Zubři zastavili Třebíč a svoji sérii prodloužili. Horáky zdolali po téměř dvou letech

P ř e r o v – Na duel dvou týmů se sedmizápasovou šňůrou výher došlo ve 31. kole WSM ligy. To znamenalo konec pro spanilou jízdu hostující Třebíče, kterou Zubři na vlastním ledě skolili v poměru 4:0. Přerovské vítězné tažení se tak natáhlo už na osm utkání v řadě. Horáky přitom Hanáci na soutěžním poli pokořili po skoro dvou letech.
31.kolo, pondělí 18.12.2017
HC ZUBR Přerov - SK Horácká Slavia Třebíč
4:0
(0:0, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 29. Šlahař (Malina, Sýkora), 33. Šlahař (Sýkora), 47. M. Kratochvíl (Š. Kratochvíl), 57. Plášek ml. (Pšurný). Rozhodčí: Obadal, Vrba – Novák, Wesley. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1547. Střely na branku: 23:26. Zblokované střely: 4:5. Vhazování: 24:31. Průběh utkání: 4:0.
Šimboch – Malina, Chmelíř, Novotný, Zbořil, Pala, Běhal – Doležal, Sýkora, Šlahař – Procházka, Pšurný, Plášek ml. – Goiš, Popelka, Fryšara – Š. Kratochvíl, M. Kratochvíl, Gago
Jekel – Vágner, Kaláb, Čejka, Hort, Půža, Furch – Erat, Dolníček, P. Kratochvíl – Vodný, Kusko, Kristl – Zohorna, Diviš, Horký – Malec, Král, Mlynář

Oba týmy hrály zápas po více než týdnu, nastoupily proto s velkým elánem. Zubři ale měli v úvodu více ze hry. A také několik nadějných šancí. Nejprve Sýkora prověřil Jekela střelou a zanedlouho Pláškovu ránu dorážel Novotný. Hosté se dostali před Šimbocha až v minutě šesté, to střílel neúspěšně od modré čáry Vágner.

Další velkou možnost měl Král, ještě vloni hráč Přerova, který se prosmýkl k bráně a Šimboch musel ostře zasahovat. Horácká Slavia poté nevyužila dvě přesilové hry. V té druhé paradoxně mohla inkasovat, když útočný výpad s jedovatou střelou předvedl Procházka, který ještě pak těsně vedle tečoval Palovu dělovku. V závěru první části neuspěl ani velmi dobře postavený Vodný, a tak po první třetině platil bezbrankový stav.

Úvod druhé části otevřelo neúspěšné přerovské přečíslení, ale pak si znovu Třebíč zahrála přesilovku. V ní měl obrovskou šanci Zohorna, který střílel k tyči, Šimboch však skvěle puk vyrazil betonem. Opět pak měli šanci v oslabení i Zubři, když unikl Popelka a ostrou ranou vyprášil Jekelovy betony. Ve 29. minutě se poprvé vylučovalo na straně Třebíče a modrožlutí s přesilovkou naložili skvěle. Po Malinově ráně se puk odrazil na hůl Jakuba Šlahaře, na jehož dorážku už Jekel nestačil.

Hlasujte pro trefu Jiřího Goiše v anketě Gól měsíce WSM ligy!

Na webu TVCOM.cz stále probíhá hlasování o nejlepší gól WSM ligy za měsíc listopad. Mezi pěti soutěžícími je i útočník Jiří Goiš se svou parádní trefou do sítě Kladna. Hlasujte pro ni!

Třebíč se pak na chvíli usadila v útočném pásmu, ale nic z toho nevytěžila. Ba co víc, od 32. minuty už ztrácela dva góly. Opět to byl Jakub Šlahař, kdo rozradostnil MEO Arénu. Nabral rychlost po křídle a bombou pod vyrážečku překonal Jekela podruhé. V závěru Šimboch pokryl ostrou ránu Mlynáře a faul Malce poslal hosty na přelomu druhé a třetí třetiny znovu do oslabení.

Hru ve čtyřech Horáci velmi dobře zvládli a sami mohli brzy snížit, jenže na Šimbocha si nepřišel ani střílející Petr Kratochvíl. To přerovský Matouš Kratochvíl byl za chvíli vyvoláván publikem. Po obrovské chybě obránců Třebíče měl totiž dostatek prostoru na zakončení a překonal Jekela mezi betony.

V dalších minutách hosté velmi často ohrožovali přerovskou bránu a toužili stáhnout gólové manko, avšak neúspěšně. Petr Kratochvíl pohořel na Šimbochově lapačce, Třebíčským nevyšlo ani přečíslení Vodného s Kristlem a zakrátko i rána Dolníčka, který číhal za obranou Zubrů.

Ze strany domácích tak přišel rozhodující úder. Jekel sice nejprve Karlu Pláškovi mladšímu skvělým zákrokem pokazil radost z gólu, ale necelé tři minuty před koncem už nestačil na jeho chytré zakončení ze strany. Přerov tak zdolal Třebíč po téměř dvou letech a prodloužil svoji úspěšnou sérii už na osm zápasů!

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Jsem nesmírně rád, že jsme po pauze vstoupili do soutěže zase vítězně. Je to moc důležité jak pro psychiku mužstva, tak pro jeho sebevědomí. Myslím si, že po trochu rozhárané první třetině jsme od druhé části byli lepším týmem. Diktovali jsme tempo utkání a snad až v závěru jsme trošku povolili. Za tři body jsem rád a stejně tak mě těší, že to po dlouhé době nebyl zápas, který se rozhodoval až v závěrečných minutách a vteřinách.

Martin Sobotka (SK Horácká Slavia Třebíč): V zápase jsme podle mě propadli ve dvou věcech. Trápili jsme se v přesilovkách, do poloviny utkání jsme měli tři a neproměnili jsme ani jednu. Zato soupeř hned ze své první přesilovky skóroval. Také nás trápila produktivita, do třetí třetiny jsme nastoupili za stavu 2:0 z pohledu domácích a měli snad pět, šest gólovek. A přitom jsme ani netrefili bránu. Rozhodly tedy přesilové hry a produktivita soupeře.