Zubři zakončili základní část výhrou, sestupující Benátky vyprovodili pěti góly

B e n á t k y n / J – Hokejisté Přerova porazili v 51. kole Chance ligy Benátky nad Jizerou 5:2 a bodovou sérii natáhli na pět zápasů. Proti farmě extraligového Liberce, která druhou nejvyšší soutěž opouští, šli v první třetině do dvougólového vedení. Středočeši sice v prostřední dvacetiminutovce snížili na rozdíl jediné branky, Zubři se však opět mohli spolehnout na přesilovky. Během poslední části potrestali oba soupeřovy fauly a u řeky Jizery uspěli po více než roce. V základní části získali celkově 82 bodů.
51.kolo, středa 2.3.2022
HC Benátky nad Jizerou - HC ZUBR Přerov
2:5
(1:3, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 10. Dušek (Špaček, Kunst), 26. Dlouhý (Gajda, Wiencek) – 5. Š. Kratochvil, 11. Pechanec (Král, Ševčík), 11. Doležal (Sebera), 47. Jan Svoboda (Dvořák, Kubeš), 56. Král (Ševčík, Pechanec). Rozhodčí: Čáp, Zavřel – Beneš, Dědek. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 160. Střely na branku: 24:25. Zblokované střely: 2:4. Vhazování: 31:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:5.
Žajdlík – Kolmann, Hladík, Kunst, Kollert, Hampl, Patzelt – Gajda, Dušek, Špaček – Zajíček, Dlouhý, Wiencek – Cikhart, Pabiška, Vomáčka – Křepelka
Petrásek – Gréč, Kubeš, Dluhoš, Černý, Krisl, Ševčík – Jan Svoboda, M. Kratochvil, Doležal – Š. Kratochvil, Süss, M. Svoboda – Král, Pechanec, Herman – Indrák, Dvořák, Sebera – Novák

Přestože už výsledek zápasu nemohl nijak ovlivnit postavení v tabulce, začalo se ve slušném tempu. Rychle mohl skórovat Doležal, Žajdlík jej ale vykryl. Takové štěstí už však neměl o minutu později, když benátecká obrana propadla a pláchl jí do nájezdu Šimon Kratochvil. Benátky po faulu Nováka dostaly k dispozici přesilovku a čtyři vteřiny po jejím konci srovnaly. Špaček našel zpoza branky Antonína Duška a ten bleskově svoji příležitost proměnil.

Zubři však byli důrazní a o minutu později už si brali vedení zpět. Ze skrumáže před Žajdlíkem si vylovil kotouč Antonín Pechanec a překonal roztaženého brankáře bekhendem. Za 29 vteřin už MEO slavilo vedení 3:1. Tomáš Doležal využil momentu překvapení a od levého mantinelu se trefil parádně do šibenice.

Ve druhých třetinách se letos často více daří soupeřům Přerova. To platilo i v posledním kole. Těsné dotírání na brankovišti skončilo tyčí Gajdy, nakonec ale vedle branky uspěl Adam Dlouhý, jenž přetlačil Petráskovu brusli. Benátky si dokázaly vypracovat několik zajímavých šancí, ke srovnání na 3:3 jim však nestačily ani dvě přesilovky.

To Zubři ve využívání početních výhod pokračují, když ve 47. minutě Dvořák nabil Janu Svobodovi a ten svoji dělovku umístil mezi Žajdlíkovy betony. Přerovští si hlídali dvoubrankové vedení, když se jim naskytla možnost zahrát třetí přesilovku v zápase. Ševčík zaregistroval clonu před brankářem, kde se angažoval i Tadeáš Král a právě jeho teč přinesla druhé využití. Páté MEO tak na ledě sestupujících Benátek nezaváhalo a do play-off půjde se skvělou bilancí jedenácti výher z posledních třinácti kol.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Nevyšla nám první třetina, v níž nám soupeř odskočil. Ve druhé třetině jsme zlepšili pohyb a sahali jsme po vyrovnání, ale selhali jsme v přesilových hrách. Ve třetí třetině si naopak právě Přerov pojistil vítězství v přesilovkách.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Výsledek zápasu nemohl nic změnit ani u nás ani u soupeře, přesto bylo k vidění solidní tempo hry. Pro nás šlo o poslední utkání před play-off, chtěli jsme si potvrdit výkonnost. Podařily se nám přesilovky, první i třetí třetina byly z naší strany dobré. Druhá část vyzněla spíše pro domácí. Celkově ale můžu říct, že zápas probíhal tak, jak jsme si představovali.