavu i podruhé, tentokrát 4:3.
přát., čtvrtek 28.8.2014
HK Opava - HC ZUBR Přerov
3:4
(0:1, 1:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 35. Vítek (Musial, Svoboda), 52. Vítek (Měch, Baďura), 58. Vrabel (Měch, Galvas) – 7. Kratochvíl M. (Zbořil), 28. Goiš (Sedlák, Škumát), 32. Šebek (Procházka, Kratochvíl Š.), 53. Goiš (Janota). Rozhodčí: Klapetek – Pelc, Vengřín. Vyloučení: 5:9, navíc Andrýsek (Přerov) 10 minut osobní trest, Škumát (Přerov) 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Střely na branku: 38:29. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 3:4.
Šafránek – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Pavelek, Mosler, Černý T. – Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Vaněk, Wolf, Musial, Černý L., Baďura, Svoboda, Chalupa
Vojtek – Pala, Vlček, Janota, Kudělka, Andrýsek, Zbořil, Polák – Goiš, Sedlák, Škumát, Šebek, Procházka, Kratochvíl Š., Blinka, Škorík, Dostálek, Lehečka, Kratochvíl M., Kundrátek

V první třetině nepředvedl Slezan povedený výkon. Za celých dvacet minut ohrozil více branku soupeře pouze Svoboda svou střelou z pravého kruhu. To Přerov byl aktivnější, v páté minutě zklamal ve vyložené šanci Šebek, o dvě minuty později se už ale nemýlil Matouš Kratochvíl a svou dorážkou poslal hosty do vedení. Do konce třetiny se ještě mohl prosadit Vlček, brankář Šafránek však svůj tým podržel.

Druhá část se nesla ve znamení četných vyloučení. Zatímco první dvě početní výhody Opavy nedokázali domácí využít, Přerov se v té své trefil velmi rychle, v osmadvacáté minutě skóroval Jiří Goiš. Další branku přidal v třicáté druhé minutě David Šebek a Slezan vypadal na ručník, přesto se doslova z čistého nebe prosadil Jakub Vítek a snížil tak na 1:3.

Do třetí periody jakoby nastoupil jiný Slezan, než hrál doposud. Že to Zubři nebudou mít ještě lehké naznačil hned zkraje Musial, který se krásně protáhl kolem soupeřova beka a jen tak tak, že nepřekonal Vojtka. Další perfektní příležitost nevyužil ani Chalupa, který zasáhl jen beton hostujícího brankáře. Přerov byl pasivní a k bránění si pomáhal fauly. Dlouhou dvojnásobnou přesilovku sice Slezané nevyužili, když hrál Přerov zase v pěti se ale dokázal prosadit svým druhým gólem Jakub Vítek.

Místo tlaku na snížení přišla studená sprcha, několik vteřin po zásahu domácích vrátil hostům dvoubrankové vedení Jiří Goiš. Na konci zápasu se na ledě pěkně jiskřilo, pětiminutovým trestem + osobním do konce utkání byl za úder do oblasti hlavy a krku vyloučen Škumát. V prodloužené přesilovce ještě snížil Lukáš Vrabel, což bylo ale ze strany Slezanu všechno. Přerov si tak z Kravař odvezl vítězství 4:3.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): První polovinu utkání jsme i díky aktivitě zvládli. Soupeř trošku převzal iniciativu v té třetí třetině. Bylo to dáno i tím, že jsme byli často vylučování, což můžeme přikládat i únavě či přemíře snahy. Domácí se tak dostávali během početních výhod více do tlaku a z toho také těžili. Utkání splnilo svůj účel. Vyzkoušeli jsme některé hráče z plného tréninku. Během utkání jsme navíc museli poněkud improvizovat, neboť se nám dva hráči zranili a třetí musel odstoupit pro technický problém s bruslí.