Zubři vybojovali první výhru v letošní přípravě, po nájezdech přemohli Třebíč

P ř e r o v – S prvním protivníkem z CHANCE LIGY se v letošní zápasové přípravě střetli hokejisté Přerova. Proti Horácké Slavii z Třebíče si zároveň vysloužili první triumf. S celkem z Vysočiny po základní hrací době plichtili. Nerozhodlo ani prodloužení, a ke slovu tak musely přijít samostatné nájezdy. V nich duel na stranu Zubrů překlopil svým přesným zásahem Moučka.
přát., úterý 7.8.2018
HC ZUBR Přerov - SK Horácká Slavia Třebíč
3:2sn
(1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Doležal (Sýkora, Rachůnek), 37. Sikora (Pala), rozhodující nájezd Moučka – 14. Matula (Střondala), 53. Havlát (V. Čejka). Rozhodčí: Kašík, Obadal – Bubela, Novotný. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 523. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Klimeš – Novotný, Zbořil, Černý, Pala, Malina, Šefl, Valášek, Pohl – Rachůnek, Sýkora, Doležal – Procházka, Pšurný, Sikora – Gago, Moučka, Navrátil – Kratochvil, Šimeček, Dvořák
Jekel – V. Čejka, Kabelka, Bilčík, Hort, Čermák, Furch, Trnka, Kučera – Kusko, Nedvídek, Novák – Svoboda, Raška, Havlát – Ferda, Král, Paták – J. Čejka, Střondala, Matula

Po úvodních oťukávacích minutách předvedl smělý průnik Dvořák. Na pravém křídle obešel dva soupeře, objel bránu a po chvíli i sám vystřelil. Jekel jeho přízemní pokus zastavil svým levým betonem. Nebezpečně zblízka dorážel Procházka, veškeré vzrušení ale bylo zbytečné – kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti. V sedmé minutě se Zubři ujali vedení. Na začátku celé akce byl Novotného přesný pas z obranného pásma. Kotouč potáhl dopředu Rachůnek a zadovkou ho posunul na Sýkoru. Ten oslovil před brankou číhajícího Tomáše Doležala, který zavěsil do levé šibenice.

Hostům se podařilo dorovnat skóre ve 14. minutě. Po zadovce Střondaly od mantinelu za brankou překonal Klimeše zblízka Jakub Matula. Dobrý presink se vyplatil Moučkovi. Patáka o puk připravil, jeho slabá střela bez přípravy ovšem zamířila mimo. S koncem první třetiny končila i přerovská přesilovka. Nahození Paly vypadlo Jekelovi z výstroje, Procházka se však k dorážce neprotlačil.

Se startem druhé části přišla další početní výhoda domácího týmu. Sýkora v ní mezi dvěma Horáky nahrál Rachůnkovi, Jekel si jeho ránu mezi betony pohlídal. Na druhé straně zahrozil ve vlastním oslabení Král, Klimeš puk vytěsnil betonem a zanedlouho si poradil i s křížnou střelou od Střondaly. Blízko gólu byl po přihrávce Šimečka Gago, mnoho nescházelo ani k úspěšné dorážce Kuska v hostující přesilovce.

Ostrými střelami zaměstnali Jekela Rachůnek, Procházka, Dvořák i Doležal. Strážce třebíčské svatyně si pokaždé připsal pohotový zákrok. Ve 27. minutě už ale nic nezmohl. Marek Sikora si v útočném pásmu přejel zleva doprava a jeho střílenou přihrávku si na hranici brankoviště bruslí srazil do sítě jeden z obránců Bílých hvězd. Zubři byli při chuti a Malinovu ránu od modré čáry vyrazil gólman na zadní tvrzené sklo. Po protiútoku Klimeš nadvakrát zlikvidoval bekhendový pokus Rašky.

Třetí dějství nabídlo nejprve Sýkorovu střelu zápěstím, kterou Jekel poslal pryč vyrážečkou. V oslabení mu na moment zatopil Valášek, v předklonu však kotouč nad jeho beton nezvedl. Naopak Sikora ho v přesilové hře překonal, jeho ránu z první ale zastavila horní tyč. Horácká Slavia posléze znovu ukázala, že neskládá zbraně ani při dvouminutové penalizaci. Královo bekhendové zakončení nasměroval Klimeš betonem do rohu kluziště.

V 51. minutě vybojovali kotouč Moučka s Navrátilem. Druhý jmenovaný ho poslal prvnímu přímo před branku a ke třetí přerovské brance scházel malinký kousíček. Vzápětí se však proti pravidlům provinil Valášek a Třebíč trestala. Z prostoru nad levým kruhem nasměroval puk za Klimeše Robert Havlát. Zubři reagovali zvýšením své aktivity, gólové odměny se za to ale nedočkali. Utkání za nerozhodného stavu dospělo až do samostatných nájezdů. V nich Přerovu přisoudil vítězství Jaroslav Moučka.

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Bylo to utkání, jaké jsem očekával. Mladý třebíčský tým hodně bruslil, byl nepříjemný a agresivní. Jeho hráči nás rychle napadali, což nám dělalo veliké problémy. Těžko jsme se prosazovali ve hře jeden na jednoho. Šlo víceméně o vyrovnaný zápas, který po 60 minutách skončil zaslouženou remízou.

Martin Sobotka (SK Horácká Slavia Třebíč): Odehráli jsme druhý přípravný zápas, takže tam byla ještě nějaká nesouhra. Vůbec nám nešly přesilovky, jež kluci vůbec netrénovali. Za takovou partii jsme však rádi. Viděli jsme dobré věci, na kterých můžeme stavět, ale objevila se i spousta věcí špatných. Bylo to slušné utkání, za remízu po třech třetinách jsme rádi. Kluci si dokázali, že mohou hrát i s takovým silným soupeřem, jako je Přerov. Pro naše mladé mužstvo je to určitě povzbuzení.