Zubři zakončili základní část výhrou, duel se Sokolovem ukončila trefa z hole Süsse

S o k o l o v – Hokejisté Přerova odehráli poslední zápas základní části letošní sezony Chance ligy. Na ledě Sokolova mohli stvrdit postup do čtvrtfinále play-off z druhého místa tabulky, nakonec získali dva body. Během tří třetin branka nepadla, skóre změnilo až prodloužení. Zubrům v něm deváté vítězství v řadě vystřelil útočník Jan Süss. Brankář Michal Postava si připsal první vychytanou nulu mezi profesionály.
33.kolo, sobota 6.3.2021
HC Baník Sokolov - HC ZUBR Přerov
0:1p
(0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 63. Süss (Štefka, Zbořil). Rozhodčí: Grech, Micka – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 32:38. Zblokované střely: 12:9. Vhazování: 30:38. Průběh utkání: 0:1.
Neužil – Březák, Pohl, Klejna, Kadeřávek, Poizl, Přindiš, Tureček – Kropáček, Rohan, Švec – Vitouch, Hašek, Prymula – Rulík, Vrána, Vracovský – Křemen, Gut, Sýkora
Postava – Dluhoš, Forman, Mlčák, Zbořil, Krisl, Dřímal – Dostálek, Pšurný, Doležal – Süss, Hejcman, J. Svoboda – Štefka, Dvořák, M. Svoboda – Dobša, Indrák, Goiš

Přerov mohl na západě Čech otevřít skóre z přečíslení, Jakub Svoboda ale puk nad Neužilův beton neprotečoval. První přesilovku hrál po vyloučení Krisla Sokolov, šance Švece a Vracovského zastavil Postava. V polovině první třetiny projel domácí obranou Pšurný, Neužil si místo u bližší tyče pohlídal. Na druhé straně přihrál Prymula Haškovi, Postava se proti jeho ráně z voleje stihl přemístit.

Do druhé části si hosté přenesli početní výhodu, Matěj Svoboda mířil do klečícího gólmana. Kropáček pak neprostřelil vyjetého Postavu, který si při vlastní přesilovce poradil i s bekhendovým zakončením Rohana. Zanedlouho se před branku protáhl Hejcman, Neužil puk udržel ve výstroji. Při pokusu Štefky mu nicméně vypadl a dostal se do sítě. Rozhodčí ale mezitím ztratil přehled o hře a písknutím ji přerušil. Zubři následně sevřeli Baník při dvou po sobě jdoucích přesilovkách, skóre ovšem nezměnili.

Ve třetí třetině zlikvidoval Postava příležitosti dvojice Švec – Vracovský. V závěru prověřil Neužila Jakub Svoboda, sokolovský brankář tvrdou střelu příklepem chytil. O vítězi rozhodlo prodloužení, v 63. minutě „uklidil“ pas Štefky za Neužilova záda Jan Süss.

Petr Holejšovský (HC Baník Sokolov): První a třetí třetina byly v naší režii, měli jsme víc ze hry. Ve druhé třetině byl lepší soupeř – díky našim oslabením. Celkově byl ale zápas vyrovnaný. V prodloužení je to buď – nebo. Výborný výkon podali oba dva gólmani.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): První třetina byla z naší strany ospalá – jak se říká ještě z autobusu. Výborně nás podržel Michal Postava, který udal ráz celému utkání. Od druhé třetiny jsme se zlepšili. Už bylo vidět, že zápas z obou stran splňoval parametry play-off. Celkově šlo o zajímavý duel. Padla jen jedna branka v prodloužení, s kterou jsme spokojení, stejně jako s dvěma body. I když hrajeme až za třináct dní, věříme, že nám tento zápas pomůže do play-off.