Zubři vstoupili od bojů o první ligu vítězně, Tábor odjel z přerovského ledu s prázdnou

P ř e r o v – Nejdůležitější část sezóny odstartovala, Zubři ve čtvrtek na domácím kolbišti vykročili do kvalifikačních bojů o postup do 1. ligy. A z prvního utkání hned vytěžili plný počet bodů! Po nevýrazném úvodu pomohl Zubrům rychlý gól ve druhé části, který přinesl uklidnění. Poté už domácí svého soka více zatlačili, ale šance neproměnili. Tábor sahal po vyrovnání ve třetím dějství při přesilovce, gólově se však prosadili znovu Zubři a Sakrajda zpečetil v závěru vítězství 2:0.
KVAL1, čtvrtek 2.4.2015
HC ZUBR Přerov - HC Tábor
2:0
(0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 21. Dostálek (Sedlák, Pala), 57. Sakrajda (Šebek, Popelka). Rozhodčí: Kubičík, Trombík – Lukš, Novák. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2392. Střely na branku: 32:28. Průběh utkání: 2:0.
Vojtek – Pala, Osina, Zbořil, Kudělka, Polák, Janota, R. Šťastný, Andrýsek – Goiš, Sedlák, Dostálek – Šebek, Procházka, D. Šťastný – Sakrajda, Kolář, Popelka – Málek, M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl
Klestil – Černý, Havran, Kanov, Kolomý, Heršálek, Dvořák, Hájek, Hlaveš – Kellner, Krätzer, Seidl – Březina, Matušík, Mařík – Šimák, Boháč, Zayml – Blažek, T. Kratochvíl

Hosté z Tábora se pořádně ještě nerozkoukali a už mohli inkasovat. Krásně do jízdy totiž dostal puk Popelka, ale před Klestilem na začátku druhé minuty nezakončil. O chvíli později byl naopak ve střehu Vojtek, který si dobře poradil s dorážkou Seidla.

Skóre se neměnilo ani zanedlouho, kdy hrál Přerov dvě přesilovky. Stejnou možností poté pohrdli také hráči Tábora. Gólman Zubrů byl znovu připraven, Březinovu střelu vyrazil a po Seidlově pokusu přikryl kotouč. Na druhé straně pak neuspěl Dostálek, který se důrazně tlačil před Klestila, ten však měl dobře postavený beton. A když se z velkého závaru před Vojtkem nedokázal prosadit Boháč, skončila první tercie 0:0.

Tu druhou začali Zubři mnohem lépe a díky Vlastimilu Dostálkovi se ochozy v MEO Aréně poprvé rozbouřily. Přerovský útočník se prosadil k tyči Klestilovy kasy. Domácí hráli i nadále s chutí a opět to byl Dostálek, kdo mohl skórovat. Z otočky se však trefil tentokrát jen do tyče. Hosté si v prostřední části příliš šancí nevytvořili. Hodně nadějný byl však průnik Matušíka, který z výborné pozice přestřelil Vojtkovu klec.

V polovině utkání se Zubři museli bránit, ale hru ve čtyřech zvládli. Ohrozila je jen rána Krätzera, kterou si Vojtek pohlídal. Zakrátko se opět více hrálo před táborskou svatyní. Tu se snažil ohrozit Sakrajda. Gólový cíl však minul, stejně jako o chvíli později Sedlák.

Do třetí části si domácí nesli jednogólový náskok, který mohl rychle zvýraznit velmi aktivní Dostálek. Po ráně Osiny se totiž k němu odrazil kotouč, avšak mezi tři tyče se nevešel. Bez gólového efektu byla i rychlá spolupráce mezi Šebkem, Šťastným a Procházkou, kterou zakončoval střelou posledně jmenovaný.

Šest minut před koncem se Jihočechům naskytla největší šance na vyrovnání, jenže přesilovka zůstala nevyužita. Havran nastřelil pouze Vojtka a při ostré dorážce poté neuspěl ani Černý. Závěrečné slovo tak měli Zubři, kteří zvýšili stav na 2:0 zásluhou Petra Sakrajdy, jenž před bránou tečoval Šebkovu nabídku.

Daniel Faltýnek (HC ZUBR Přerov): O soupeři jsme toho moc nevěděli, což se myslím ukázalo v první třetině, kdy jsme se tak nějak vzájemně poznávali. Dělali jsme zbytečné chyby a ztráceli jsme hodně puků. Nebyla to taková první třetina, kterou známe. Od druhé třetiny už byla naše hra daleko lepší, šli jsme mnohem více do střelby a do zakončení. Dali jsme gól hned z prvního střídání, což nám pomohlo. Tábor ale hrál velmi dobře a držel se celých šedesát minut své taktiky. Nebylo jednoduché se prosadit, ale nakonec jsme to zvládli. Když soupeř nějakou šanci měl, tak nás opět podržel Vojtek. Jsme rádi za úvodní vítězství.

Tomáš Matušík (HC Tábor): Musím pogratulovat Přerovu k vítězství. Byl asi o ty dva góly lepší. My jsme nejlépe hráli ve třetí třetině, kdy jsme měli šance na to, abychom vyrovnali. Pak jsme ale bohužel v závěru dostali smolný gól, když puk byl pod naší kontrolou, ale zbytečně jsme o něj přišli. Snili jsme o tom, že v Přerově uhrajeme trochu jiný výsledek. Je tady krásné prostředí a diváci byli výborní. Jsme smutní, ale jedeme dál.